Skocz do zawartości

Spodnie: szerokość nogawek - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wracajac do spodni, przy bucie 42 mam 20,5 cm, spodnie nosze dosc dlugie, aby delikatnie opadaly na buty, dla mnie to optymalne rozwiazanie

Jestem przekonany, ze duzo zalezy od kroju spodni, ich modelu, materialu z ktorego sa zrobione, przeznaczenia (formal, casual) etc. ... nie zapominajac o sylwetce ich posiadacza, ksztalcie jego nog itp.;itd.

Dlatego tez nie istnieje jedna a dla wszystkich wlasciwa dlugosc i szerokosc spodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moje spodnie - nogawka 19cm, mankiet 4,5, but w rozmiarze 9. Ze względu na oświetlenie buty wyglądają jakby nie były porządnie wypastowane - ale zapewniam,że są ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wygladaja swietnie! Wierze, ze podczas chodzenia spodnie ukazuja dyskretny urok Twych skarpetek, zaslaniajac je podczas stania. Tajemniczy "blysk" innego koloru w owym oka mgnieniu. gdy kroki stawiasz (moim pierwszy skojarzeniem bylo stwierdzenie "gdy nozkami przebierasz :D ... ale jest ono - co najmniej - niestosowne)

To (ow blysk skarpetowego koloru) oczywiscie bardzo wazne, gdyz wzbudza zainteresowanie i rodzaj "pozadania" zakorzenionego w tajemniczosci tego co w duzej czesci zakryte ... poprzez analogie z erotyka.

Super kombinacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dogmat rozumiem aktualną sytuację, że im ktoś bardziej skraca i zwęża spodnie to przyklaskujemy, a kiedy ktoś lubi właśnie "klownowe" spodnie to od razu zachęcamy go do większego dopasowania. Ja osobiście o buty bardzo dbam, golfy można powiedzieć są dość "dandy" na ulicy, ale jednak nie mam zamiaru robić z nich kajaków i wręcz kopać nimi przechodniów by zwrócili na nie uwagę. Buty są dla mnie i w moim rozumieniu stylu mają być mało widocznym dodatkiem, aby uwaga była kierowana na człowieka, nie na jego spodnie i buty.

Dawno temu macaroni w swym blogu zamieścił zdjęcia prawie dwóch identycznych zestawów ubranych przez Włochów - granatowego garnituru i białych trampek. Zaprezentowane osoby były tej samej wysokości i miały prawie identyczną sylwetkę. To co powodowało, że jeden zestaw wyglądał akceptowalnie, a od drugiego coś wszystkich odrzucało, były różne rysy twarzy i postawy zaprezentowanych osób. Nie muszę mówić, że ten który wyglądał w miarę miał dobrotliwą, "zabawową" twarz, a drugi z ostrymi, twardymi rysami w białych trampkach wyglądał po prostu śmiesznie.

Moim zdaniem podobnie ma się sprawa z omawianą tutaj szerokością nogawki i długością spodni - jednemu, nawet przy tych samych wymiarach pasować będzie bardziej styl "dandy", drugiemu bardziej bezpieczne, dostojne proporcje.

Oczywiscie nie kazdemu wszystko pasuje ... ale wiedzac o tym nie nalezy zapominac, ze najwazniejsze jest pierwsze wrazenie jakie sie robi swym odzieniem i ktorego juz nigdy nie mozna powtorzyc. W owym pierwszym wrazeniu wazna jest "symetria" stroju i osoby o ktorej piszesz.

Nie zgodze sie jedynie z Twym podejsciem do obuwia. Buty nadaja charakter calemu strojowi. Dobre buty potrafia poprawic calosciowy wyglad osoby nawet niezbyt doskonale odzianej, zas zle buty zniszcza piekno wyrazu nawet najcudowniejszych ciuszkow. Dlatego jestem zwolennikiem spojrzenia na stroj rowniez przez pryzmat butow, ktore sie w danym momencie nosi ...moze nie w sensie dobierania calej reszty do butow ...ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip, wygląda to naprawdę świetnie. Mogę sobie wyobrazić to o czym mówi macaroni. Dyskretny dodatek, który z całą pewnością zaciekawia :) Ja zapamiętuję Twoją kompozycję jako coś, nad czym warto pomyśleć (mówię oczywiście w odniesieniu do siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwężałem spodnie z 23 na 22 cm, przy bucie 40 cm. Krawiec szczerze odradził mi węższe spodnie (jestem bardzo szczupły, wzrost 174 cm) ze względu na budowę moich nóg. Wyglądają nieźle na butach, załamują się deliaktnie z przudu, zakrywając cholewkę mniej więcej 2/3 - 1/2. Ale ciągnie mnie w stronę węższych i pewnie tym tropem udam się przy kolejnym szyciu garnituru (jak wreszcie znajdę w Lublinie krawca, który spełni moje wszystkie "garniturowe" zachcianki :) ) Kto wie, może będzie to przedział 18-20 cm. Butów z reguły się nie wstydzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwężałem spodnie z 23 na 22 cm, przy bucie 40 cm. Krawiec szczerze odradził mi węższe spodnie (jestem bardzo szczupły, wzrost 174 cm) ze względu na budowę moich nóg. Wyglądają nieźle na butach, załamują się deliaktnie z przudu, zakrywając cholewkę mniej więcej 2/3 - 1/2. Ale ciągnie mnie w stronę węższych i pewnie tym tropem udam się przy kolejnym szyciu garnituru (jak wreszcie znajdę w Lublinie krawca, który spełni moje wszystkie "garniturowe" zachcianki :) ) Kto wie, może będzie to przedział 18-20 cm. Butów z reguły się nie wstydzę :)

Krawcy czasem zapominaja, ze to co szyja nie oni sami beda nosic; tylko ich klient. Nie lubie gdy zachodzi potrzeba obrony mego smaku przed krawcem, ktory stara sie narzucic swa wole i swoja wizje "odziezowej szczesliwosci"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem, czy już wrzucałem, wydaje mi się, że nie, ale jeśli tak to będzie replay:)

Dołączona grafika

To jest coś w przedziale 18-19cm, jutro szoruje do krawca z parą szarych spodni typu chino i planuje zwężanie na 18cm. Nie cierpie jak latają nogawki, a przy takich szerokościach i długości nie jest źle.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem, czy już wrzucałem, wydaje mi się, że nie, ale jeśli tak to będzie replay:)

To jest coś w przedziale 18-19cm, jutro szoruje do krawca z parą szarych spodni typu chino i planuje zwężanie na 18cm. Nie cierpie jak latają nogawki, a przy takich szerokościach i długości nie jest źle.

Pozdrawiam,

dsc.

Chcesz je jeszcze bardziej skrocic? ;)

Zastanow sie czy rzeczywiscie chcesz 18 czy 19. Wydaje mi sie, ze 19 bedzie bardziej eleganckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zmierzyłem dziś wszystkie swoje chinosy. Średnio mam 21 cm nogawkę u dołu, przy 180 cm wzrostu, szczupłej budowie ciała i bucie 41,5. Swoją drogą, jedne z moich spodni mają 19,5 i jest to naprawdę diametralna różnica. Przy 21 moje spodnie kończą się klasycznie, z przodu jedno załamanie, z tyłu na obcasie. Przy 19,5 są wyżej, uwidaczniają cały but, i co oczywiste, muszą być krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.