Skocz do zawartości

Jak się ubrać na gonitwę


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu Totalizator odpicował trybunę honorową na warszawskim Służewcu. W związku z tym wprowadzili nawet dress code. Więcej, dogadali się z Jakubem Roskoszem (nie znam, ale blog modowy ma), żeby zaproponował przykładowe stylizacje, w tym na trybunę honorową.

Czy te stylizacje to jest odzwierciedlenie panującego tam stylu czy raczej marzenie organizatora? Wiem, że niektórzy starają się odtworzyć styl przedwojenny, ale takich ambicji nie mam. Czy mogę założyć normalnie garnitur? Czy rzeczywiście obowiązują czarne dodatki i kapelusz?

Chciałbym na jakąś gonitwę pójść, może też Wielką Warszawską, jeśli nie zabraknie mi entuzjazmu do jesieni. Realnie, jak się ubrać, żeby nie odstawać, a wyglądać trochę ponad przeciętnie (z naciskiem na trochę)?

Przy okazji, czy bilety na trybunę honorową można po prostu kupić, wszystkie poziomy? Na razie chyba jeszcze nie są w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dyjamentowski napisał:

Chciałbym na jakąś gonitwę pójść, może też Wielką Warszawską, jeśli nie zabraknie mi entuzjazmu do jesieni. Realnie, jak się ubrać, żeby nie odstawać, a wyglądać trochę ponad przeciętnie (z naciskiem na trochę)?

Przeczytałem pobieżnie ten wpis na blogu. Po pierwsze inicjatywa całkiem fajna - "dress code" poza pracą to dla mnie (czyli kogoś, kto nie ma dress code'u w pracy) byłoby miłym urozmaiceniem codzienności i dobrą wymówką aby się porządnie ubrać.

Jak się ubrać: Moim zdaniem zestaw koordynowany + kapelusz to będzie minimum. Na zimniejsze miesiące to + płaszcz. Garnitur będzie opcją bezpieczną acz nudną, stąd pewnie wskazówka o możliwości założenia kamizelki - 3-częściowy zestaw nie jest już taki nudny i powszedni.

Temat zaciekawił mnie do tego stopnia, że chętnie bym poszedł na Wyścigi dla poznania samej atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Żorż Ponimirski said:

Jak się ubrać: Moim zdaniem zestaw koordynowany + kapelusz to będzie minimum. Na zimniejsze miesiące to + płaszcz. Garnitur będzie opcją bezpieczną acz nudną

Na stronie organizatora tego nie widzę, ale już na podlinkowanym blogasku explicite wykluczony jest zestaw koordynowany, a kapelusz tylko sugerowany.

Quote

 

* Niedozwolone są zestawy koordynowane (marynarka i spodnie w innym kolorze)

...

* Mile widziane są kapelusze i kamizelki

 

Kapelusz wydaje mi się jeszcze trudniej osiągalny wiekowo niż fular i żadnego nie mam, ale może to jest brak i okazja do jego uzupełnienia.

8 minutes ago, Żorż Ponimirski said:

Temat zaciekawił mnie do tego stopnia, że chętnie bym poszedł na Wyścigi dla poznania samej atmosfery.

Liczyłem, że ktoś był i skonfrontuje te oczekiwania z rzeczywistością. Ale jak nie to możemy pójść na czuja. Przynajmniej we dwóch utrzymamy ten sam poziom formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku: http://jakubroskosz.com/dress-code-tor-wyscigow-konnych-sluzewiec/

UBIÓR NA PIERWSZE PIĘTRO TRYBUNY HONOROWEJ

Mężczyźni

* Obowiązuje ubiór półformalny, w postaci garnituru, lub zestawu koordynowanego z marynarką, ew. kamizelką

* Niedozwolone są zestawy z samą koszulą

* Obowiązuje eleganckie obuwie, kolor nie jest określony

* Obowiązuje elegancka koszula

* Obowiązują eleganckie spodnie lub materiałowe chinosy

* Mile widziane są kapelusze i kamizelki

* Niedozwolone jest sportowe obuwie, koszulki polo, t-shirty, czapki z daszkiem, przecierane jeansy, szorty, koszule z krótkim rękawem, kurtki jeansowe, parki, bomberki, koszule flanelowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, no to nie zrozumiałem podziału samej trybuny honorowej ;)

Muszę zrewidować swoją chęć tam pójścia ;)

EDIT: poziom II wydaje się najprostszy do ogarnięcia - garnitur, czarne obuwie, biała koszula i krawat. Trochę nudno i oficjalnie, bo akurat taki zestaw nie kojarzy mi się z wyścigami (sport). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, czy ten podział istnieje gdzieś poza blogiem. Na stronie organizatora jest tylko (bardzo permisywny) dress code dla całej trybuny honorowej. Może być tak, że blog odzwierciedla marzenie organizatorów z 2017 roku, które rzeczywistość niedochodowego obiektu szybko zweryfikowała i nakazała obniżenie wymagań wobec stroju, potencjalnie wręcz do poziomu czy klient kupił bilet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podzielę spostrzeżeniami jak się ma dress code do rzeczywistości na wrocławskim torze wyścigowym. Na stronie podany jest obowiązujący dress code http://www.torpartynice.pl/wyscigi/dress-code/. W ubiegłym roku wybrałem się na wyścigi gdzie dodatkowo był to dzień promowany jako gentleman's day (praktycznie każdy wyścig jest jakoś tam tematycznie promowany). Wybrałem strój dość zachowawczy czyli raczej koordynowany nie wiedząc czego się spodziewać. Cóż … byłem bodaj najlepiej ubranym gościem w tym dniu. 99.99% mężczyzn była w t-shirtach, adidasach i krótkich spodenkach. U pań było nieco lepiej (kilka w całkiem eleganckich sukniach, reszta też jak na piknik do lasu). Była jedna para ubrana rewelacyjnie (zdjęcie nr 9 - pani nawet miała parasolkę z epoki). Tutaj relacja (mnie też tam gdzieś widać ;p): https://gazetawroclawska.pl/gentlemens-day-na-partynicach-kilka-tysiecy-widzow-na-festynie-zdjecia/ar/13392501#wiadomosci

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Poza Wielką Warszawską, to strój 95 % widzów wygląda podobnie jak np na zakupach w galerii handlowej. Część osób ciut bardziej elegancko się ubiera np dżinsy plus koszula i marynarka, ale też bez szału. Wyjątkiem jest Wielka Warszawska, gdzie jest konkurs i zwłaszcza Panie, starają się wyglądać odpowiednio. Ale sama zabawa przednia, polecam :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Służewiec to chyba są dwie gonitwy w roku (m.in. Wielka Warszawska), w czasie których trybuna honorowa jest wypełniona po brzegi i wszysycy są odpowiednio ubrani. Ale nie wiem czy łatwo jest dostac wtedy bilet. W czasie zwykłych gonitw na trybunie honorowej jest moze z 10 osob, wiec prawie kazdy zestaw bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

Niestety, nie mogę znaleźć - jakieś wskazówki?

Też się naszukałem ;-) Bo dyskusja była w wątku o skórach egzotycznych (myślę, że ta tam nawet pasuje, co najwyżej tytuł zmienić):

Ale do filozofii ubioru też pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.