Skocz do zawartości

Nasze sylwetki


JDC

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, JDC napisał:

Spodnie oczywiście świetne :) chciałem zapytać czy lewy bark opuściłeś tak nisko przy robieniu zdjęcia czy też masz tę stronę faktycznie niżej?

Wada postawy. Model ma opadające prawe ramię (tutaj wydaje się, że lewe, bo zdjęcie jest w lustrze) i zapewne również skoliozę, zobacz na pozostałych zdjęciach z tego wątku. 

Swoją drogą, w tych marynarkach od Ernetsona w ogóle nie rzuca się to w oczy, mimo że Zając (na pewno świadomie) nie zdecydował się na wizualną korekcję tego np. większa poduszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 12:29, Velahrn napisał:

Wada postawy. Model ma opadające prawe ramię (tutaj wydaje się, że lewe, bo zdjęcie jest w lustrze) i zapewne również skoliozę, zobacz na pozostałych zdjęciach z tego wątku. 

Swoją drogą, w tych marynarkach od Ernetsona w ogóle nie rzuca się to w oczy, mimo że Zając (na pewno świadomie) nie zdecydował się na wizualną korekcję tego np. większa poduszką.

Widząc wiele zestawów @Zajac Poziomkadopiero teraz rzuciło mi się to w oczy. Oczywiście jest to do skorygowania w marynarce bez potrzeby dorzucania poduszki. Trochę trudniej wychodzi to w marynarkach w kratę, bo ta trochę inaczej będzie się schodzić na każdym z ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 09:59, JDC napisał:

Widząc wiele zestawów @Zajac Poziomkadopiero teraz rzuciło mi się to w oczy. Oczywiście jest to do skorygowania w marynarce bez potrzeby dorzucania poduszki. Trochę trudniej wychodzi to w marynarkach w kratę, bo ta trochę inaczej będzie się schodzić na każdym z ramion.

W jaki sposób?

Bo nawet tak uznane pracownie krawieckie, jak np. Henry Poole & Co (gdzie garnitur kosztuje 6000 GBP) po prostu korygują to większa poduszką. I właściwie to dlaczego nie korygować tego poduszką, skoro to prosty i dobry sposób?

(tu film z pomiarów jak by ktoś nie wierzył)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że wyodrębniony został taki wątek! Wielu nie zdaje sobie sprawy, z tego jak faktycznie ich sylwetka odbiega od symetrycznej. Ja również takie rzeczy zauważam dość szybko przez zboczenie zawodowe i mając 6 lat do czynienia z przeróżnymi sylwetkami u mężczyzn i kobiet. Ba, sam zaczynając przygodę z szyciem miarowym dowiedziałem się wielu ciekawostek o własnej :) Zdawałem sobie sprawę z asymetrii ramion, ale dodatkowo a to lewa łopatka bardziej odstająca, bardziej rozbudowana prawa strona klatki (co skutecznie próbuje wyrównać na siłowni), lewy pośladek większy, prawe udo 1,5cm szersze itp itd. Nosząc na codzień luźniejsze ubrania, T-shirty, bluzy z kapturem to raczej nie do wychwycenia, ale marynarka czy spodnie z wełny trochę mniej wybaczają.

Odnośnie korygowania właśnie "niskiego ramienia" także uważam, że dodatkowa poduszka to nic złego przy sporej dysproporcji. Jeśli natomiast różnica jest niewielka, ale jednak widoczna, często niższe ramię "ścina się" i kroi nieco inaczej. Jak wspomniałem, drugorzędne jest to przy gładkich tkaninach, przy kratach jest trochę gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

329CD018-C294-4CCB-AE62-86289E22337D.thumb.jpeg.81a902e629c24fbea5fe7e9f0f535977.jpeg

Zdjecie zrobione dla odmiany z aparatem w lewej a nie w prawej ręce. Wyraźnie opadające prawe ramie i skolioza. Proponuję jednak żeby zamiast bawić się w diagnozy medyczne przez internet i komentować wygląd zewnętrzny forumowiczów skupić się na dyskusji na temat ubrań.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum w którym wkleiłem zdjęcia służy dyskutowaniu na temat zamówień bespoke. Nie na temat tego czy ktoś jest wysoki, czy niski, gruby czy chudy, ma skoliozę czy kifozę. Komentujemy ubrania, a nie wygląd innych. A przynajmniej tak mi się dotychczas wydawało. No ale skoro moderator twierdzi inaczej to może nie mam racji. Tak na marginesie wkleiłeś nie tylko moje zdjęcia i nie za bardzo wiem co one udowadniają. Ale masz rację, nie będę tu już wklejać zdjęć. To forum i tak od dłuższego czasu składało się z głupich wierszyków, ogłoszeń na forumowym bazarku i postów z kryptoreklamą. Teraz do tego jeszcze doszły diagnozy medyczne. Dla mnie to za dużo, bawcie się sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Forum w którym wkleiłem zdjęcia służy dyskutowaniu na temat zamówień bespoke. Nie na temat tego czy ktoś jest wysoki, czy niski, gruby czy chudy, ma skoliozę czy kifozę. Komentujemy ubrania, a nie wygląd innych. A przynajmniej tak mi się dotychczas wydawało. No ale skoro moderator twierdzi inaczej to może nie mam racji. Tak na marginesie wkleiłeś nie tylko moje zdjęcia i nie za bardzo wiem co one udowadniają. Ale masz rację, nie będę tu już wklejać zdjęć. To forum i tak od dłuższego czasu składało się z głupich wierszyków, ogłoszeń na forumowym bazarku i postów z kryptoreklamą. Teraz do tego jeszcze doszły diagnozy medyczne. Dla mnie to za dużo, bawcie się sami.

Eeee, daj spokój. Gdyby nie forum i moderator nie wiedziałbyś, że Ci coś dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że mój komentarz, od którego NB się to chyba zaczęło, gdy został wątek wyodrębniony. Nie miałem na celu nikogo obrazić, szydzić, dopatrywać się niedoskonałości sylwetki. Przykuło to moją uwagę, stąd padło pytanie o sylwetkę/postawę, wygląda na to, że niepotrzebne.

Krawiectwo miarowe to temat mi bliski z pasji i zawodu, więc przy każdej okazji staram się dociekać. A to w temacie tkanin, proporcji, kroju czy właśnie sylwetek. Być może pytania trzeba by kierować bezpośrednio do @Ernestson.

Zestawy @Zajac Poziomkaoglądam z przyjemnością i mam nadzieję, że jednak choć od czasu do czasu pokaże CMDNS lub w dziale Bespoke co nowego uszył.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum w którym wkleiłem zdjęcia służy dyskutowaniu na temat zamówień bespoke. Nie na temat tego czy ktoś jest wysoki, czy niski, gruby czy chudy, ma skoliozę czy kifozę. Komentujemy ubrania, a nie wygląd innych. A przynajmniej tak mi się dotychczas wydawało. No ale skoro moderator twierdzi inaczej to może nie mam racji. Tak na marginesie wkleiłeś nie tylko moje zdjęcia i nie za bardzo wiem co one udowadniają. Ale masz rację, nie będę tu już wklejać zdjęć. To forum i tak od dłuższego czasu składało się z głupich wierszyków, ogłoszeń na forumowym bazarku i postów z kryptoreklamą. Teraz do tego jeszcze doszły diagnozy medyczne. Dla mnie to za dużo, bawcie się sami.
Nie rezygnuj. Rozumiem, że wkurzają takie wynurzenia. Jednak jesteś jedną z najbardziej inspirujących osób na forum, fajne projekty i zestawienia. Świetnie wyglądają Twoje ubrania bespoke. Dużo się można uczyć. Taka mała prośba ode mnie. Jak masz dość to zrozumiem.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.