Jump to content

sensowne prezenty


Krzysiek_W
 Share

Recommended Posts

Prośba o pomoc, rodzice mają złote gody - (tak tak, 50 lat razem :shock:). Macie jakieś pomysły co można im dać w prezencie? na pewno robimy im z bratem imprezę w restauracji, ale jeszcze coś pamiątkowego chciałbym im dać.

Internety i pomysły stamtąd są koszmarne, ręczniki, stacje pogody, beczki z rumem, kieliszki itd....

nie chodzi mi o coś spektakularnego jak samochód, wyjazd na Bali itd, bo wszystko mają, a ze względu na wiek za daleko też nie jeżdzą

Link to comment
Share on other sites

Na stosunkowo zbliżoną imprezę przygotowaliśmy "foto książkę" ze zbiorem zdjęć z różnych ważnych momentów życia (np. urodziny dzieci, chrzciny, wyjazd, pierwsze kroki dziecka, itp.). Jest w tym trochę pracy (zebrać zdjęcia, przygotować, czasem zeskanować...), ale efekt dla obdarowanych - wspaniały (łzy radości).

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Dar napisał:

A jakiś, niepozostawiającym na jego widok obojętnym, obraz na zamówienie (portret).

Ryzykowne. Uchwycenie podobieństwa jest trudne, wielu nawet zaawansowanych malarzy tego nie potrafi. Obraz może być ładny, ale osoba - niepodobna. Tak naprawdę należałoby mieć materiał porównawczy (osoba malowana i portret - kilka kompletów).

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem o co Ci chodzi. W sumie od niedawna śledzę profil ww. autorki, prac na Facebooku. Wrzuca trochę swoich prac, w tym zdjęć, na podstawie których maluje (jako materiał porównawczy). To już nie jest pierwsza lepsza. W mojej ocenie, jest naprawdę dobra. Pomijając już fakt, że obrazy wyżej wymienionej znajdują się w Muzeum Narodowym.
Namiar do tej pani dostałem od znajomego, który "siedzi w branży". Szukałem bowiem coś dla kuzynostwa na prezent. Niestety, z różnych powodów nie udało mi się sfinalizować tematu. Choć niewykluczone, że kiedyś wrócę.

Link to comment
Share on other sites

Pani nie znam, oczywiście może być dobra. Sam jednak dawno temu byłem świadkiem serii portretów malowanych przez dobrego artystę malarza, z których część była podobna, a część - nie (nie specjalizował się w portretach). Więc trzeba się upewnić. Podobnie jest z końmi - są od tego tematu specjaliści, złapanie właściwych proporcji konia nie jest proste.

Przy pejzażu lub architekturze ryzyko jest o wiele mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.07.2018 o 11:05, Krzysiek_W napisał:

Prośba o pomoc, rodzice mają złote gody - (tak tak, 50 lat razem :shock:). Macie jakieś pomysły co można im dać w prezencie?

Częstsze odwiedziny, w pewnym wieku ludzie wolą zobaczyć swoich bliskich niż otrzymać jakąś rzecz materialną. 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.