Skocz do zawartości

Pielęgnacja butów zamszowych


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat dzisiaj jestem trzeźwy jak dziecko (raz na rok można sobie podarować ;-) ) Nie twierdzę, że należy fizycznie wyciąć kawał zamszu z buta, ale delikatne ścięcie wierzchniej zaklajstrowanej warstwy w zasadzie rozwiązało problem. Uszkodzeń skóry po wyszczotkowaniu i zastosowaniu renowatora Tarrago (korekta odcienia koloru) nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj jestem trzeźwy jak dziecko (raz na rok można sobie podarować ;-) ) Nie twierdzę, że należy fizycznie wyciąć kawał zamszu z buta, ale delikatne ścięcie wierzchniej zaklajstrowanej warstwy w zasadzie rozwiązało problem. Uszkodzeń skóry po wyszczotkowaniu i zastosowaniu renowatora Tarrago (korekta odcienia koloru) nie widać.

Brutalnie wycinać nie warto, bo nie odrośnie :)

Ale faktycznie zetrzeć można delikatnie blokiem/gumą (podobną do pumeksu).

Najważniejsze, że się udało i jest zadowolenie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartowałem Misza - ot trochę delikatności i nie trzeba obrzynać z grubości całego nakładanego noska. Niezupełnie ścieranie pumeksem jak proponuje saphir jest lepsze. Generalnie dążymy do podobnego efektu jakim jest usunięcie zabrudzenia wraz z wierzchnią warstwą skóry. Tylko, że jeśli jest to coś niekruchego typu guma do żucia, gęsty smar itp to szorując pumeksem rozniesie się i wetrze zabrudzenie na większej powierzchni. Natomiast odcinając je delikatnie żyletką pozbywamy się wszystkiego nie czyniąc szkód. Już się nieraz przekonałem, że zamsz to jedna z łatwiejszych do "naprawienia" domowym sposobem skór. Lico jak zniszczysz to niewiele wymyślisz a zamsz można wyprać szarym mydłem, wyszczotkować czy nawet zetrzeć/odciąć z grubości i jest jak nowy. Ostatnio tak reanimowałem naprawdę zniszczone trzewiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołączę się do tematu.

Jak usunąć plamę z wody z butów zamszowych? Jakiego preparatu użyć? Renowatora, cleanera czy czegoś jeszcze innego?

Pozdrawiam,

Kacper

Z wody-wody? Bez żadnego chemicznego świństwa, bez soli, tłuszczu itd? Poczekaj aż wyschnie i wyszczotkuj szczoteczką do zamszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Co zrobić kiedy w wyniku zamoczenia jeden but lekko zmienił odcień? Czy wciąż traktować to jako plamę i użyć odplamiacza/cleanera czy już renowatora?

Pozdrawiam.

Jeśli to jest plama - to zetrzesz to wraz z zamszem poprzez energiczne szczotkowanie (lub taką gumką do zamszu). Jeśli jest to odbarwienie - potrzebny będzie renowator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witajcie.
Zakupiłem sobie nowe Timberlandy ze skóry zamszowej (króciutkie włosie). Sprzedawca zachęcał mnie do zakupu impregnatu. Jest to normalka, ale pierwszy raz spotkałem się z wymogiem stosowania impregnatu NA BAZIE WODY. Domyślam się, że chodzi tu o uniknięcie wysuszenia skóry. Czy możecie mi w skrócie napisać, które dobre impregnaty bazują na wodzie? Może macie też jakieś inne sugestie?
Pzdr
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.