-
Postów
4 159 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
296
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Velahrn
-
Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.
Velahrn odpowiedział(a) na Żorż Ponimirski temat w Męska elegancja
-
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
36 cm wysokości przodem Wziąłbym je bez wahania, gdyby miały wyższy stan. Prawdziwe guziki z miedzi, wzmocnienia za pomocą skórzanych naszywek (jak w dżinsach Greenbauma z 1874), no i ten denim farbowany roślinnie - super. -
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Taka ciekawostka. W świecie denim-headów zaczęły pojawiać się dżinsy typu kakishibu / persimmon-dyed. Jest to metoda stosowana od wieków w Japonii, polegająca na barwieniu tkaniny sfermentowanym sokiem hurmy wschodniej. Uzyskuje się ciekawy kolor beżowy, a takie ubrania, w przeciwieństwie do zwykłego denimu barwionego indygo, ciemniejszą wraz z wiekiem i ekspozycją na światło. Nasi chińscy przyjaciele wypuścili, w swojej linii Noir (to taka premium seria Red Tornado), spodnie barwione właśnie w taki sposób. Wiele sklepów na Ali sprzedaje RT, oto przykładowy: link Wygląda to tak: Krój bazuje na modelu Iron Heart 634. Jestem bardzo ciekawy, jak te spodnie będą się starzec, ale dla mnie mają zbyt niski stan, może jednak ktoś z forumowiczy się zdecyduje. -
Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.
Velahrn odpowiedział(a) na Żorż Ponimirski temat w Męska elegancja
To kurtka slim fit, czyli skrojona blisko ciała. Ma dobrze wyglądać, a nie być wygodna. Z myślą o wygodzie projektowano inne modele np. Beaufort - te są super wygodne, ale wyglądają, wg niektórych, gorzej. -
OK,m znalazłem fakturę i stoi tam: Nota Nr DBG1172857/N Przedmiot obciążenia Kwota Należności celne wg dokumentu zgłoszenia celnego nr 23PLCENZORED 85,00 Należności podatkowe VAT wg dokumentu zgłoszenia celnego nr 23PLCENZORED 509,00 Opłata skarbowa 0,00 Razem kwota noty księgowej 594,00 Należności wg faktury nr DBG1172857 0,00 Razem (FV + nota) 594,00 Czyli przynajmniej Aero Leathers nie, nie poradzili sobie z przedstawieniem "proof of origin".
-
Cło to z reguły grosze, problemem jest VAT (a właściwie to jest problemem, gdy kupujesz za cenę brutto w UK i każą i płacić drugi raz VAT w Polsce). Zobaczę w domu, jak to ogarniają brytyjskie firmy na przykładzie Aero Leathers, mam gdzieś fakturę z opłatami od DHLu, czy jest tam też cło.
-
Niestety jest to możliwe. Berwick robi często exclusive'y, nawet dla naszych Klasycznych Butów tak robi.
-
Na BestSecret https://www.bestsecret.com duża dostawa swetrów Johnstons of Elgin. Jakość - obłędna.
-
Trafiłem na ciekawy sklep: https://festovniveci.cz/product-category/boty Specjalizują się w malo znanych markach obuwniczych, głównie austrackich, i mają (podobno) sporo exclusive'ów. Tj. np. Steinkogler robi pewne modele tylko dla nich. Strona niestety jest cała tylko po czesku, ale można przetłumaczyć translatorem, lub czytać tak jak jest Wszystkie buty są szyte, nie klejone, i mają np. model z prawdziwym szyciem norweskim w jego oryginalnym zastosowaniu (tj. żeby zapewnić wodoodporność, a nie żeby fajnie wyglądało na jakimś anty-anatomicznym kopycie, co uwielbiają Włosi). https://festovniveci.cz/produkt/steinkogler-holzer-festovni
-
Chciałem pokazać historyczny kontekst. Zas spodnie, o której pytał autor posta, są tutaj jak widać, szlufki i cinch back trzymają co innego ;).
-
Akurat cinch back, w okresie kiedy był stosowany (czyli mniej więcej do lat 40) współistniał ze szlufkami. Tu masz reprodukcję Levi's z linii LVC, modelu z 1937 r. Zresztą jeśli zastanowimy się, jaką pełnił funkcję, wydaje się to rozsądne. Cinch back zbiera w spodniach nadmiar materiału z wysokości ud. Pasek umożliwia zaś regulację w pasie. Co do jednoczesnej obecności paska i guzików na szelki, to dyskusja stara jak te forum. Ja osobiście nie spotkałem się z żadnym producentem, który by robił dżinsy TYLKO na szelki, choć zapewne tacy istnieją. Po prostu jest to rozwiązanie mało popularne, a sprzedawca chce zainteresować produktem więcej osób niż ową niszę zwolenników szelek (do której sam się zaliczam).
-
Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Tak sobie ostatnio przeglądam Skolyx, i mają oni wiele ciekawych modlei Yanko. Np. Takie https://www.skolyx.com/p/yanko-nst-boot-brown-suede https://www.skolyx.com/p/yanko-moc-toe-boot-brown-suede https://www.skolyx.com/p/yanko-stitchdown-apron-derby-medium-brown-suede Czy planujecie je może wprowadzić do swojej oferty, czy to exclusive dla Skolyxa?- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Przechowywanie garderoby - dyskusje i porady
Velahrn odpowiedział(a) na proceleusmatyk temat w Męska elegancja
Gdzieś mi mignęło, że cedrowe wieszaki mogą źle wpływać na wełnę ze względu na kwaśny odczyn pH samego drewna - ktoś spotkał się z taką informacją? -
Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady
Velahrn odpowiedział(a) na jachobs temat w Męska elegancja
Wspomniałeś o mnie, i teraz sobie przeglądam tego Thomasa Farthinga, i tak wiele rzeczy mi się podoba, nie wiem co robić :(. -
Rayon to przecież, jeśli się nie mylę, jedna z nazw wiskozy. Mam taką podszewkę w dwóch garniturach i jest spoko. Od Bronsona mam mase rzeczy, ale akurat tego nie. Myślę, że za 140 zł możesz zaryzykować i wypróbować tę koszulę ;).
-
Ale koszule hawajskie, w latach '40 i '50 (czyli w okresie ich największej popularności), były wykonywane właśnie z rayonu, a nie jedwabiu. Uważano je za luksusowe i piękne. Rayon nie jest materiałem syntetycznym, bo uzyskuje się go z celulozy. Czyli rayon jest w 100 % koszerny.
-
Jak nie jesteś pewien, czy to rzecz dla Ciebie, to kup na poczatek coś budżetowego np. https://www.olderbest.com/collections/aloha-shirts
-
-
Portfel - dyskusje i porady, regeneracja
Velahrn odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Mój nowy portfel - wykonał go Krzysztof Przywara KPleathergoods Z zewnątrz jest to Russian Calf od J&F Baker, w środku Blue Buttero leather od Conceria Walpier Tannery. Projekt autorski Krzysztofa. -
Odpowiadałem już na podobnie pytania w przeszłości, jestem tego pewien, ale dodatkowy raz nie zaszkodzi. Otóż, nie jestem pierwszym moderatorem, podobnie jak But w Butonierce nie jest pierwszym właścicielem tego forum. Niejaki odziedziczyliśmy je od Makarona w okolicach roku 2012, gdzie działało jeszcze pod starą nazwa bespoke.pl Wówczas już ta zasada - zakaz sprzedawania używanych butów - obowiązywała. Spora więc część regulaminu jest naprawdę antyczna, bo prawie pełnoletnia. Zawsze wychodziłem ze stanowiska, że moderacja pełni rolę wykonawczą, nie ustawodawczą. Tę zaś rolę - ustawodawczą - pełni Zebranie Stowarzyszenia But w Butonierce. Takiego zebrania nie było zaś od lat. OCZYWIŚCIE moglibyśmy to z Mosze zignorować i sobie pozmieniać regulamin według własnego widzimisie. Nie chcemy tego jednak robić, w imię hmmm... poszanowania zasad, które sami ustanowiliśmy? Praworządności? Sam nie wiem. Dodam ponadto, że ja osobiście jestem przeciwnikiem tego zakazu, sam wielokrotnie kupowałem takie buty i je sprzedawałem, głównie na vinted. Po prostu przez te lata uzbierało mi się trochę par, gdzie wyszedłem kilka razy, więc nowe nie są, wiec nie mogę ich tu sprzedam... ale wiem też, że to np. nie są buty dla mnie, bo lepiej znam swoje potrzeby (czy swoją stopę ) i staram się znaleźć i drugi dom. Ale nie tutaj, nie przez forum - z powodów tych co wyżej. Po prostu.
-
1. Tak, średnie są 2. Jest ok, choć IMO to but na sezon bardziej przejściowy, nie nada się na upały.
-
Nie robię tego na forum...
-
Co akurat nie zmienia odpowiedzi na pytanie kolegi @stanwis - czy sztywny but będzie "zupełnie inny" po 2 msc? Nie będzie. Moje Trickersy po 3 latach nadal były cholera tak sztywne, jak na początku. Mówię "były", bo je sprzedałem, i teraz ktoś w Danii się z nimi męczy ;).
-
Jeśli pijesz do ostatniej dyskusji na temat marek luksusowych to bardziej sensowne byłoby takie porównanie: Ziomek pisze, że zdarła mu się kanapa w jego ferrari i pod spodem jest napisane "made for Volkswagen Group in Zhejiang, P.R.C." W odpowiedzi fanboje Ferrari w żaden sposób nie odnoszą się do meritum, ale zapluwają monitory opowieściami, jaki to Ferrari jest wspaniałe, kto tym jeździł i że on na niczym się nie zna i nie jest godny jeździć tym wspaniałym wozem, i że teraz wszyscy dealerzy go wpisują na czarno listo za szkalowanie Ferrari.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Velahrn odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Zasadniczo są dwie opcje - koszula z krytą plisą albo z guzikami jubilerskimi. Szczerze mówiąc, taką koszulę nie jest trudniej uszyć niż każdą inną, wiec dowolna firma koszulnciza powinna dać radę.
