Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Na szycie koszuli na miarę chyba jeszcze finansowo nie jestem gotowy :)

Zazwyczaj lubię łowić okazje na wyprzedaży koszul Lamberta, chociaż powoli przestaję wchodzić w slim-fit, który jeszcze rok temu leżał na mnie idealnie :)

Dlatego myślałem na tym etapie jeszcze o poszukaniu czegoś gotowego, wiadomo, marka marce nierówna, nawet właściwie posiadając 2 koszule Lamberta z mankietem na spinki, w jednej rękawy są dłuższe w drugiej krótsze, mimo iż teoretycznie rozmiar ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm no to może TM Lewin? Ich najdłuższe rękawy mają 96,5 cm - mierzone najpierw od środka pleców do ramienia i do tego dodana długość od ramienia do końca rękawa. Zerknij sobie na rysunek tutaj (http://www.tmlewin.co.uk/Size-Chart-Tab ... GB,pg.html) i zmierz w ten sposób koszulę, która najlepiej na tobie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to może TM Lewin? Ich najdłuższe rękawy mają 96,5 cm - mierzone najpierw od środka pleców do ramienia i do tego dodana długość od ramienia do końca rękawa. Zerknij sobie na rysunek tutaj (http://www.tmlewin.co.uk/Size-Chart-Tab ... GB,pg.html) i zmierz w ten sposób koszulę, która najlepiej na tobie leży.

Dzięki, spróbuję poszukać.

Pytanie może wyda się dziwne, ale jak mierzyć w przypadku mankietów na spinki? Miarę zdejmuje się z zapiętego już mankietu czy z rozłożonego? A dokładniej, jak mierzone jest to przez sprzedawców, żeby nie okazało się że zmierzę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zmienili ostatnio. Ale extra slim=tailored.

Taliowanie to generalnie nie problem, nie potrzeba do tego Turbasy, chociaż pani dorabiająca sobie chałupniczo skracaniem jeansów może sobie nie poradzić.

Najlepiej popytać w sklepach typu Vistula/Bytom itd. kto się u nich zajmuje poprawkami krawieckimi. Jak tak znalazłem swoją krawcową i poza terminowym realizowaniem zleconej pracy nie mam jej nic do zarzucenia. ;-)

Ok, dzięki. Zajdę po drodze i spróbuję się wypytać :)

Panowie, czy ktoś z Was użytkuje/posiada aktualnie koszule TML? Znalazłem w zasadzie jeden ich krój, który powinien mi pasować (the buckingham slim fit) ale w ofercie nie mają takich koszul. A przynajmniej nie rzuciły mi się w oczy.

Jeżeli ktoś posiadałby ich koszule proszę o info - pomogłoby mi to w doborze rozmiaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mocno pozmieniali wygląd strony i kategorie koszul. Natomiast ichnia wyszukiwarka dalej reaguje na zwrot "buckingham" wypluwając 2 strony koszul. Co prawda w ich opisie nie ma ani słowa o przynależności do tego podtypu rozmiarowego. Proponuję skontaktować się z obsługą sklepu i dopytać się jak to na tą chwilę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczupły i zastanawiam się jak wybrać odpowiednie dopasowanie koszuli typu casual - np. klasycznej białej oxford button down. W moim przypadku zawsze w grę wchodzą poprawki krawieckie ale nie wiem nawet czego wymagać w tym wypadku. Wiadomo, że koszule tego typu występują w krojach regular. Abstrahując już od kwestii mojej sylwetki, efekt przeważnie jest taki, że rękawy są strasznie szerokie, na plecach tworzy się "żagiel" a po wsadzeniu koszuli w spodnie powstają okropne fałdy.

Na ile "luzu" można sobie pozwolić w porównaniu do koszul dopasowanych (slim fit)? Jakie są generalne zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczupły i zastanawiam się jak wybrać odpowiednie dopasowanie koszuli typu casual - np. klasycznej białej oxford button down.

Na ile "luzu" można sobie pozwolić w porównaniu do koszul dopasowanych (slim fit)? Jakie są generalne zasady?

Generalna zasada jest taka, że koszule "typu casual" nosi sie w takich samych rozmiarach jak koszule "garniturowe" - zwracasz uwagę na numer kołnierzyka, długość rękawa i szerokość w klatce/brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka, że koszule "typu casual" nosi sie w takich samych rozmiarach jak koszule "garniturowe"

Skoro powinny być dopasowane to czemu robione są w kroju regular? :)

Bo krój regular jest dla jednych dopasowany, a dla innych jest to wór.

Sprzedawcy wiedzą, że "tatusiowie", którzy też noszą takie koszule cenią sobie "wygodę" i nie zwracają uwagi na dopasowanie ;)

post-270-13658923352514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach pod najnowszym wpisie Szarmanta znalazłem taką radę (Dariusz.Klosowski@wp.pl) dot. kołnierza typu tab (collar):

"Kołnierz typu Tab w Polsce najlepiej nosi(-ł) Andrzej Olechowski. Aby wyglądał świetnie po zapięciu guzika przy szyi/stójce powinna być przerwa na węzeł krawata co najmniej 2 cm. No i jego wyłogi po zapięciu powinny być wyoblone (duża długość wyłogu kołnierza), a nie płaskie, aby wyłogi kołnierza nie ściskały węzła krawata."

Nie wiem, na ile zawarte powyżej informacje są banalne, ale jeśli nie wprowadzają w błąd, może się komuś przydadzą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego działu - postanowiłem napisać więc w tym...

Szukam koszulę męską (w kratę) na co dzień do pracy, koniecznie długi rękaw (z uwagi na tatuaże na rękach).

Moją uwagę zwrócił ten produkt - http://allegro.pl/wrangler-twill-check- ... 33695.html, coś stonowanego do jeansów, chinosów, buggy. Będę wdzięczny za wszelki namiar na "coś" w podobnej stylistyce, budżet do 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego działu - postanowiłem napisać więc w tym...

Szukam koszulę męską (w kratę) na co dzień do pracy, koniecznie długi rękaw (z uwagi na tatuaże na rękach).

Moją uwagę zwrócił ten produkt - http://allegro.pl/wrangler-twill-check- ... 33695.html, coś stonowanego do jeansów, chinosów, buggy. Będę wdzięczny za wszelki namiar na "coś" w podobnej stylistyce, budżet do 200 zł

viewtopic.php?f=1&t=2385

Ciężko Ci pomóc, bo koszul casualowych w kratę są miliony. Jeśli podoba Ci się ta, którą wkleiłeś to ją bierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.