Skocz do zawartości

Marka Septième Largeur


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z wiosennej promocji u producentów postanowiłem spróbować ulepszonego Markowskiego, czyli Septième Largeur. Co prawda musiałem wysłać do nich 3 mejle, ładnie prosząc o odpowiedź na dręczące mnie pytania, ale w końcu udało się. Przesyłka szła z Francji niecały tydzień.

W przeciwieństwie do Markowskiego, zamiast jednego dużego worka na parę butów, każdy z butów przyszedł w oddzielnym worku.

Poniżej kupiona przeze mnie para ANATOLE Brown Box Calf

http://desmond.imageshack.us/Himg38/scaled.php?server=38&filename=but1t.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg849/scaled.php?server=849&filename=septiemelargeur3.jpg&res=landing

Aż szkoda będzie wyjść po raz pierwszy i wytrzeć podeszwę (nota bene podwójna skórzana)

http://desmond.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=septiemelargeur4.jpg&res=landing

Ogólnie nie jestem fanem patynowania butów, jednak jest pewien wyjątek - wariacja odcieni brązowego. Dlatego te buty urzekły mnie od razu, a i że szukałem derby, jako że ostatnio wszystkie moje buty to oxfordy, znalazłem idealną dla mnie parę ;) Trzeba przyznać, że widać względem Markowskiego lepszą jakość wykonania. Jedynie nie jestem pewny czy skóra rzeczywiście jest znów taka lepsza. Nie czuć w niej nadmiernej sprężystości, ale zobaczymy jak po odżywieniu się zachowa, bo wydaje mi się, że ostro przesuszona przyszła moja para. Tłuszcz i krem chłonęła od razu. Zobaczymy jak będzie po około 2 miesiącach się prezentowała.

U mnie ze standardowym rozmiarem 43 but jest bardzo dobrze dopasowany. Na podbiciu mógłby być bardziej, ale na szerokość jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tych refleksów nie mogłem za bardzo na zdjęciach uchwycić, jedynie ostatnie je dość realnie oddaje. Buty nie są wypastowane, bo bezbarwna pasta jeszcze nie doszła, a na naturalnie buty są bardzo matowe i zbyt rozpraszają światło przy robieniu zdjęć. Spodnie grafik w bordo prążek :)

Szyte GYW. Co do stylistyki to mógłbyś rozwinąć? Co prawda teraz mam trochę zachwiane spojrzenie przez syndrom "niedawnego nabycia", niemniej jednak są one bardzo zbliżone golfów od G&B, tyle że z otwartą przyszwą i smaczkiem w postaci braku nakładanej skóry na pięcie. Ale może ja czegoś teraz nie dostrzegam :) A już mi się trochę nazbierało wszelkiej maści lotników itp i zacząłem odczuwać brak butów do cięższych zestawów i materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszycie z boku buta idzie prawie po linii prostej, co wedlug mnie zaburza troche odbior calosci, reszta linii jest mocno krzywa, a tu nagla taka prosta:) poza tym buty sa polmatowe i wygladaja na sztucznie postarzane (wiem, ze to zabieg celowy, ale chyba mialo wyjsc ciekawie kolorystycznie, a nie staro), co powoduje, ze skora sprawia wrazenie niskiej jakosci. 'Wisienka' na torcie jest medialon na nosku ktory jest nieco zbyt nisko jak na moj gust, wyciecia schodza z plaskiej czesci noska, wchodzac na jego front. Oczywiscie to subiektywna opinia, jak sie podoba to nosic:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje aktualne spostrzeżenia po dwóch miesiącach użytkowania.

- Buty są strasznie pancerne, skóra bardzo sztywna. Raczej oceniłbym to na minus, ale nie jakiś wielki. Ja osobiście wolę jednak trochę bardziej miękką (podobne wrażenia mam względem Markowskiego)

- Podobnie pancerna jest podeszwa, prawie w ogóle się nie ściera, ale za to trochę stuka o twardą powierzchnie i nie czuć takiego komfortu przy stawianiu kroków

- Paskudnie mi jakoś wypadło na lewej nodze miejsce zgięcia buta na nosku przy stawianiu kroku, tak, że ciągle but mi obciera skórę na dużym palcu.

- Podoba mi się jakość wykonania, nie znalazłem ani jednej drobnej skazy. Mi osobiście też wciąż podoba się model buta, dzięki temu, że praktycznie nakładana skóra biegnie od pięty zza śródstopie, można tam zrobić ładne lustro.

Ogólnie oceniłbym buty:

- Wygląd i konstrukcja: 7/10

- Komfort: 6/10

- Wytrzymałość: 8/10

- Jakość wykonania: 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jest popyt to robią.

Meermin:

Dołączona grafika

Górna część buta nie wygląda ciekawie- tak jak by ktoś nożyczkami uciął.

Stabilność takiego zapięcia też jest wątpliwa przy wyższym bucie.

Ale te SL wyglądają dobrze:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W wydaniu dwukolorowym już średni pomysł.

Widać że jest kryzys. SL w tym sezonie robił przeceny o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy dobrze widzę, że Septieme Largeur poszerzyli ofertę o modele wykonane w technologii Blake? Wydaje mi się, że przedtem wszystkie półbuty, chukka i trzewiki były szyte goodyearem, a teraz np. prawie wszystkie chukka są opisane jako "blake welted" (zarówno model do patynacji jak i ten wykonany z cordovanu jest nadal dostępny w wersji goodyear). Jednak zastanawiam się, czy to rzeczywiście poszerzenie oferty, czy zaledwie wiosenne porządki obejmujące m.in. uporządkowanie dostępnych modeli i wprowadzenie nowej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.flickr.com/photos/floozyagency/8691036717/

 

Model RENNAN http://www.septiemelargeur.fr/rennan---cousu-norvegien-en-graine-cognac-p6475-fr.html

Pierwsze wrażenie po założeniu? Jak moja stopa prawa i lewa się różnią. Lewy but wszedł bez żadnych problemów, boję się teraz żeby się nie rozszedł za bardzo. Prawy but natomiast uciskał w małym palcu oraz u nasadu dużego. Przeczytałem wątek o rozchodzeniu butów i po 8 godzinach chodzenia w domu jest lepiej, mam nadzieję, że po "dojściu" do 20 będzie idealnie.

Edytowane przez dzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 3 years later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.