Skocz do zawartości

sensowne prezenty


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc, rodzice mają złote gody - (tak tak, 50 lat razem :shock:). Macie jakieś pomysły co można im dać w prezencie? na pewno robimy im z bratem imprezę w restauracji, ale jeszcze coś pamiątkowego chciałbym im dać.

Internety i pomysły stamtąd są koszmarne, ręczniki, stacje pogody, beczki z rumem, kieliszki itd....

nie chodzi mi o coś spektakularnego jak samochód, wyjazd na Bali itd, bo wszystko mają, a ze względu na wiek za daleko też nie jeżdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stosunkowo zbliżoną imprezę przygotowaliśmy "foto książkę" ze zbiorem zdjęć z różnych ważnych momentów życia (np. urodziny dzieci, chrzciny, wyjazd, pierwsze kroki dziecka, itp.). Jest w tym trochę pracy (zebrać zdjęcia, przygotować, czasem zeskanować...), ale efekt dla obdarowanych - wspaniały (łzy radości).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rudolf napisał:

@Krzysiek_W Pytanie pomocnicze: wspominają często o czymś z przeszłości? Miejsca, rzeczy.

Raczej nie niestety. W tym wieku już są bardziej stacjonarni, gdzieś jeszcze wyjeżdzają, ale stan zdrowia nie pozwala na szaleństwa (typu jazda lambo - pomimo wielkiego zamiłowania do motoryzacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś, niepozostawiającym na jego widok obojętnym, obraz na zamówienie (portret). Oczywiście nie mam na myśli szeroko dostępnych koszmarków. Lecz coś naprawdę dobrego. W wybranej przez siebie technice. Tytułem przykładu:
http://magazynobsesje.pl/barbara-konarska-sas-badaczka-ludzkiej-natury/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dar napisał:

A jakiś, niepozostawiającym na jego widok obojętnym, obraz na zamówienie (portret).

Ryzykowne. Uchwycenie podobieństwa jest trudne, wielu nawet zaawansowanych malarzy tego nie potrafi. Obraz może być ładny, ale osoba - niepodobna. Tak naprawdę należałoby mieć materiał porównawczy (osoba malowana i portret - kilka kompletów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi. W sumie od niedawna śledzę profil ww. autorki, prac na Facebooku. Wrzuca trochę swoich prac, w tym zdjęć, na podstawie których maluje (jako materiał porównawczy). To już nie jest pierwsza lepsza. W mojej ocenie, jest naprawdę dobra. Pomijając już fakt, że obrazy wyżej wymienionej znajdują się w Muzeum Narodowym.
Namiar do tej pani dostałem od znajomego, który "siedzi w branży". Szukałem bowiem coś dla kuzynostwa na prezent. Niestety, z różnych powodów nie udało mi się sfinalizować tematu. Choć niewykluczone, że kiedyś wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani nie znam, oczywiście może być dobra. Sam jednak dawno temu byłem świadkiem serii portretów malowanych przez dobrego artystę malarza, z których część była podobna, a część - nie (nie specjalizował się w portretach). Więc trzeba się upewnić. Podobnie jest z końmi - są od tego tematu specjaliści, złapanie właściwych proporcji konia nie jest proste.

Przy pejzażu lub architekturze ryzyko jest o wiele mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2018 o 11:05, Krzysiek_W napisał:

Prośba o pomoc, rodzice mają złote gody - (tak tak, 50 lat razem :shock:). Macie jakieś pomysły co można im dać w prezencie?

Częstsze odwiedziny, w pewnym wieku ludzie wolą zobaczyć swoich bliskich niż otrzymać jakąś rzecz materialną. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.