Üxküll
Użytkownik-
Postów
1 889 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
34
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Üxküll
-
Przykład z P&C podałem tylko dlatego, że jest to multibrandowa stacjonarna sieć sklepów z dużym wyborem spodni dżinsowych, m.in. Versace, Armani Jeans, Just Cavalli, Boss, Tommy Hilfiger, Levi's, Wrangler, Ch. Berg itd. We wcześniejszych wpisach w tym temacie podzieliłem się już spostrzeżeniami na temat spodni dżinsowych, więc nie zamierzam się powtarzać. Śmiem powiedzieć, że w cenie do 400 zł można sobie poszukać lepszych spodni niż te podane w sponsorowanym wpisie. To na tyle.
-
Twój link do bloga jest dołączony pod każdym Twoim postem. Tak Cię irytują moje zdania odnośnie Twojego "testu" oferty jednego sklepu internetowego ze spodniami dżinsowymi, a nawet sobie nie zadałeś trudu, aby sprawdzić, że w podlinkowanej przeze mnie stronie, przedział cenowy zaczyna się od 70 USD w górę, a nie od 270 USD. I kto tu jest wiarygodny Panie blogerze?
-
Mr. V ten temat liczy już 19 stron i w przeciwieństwie do Ciebie wypowiadałem się już wielokrotnie w tym wątku. Temat nie interesuje mnie tylko ze względu na potrzebę odpowiedzi na zapytania czytelników. Akurat w P&C można nabyć w regularnej cenie za ok. 200 zł bardzo przyzwoite dżinsy Christiana Berga. Sklepy firmowe Diesla w Krakowie i Warszawie też mają ciekawą ofertę na wyprzedażach. Odnoszę wrażenie, że dostrzegłeś zainteresowanie tym tematem na forum, chciałeś uzupełnić szafę i zrobiłeś casting na internetowych sprzedawców, a wynik ogłosiłeś w formie "testu" na swoim blogu.
-
Sam test to jakieś naganianie do sklepu internetowego, bo ceny w "promocji" są mniej więcej takie jak na wyprzedażach w sieciach Peek & Cloppenburg czy Van Graaf. Poza tym Replay, Diesel, Gas, Guess, to wg Mr. V modele dżinsów premium. RZECZOWO o dżinsach PREMIUM na innych blogach, np. http://blueowlworkshop.blogspot.com/
-
Nie ulegajmy złudzeniom. SR to czysty biznes, jeżeli Tomas Mahon, jeden z lepszych krawców w firmie Anderson & Sheppard, po przejściu na własny rachunek miał ceny -30% niższe. Do pewnych klientów przywiązuje się większą wagę niż do nowobogackich ze Wschodu. Kiepską jakość canvasu i ogólnie wykończenia dwurzędówki z A&S ujawniła wiwisekcja Jeffery'ego Diducha na blogu: http://tuttofattoamano.blogspot.com/sea ... 20Sheppard Przecież nikt nie będzie rozpruwał marynarki, aby sprawdzić czy wszystko zostało ręcznie wykonane.
-
[WARSZAWA] Józef Kołodziejski, ul. Żurawia
Üxküll odpowiedział(a) na torunianin temat w Przewodnik miejski
Podobnie jak Janusz Kruszewski czy mniej znani Józef Mazur z Chmielnej i Stanisław Sekuła poza cechem. W Internecie poza danymi teleadresowymi "no name". -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Podzielam Pana odrazę. Dobry krawiec powinien położyć uszy po sobie i szyć tak, jak tego sobie życzy klient. Rozliczany jest tylko z tego (i aż z tego), jak garnitur leży. W damskiej modzie za wygląd odpowiada krawiec, w męskim stylu za wygląd odpowiada klient. McKellen wystawia sobie złe świadectwo raz za te szlice, a dwa za to nuworyszowskie fotografowanie się z krawcem. Prawdziwy dżentelmen prędzej zdradzi adres swojej dziewczyny, niż adres swego krawca. Czy ktoś z Panów fotografowałby się ze swoim stangretem? To jest zdjęcie reklamowe. -
[WARSZAWA], Tomasz Ossoliński, Fashion & MTM
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
+ Powiedziałbym wręcz, że poszedł po rozum do głowy. Nikt nie zmienia punktu jeżeli interes prosperuje. Sam Ossoliński chlubił się w wywiadach tą lokalizacją. Zafundował ją sobie dopiero po 18 latach pracy w branży. Wcześniej przez wiele lat działał w tym miejscu Twins, a tutaj już po roku przenosiny. Oczywiście Mokotowska nie jest zła, ale cała konkurencja wokoło. Teraz może by się przydała jakaś fucha w TV celem wzmocnienia wizerunku. -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Do znudzenia powtarza się na tym forum, że marynarka smokingowa nie powinna mieć szliców. Kiedyś tak było, ale przed II wojną światową marynarki po prostu nie miały szliców. Czasy się jednak zmieniły i krawcy z Savile Row szyją obecnie marynarki smokingowe z dwoma szlicami. Na zdjęciu znany angielski aktor Ian McKellen podczas miary smokingu u krawca Richarda Andersona z Savile Row. http://www.richardandersonltd.com/ -
[WARSZAWA], Tomasz Ossoliński, Fashion & MTM
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Był wielki szum: Bristol, reprezentacyjna ulica stolicy, wywiady w kolorowej prasie, a po roku od otwarcia czerwony napis z folii samoprzylepnej w witrynie ogłasza zmianę siedziby, od października ul. Mokotowska 56. Blog skończył się szybciej: wystartował 1 lutego 2012 r. a po czwartym wpisie z 20 marca 2012 r. przestał funkcjonować. http://szycienamiare.com/ -
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Üxküll, 35-58% Polyamid - seriously? http://www.kunert.de/de/Herren/Kniestru ... unert.html http://www.kunert.de/de/Herren/Kniestru ... ictor.html Chyba że mają podkolanówki o przyzwoitym składzie? Kobiety noszą rajstopy z nylonu lub podobnych włókien sztucznych i nic im się złego nie dzieje. Czyżby świeżo nawróceni garniturowcy uważali noszenie innych skarpet niż 100% jedwabiu, wełny czy bawełny za niegodne dżentelmena? Jedwabne skarpety są dobre do smokingu czy garnituru wizytowego, a czysta wełna nadmiernie grzeje, łatwo się przeciera, traci fason przy częstym praniu, a także jest mało elastyczna podobnie jak sama bawełna. -
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Lubisz skarpety z metalowym czipem? Rewelacyjnie sie sprawują podczas odprawy na lotnisku. W Berlinie sporo wzorów i kolorów regularnie ląduje na przecenach, np. w sieci Karstadt. Ja polecam Kunerta: http://www.kunert.de/ -
Niedługo będzie więcej asystentów bespoke niż krawców miarowych w Polsce.
-
Jak donoszą angielskie brukowce, Elżbieta II nie przepada zbytnio za księciem Karolem, m.in. z powodu jego dandyzmu. Pomimo, że oczywiście chodzi w garniturach bespoke z Savile Row, to nie preferuje spodni na szelki.
-
Klasyczny widok od d... strony amerykańskiego denimu - the deep character of the indigo. Plus fotka klasycznego Trimpha Bonneville na weekend.
-
@Styleman nie widzę kanalika po dratwie na podeszwie. Czy one nie są klejone? Wywijasz dżins bez selvedge'u.
-
[WARSZAWA], Usługi cholewkarskie i naprawa odzieży skórzanej
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Pan Józef Krzyżanowski (rocznik 1930) nie świadczy typowych dla szewców usług (obecnie przede wszystkim wymiana fleków, podklejanie gumą kiepskiej jakości skórzanych podeszw). Specjalizuje się w usługach cholewkarskich i naprawie odzieży skórzanej. W swoim warsztaciku pracuje na niezawodnym Singerze. Gdy ponad 30 lat temu był przyjmowany do cechu szewców warszawskich, to wówczas ta korporacja liczyła 700 członków, a dziś pozostało zaledwie kilkunastu. -
Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem. Kusa = przykrótka.
-
Moim zdaniem czarna marynarka powinna być dłuższa o jakieś 10 cm w takiej konserwatywnej wersji z czarną kamzelką. Niestety, tego się przerobić już raczej nie da. Proporcje szlag trafił. Zdjęcie z mojego wcześniejszego postu z kilkoma innymi czarno-białymi przykładami: http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopi ... lle#p47958
-
Kilka słów ode mnie, ponieważ szyłem u Pana Kierepki, więc jestem zorientowany w temacie. Taki wzór spodni krawiec szył po raz pierwszy na podstawie zdjęcia, dostarczonego prze klienta. Jeżeli spodnie są z tak wysokim stanem, to taka kusa marynarka w konserwatywnym stylu na trzy guziki nie wygląda najlepiej. Rogi kamizelki są również wydłużone w stosunku do dzisiejszych standardów, co całości ubrania nadaje eklektycznego charakteru. W moim przypadku krawiec zawsze dyskutował o długości marynarki, szerokości klap itd. Odnoszę wrażenie, że została w tym przypadku spełniona wizja klienta, który chciał połączyć ultrakonserwatywny szyk (staroświecki wzór spodni z marynarką na trzy guziki) z elementami włoskiego stylu (kusa marynarka z miękkimi ramionami).
-
Kiedyś założyłem osobny wątek "Z dziejów rzemiosła polskiego", który po przejściu forum pod zarząd SBwB został złączony z innymi tematami pod ww. szyld. Po tych wszystkich zmianach straciłem już orientację co gdzie zostało spakowane. O najstarszym pracującym rzemieślniku w Polsce (mistrzu cholewkarstwa i kaletnictwa) do przeczytania pod tym linkiem: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... 89772.html
-
[WARSZAWA], Usługi cholewkarskie i naprawa odzieży skórzanej
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Trochę wspomnień i dobry adres rozszerzania obuwia wzdłuż i wszerz na maszynach w Warszawie. Pilot myśliwców, który został szewcem? Dosyć nietypowa "ścieżka kariery"... Pozdr, wojvv Kazano mu się do partii zapisać, a on nie chciał, więc przestał latać i został kącik pamięci w warsztaciku. -
[WARSZAWA], Usługi cholewkarskie i naprawa odzieży skórzanej
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Na szyldzie ma wypisane usługi cholewkarskie i szewskie, więc zapewne tak, chociaż z tych usług nie korzystałem. -
[WARSZAWA], Usługi cholewkarskie i naprawa odzieży skórzanej
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Trochę wspomnień i dobry adres rozszerzania obuwia wzdłuż i wszerz na maszynach w Warszawie. -
[WARSZAWA], Usługi cholewkarskie i naprawa odzieży skórzanej
Üxküll opublikował(a) temat w Przewodnik miejski
Ostatnio potrzebowałem skorzystać z usług cholewkarskich w Warszawie. Takich fachowców o wiele trudniej znaleźć niż szewców robiących buty na miarę w stolicy. Pan Józef Krzyżanowski ma swój warsztacik na ul. Lewartowskiego 5, czynny 12:00 - 18:00. Jest zrzeszony w cechu, robił cholewki dla samego Brunona Kamińskiego (kiepsko płacił) i pracował kiedyś razem z Tadeuszem Januszkiewiczem na Dzielnej. Na ścianach dyplomy mistrzowskie i ciekawe zdjęcia jako pilota myśliwców w Dęblinie. Za swoje usługi bierze śmieszne stawki jak na Warszawę. Reperuje także porozdzierane kurtki skórzane. Narzeka na brak klientów, więc pozwalam sobie upowszechnić jego działalność na forum.
