Skocz do zawartości

Sekret

Sympatycy
  • Postów

    566
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Sekret

  1. Sekret

    pióro

    Świetne to pióro i wg mnie ładniejsze niż wspomniane M Eternal Bird
  2. Sekret

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Shoepassion 546-8 navy
  3. Na zdjęciach Vass prezentują się rewelacyjnie, wg mnie lepiej niż Yanko (nie licząc modeli cordovan Yanko ale cordovan to oddzielna kategoria). 2 000 za buty to natomiast znacznie powyżej budżetu jaki byłbym skłonny przeznaczyć na jedną parę butów, póki co Yanko (po dobrym rabacie) to najwyższa półka cenowa jaką jestem w stanie zaakceptować. Wierzę jednak, że te buty znajdą nabywców. Moim faworytem z dotychczasowych zdjęć jest Model Old English II.
  4. Myślę, że byłoby lepiej gdyby tył nogawki spodni dotykał z tyłu kranca cholewki buta.
  5. Nie mam żadnych spinek z emalią, czy sa one podatne na zarysowanie, schodzenie emalii itp?
  6. Strona wyglada b. fajnie,. Natomiast z funkcjonalnością gorzej. No po wejściu w "Sale" nie ma sortowania po produktach. Nie można też np ustawić sortowania po cenie od najniższej do najwy ższej tylko w przedziałąch cenowych 30-60 itp. Niewygodne. W poszczególnych produktach zresztą jest tak samo - przedziały cenowe a nie od najniższej lub najwyższej i vice versa, bardzo dziwne rozwiązanie. Przedziały cenowe nie są oczywiście złe, ale to powina być opcja dodatkowa. Z plusów oczywiście podzial na tkaniny np. w poszetkach to się dobrze sprawdza. Ale to nic nowego..
  7. Porównując zakład na Hożej o którym pisałem powyżej z szewcem na Żwirki Wigury(szewc starej daty a nie żadne stoisko w galerii handlowej) do którego kiedyś też zaniosłem buty do podzelowania, różnica wykonania jesli chodzi o estetyke jest bardzo duża (na korzyść Hożej). Nie jest to więc taki "Pan Pikus":)
  8. Skoro już jesteśmy przy CT... Ja będę teraz zwracał koszulę RE006WHT, w której rogi kołnierzyka wyglądają tak jak na zdjęciu, : Z pozytywów natomiast: 1. Kosztowała tylko 20 lub 25 funtów (nie pamiętam), 2. Prasuje się bardzo dobrze, 3. CT od razu po przesłaniu zdjęcia zaproponował wymianę.
  9. Constantin, nonszalancko z tą wyeksponowaną cieńszą końcówką krawata:)
  10. Darek, świetnie wyszło z tymi łuskami na środku! Panowie - portfel jest przygotowany dla mnie, jeśli podoba Wam się kolor tej konkretnej skóry, to chyba jeszcze trochę Darkowi zostało i może da się coś z niej zrobić dla Was, skóra jest moja i policzę Wam po taniosci:) (kupowalem ją na potrzeby teczki z dodatkami skóry strusia, którą Darek prezentował wcześniej w tym wątku). Ja myślę jeszcze o pasku do zegarka.
  11. Lolo - Mistrz!!! Yetonek - jeśli będziesz się kierował prostą zasadą, że buty najlepiej kupować od firm, które specjalizują się w butach, sam sobie odpowiesz na pytanie, czy warto brać buty od Twojego osobistego przyjaciela Tommego:)
  12. Mi się nie podobają te przeszycia na nosku. No i na moim monitorze wyglądają jak czarne a napisane brązowe (nie wiem jaki kolor chcesz kupić, zwracam tylko uwagę).
  13. Nie martwię się, że odpadnie mi z marynark (zapięcie jest świetne)i, tylko że zawieruszy się w innych okolicznościach (nie noszę go cały czas przypiętego, czasem wpinam coś innego).
  14. MarkizDeSade, to zależy od tego do czego porównujesz. Jeśli na codzień nosisz garnitury bespoke czy MTM, będziesz wybrzydzał na Bytom, Vistulę itp. Jeśli patrzysz z punktu widzenia użytkownika garniturów z sieciówek, wg mnie Bytom nie jest zły. Mr Vintage na swoim blogu i w książce, wielokrotnie poleca Bytom. Zapewne nie za darmo, ale chyba mamy świadomośc, że nie polecałby byle czego (musi trzymac markę) Z drugiej strony jeśli chodzi o budżet 1200-1500 nie dalbym tyle za garnitur Bytomia / podobnych marek (nawet z promocją dowolna koszula i pasek/krawat gratis). Niedawno na przecenach, garniaki Bytomia/Vistuli można było kupic po 500-800 zł (ta same, które kosztowały wczesniej 1200-1500). Nie miałem w ręku ani na sobie nic z SS ale Pan Józef Mazur z Chmielnej, wyrażał sie o nich bardzo dobrze (podobno dużo ludzi przynosi je do przeróbek) i na forum też mają dobre opinie. Mając budżet 1200-1500 zł, szukałbym, albo w SS albo wśród przecenionycn garniturów drogich marek np. w P&C lub RC (mówię o takich, które kosztują na dzień dobry np. 3000, można czasem coś trafić, ale zwykle jest to już przebrana rozmiarówka.
  15. Ja bym się zastanowił nad brakiem kamizelki a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na lepszy garnitur / buty. Bez kamizelki też będziesz elegancki, a dodatkowo jeśli zamierzasz trochę potańczyć, jedna warstwa odzieży mniej będzie odczuwalna.
  16. http://eleganckipan.com.pl/9-koszule#/rodzaj_koszuli-lubna A z budżetem 400-500 możesz mieć też robioną na miarę - MTM.
  17. Biorąc pod uwagę to, że już raz zgubiłem mosiężny znaczek (ale udało mi się go odzyskać), niechętnie inwestował bym większe pieniądze w złoty. Natomiast zdecydowanie jestem nadal zainteresowany srebrnym.
  18. Dandy, czy to marynarka z Vistuli? Mam bardzo podobną lub taką samą tylko u mnie były fabrycznie białe guziki
  19. Secondhand Dandy, już mogłeś wrzucić 200 zł do portfela do zdjęcia:)
  20. Barker, Berwick i Meermin jeśli chodzi o to co miałem na nogach i "macałem"... W sumie CT też aczkolwiek mam zamszowe a zapytanie było o licówki... Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość w pełni.
  21. Z całej tej kolekcji, brałbym Barker albo Meermin przy czym Barker wg mnie w dobrej cenie i brałbym jako pierwszy wybór. CT za błyszczący jak dla mnie, przynajmniej na zdjęciach.FS i Berwick z Klasycznebuty.pl moim zdaniem nie będą złe ale... brałbym Barker lub Meermin:)
  22. Wersja jasna lepsza, pomijając buty i skarpetkji, także ta jasna mucha lepiej się prezentuje do jasnej marynarki, niż czarna / ciemna.
  23. Sekret

    Buty, trochę taniej

    White Haven dobrze mówi, ponadto i w pracy u mnie i w wielu innych firmach z tego co widze, derby do garnituru są na porządku dziennym. Na Klasycznebuty.pl czy w Zalando powinieneś znaleźć trochę butów do 600 zł.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.