Skocz do zawartości

Buty z wytrzymałą podeszwą na nietypowe podłoże. Bardzo proszę o poradę.


effendi360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Bardzo proszę o poradę gdyż jestem kompletnym laikiem w temacie. 

Od niedawna pracuję na magazynie odzieżowym. Praca ta wiąże się z ciągłym chodzeniem przez 8 godzin. Potrzebuję kupić buty, które byłyby wygodne do chodzenia przez cały dzień oraz co najważniejsze - miały bardzo wytrzymałą podeszwę. Zasadniczy problem polega na tym, że podłoże na całej powierzchni tego magazynu zrobione jest z grubej, sztywnej stalowej siatki. Nie wiem kto mądry coś takiego wymyślił ale macie to przedstawione nawet na fotce w linku. 

http://imgur.com/gallery/X4zq6qK

To podłoże powoduje bardzo szybkie ścieranie się podeszwy słabej jakości. Swoje stare obuwie (nic specjalnego) zniszczyłem tam w niecały miesiąc. Podeszwa pękła bardzo szybko. Potrzebuję coś co będzie wygodne i wytrzyma trochę dłużej. 

Jakiego typu obuwie wybrać? Jaka podeszwa? Miękka? Twarda? 

Bardzo proszę o poradę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrwalsza podeszwa na świecie to NeoCork(średnio wytrzymuje 4-5 razy dłużej od Dainite).,Najwygodniejsze buty na świecie Aldeny Indy(w kategorii wygody nie mają żadnej konkurencji).,Moje 405 intensywnie używane przez 12 lat podeszwa dopiero "dotarta".,Jedno jest pewne-mnie zaniosą tam gdzie nie chodzę w niedziele,a te buty będą jeszcze w doskonałej kondycji.

P3090036.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich butach stopy zagotowały by mi się w ciągu jednego dnia przy trybie chodzenia do jakiego jestem zmuszony. Ten obcas powodowałby ciągłe potykanie się o podłoże po jakim jestem zmuszony chodzić. Chyba przeczytałeś tylko tytuł tematu a nie to co napisałem poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pytam o porady co do kodeksu pracy tylko o buty... Swego czasu pracowałem w innym magazynie gdzie pracodawca zapewniał obuwie robocze. Ba! Nawet dwie różne pary dostałem, które się zakładało w zależności od tego na jakim dziale się pracowało i jedno co mogę dziś stwierdzić to fakt, że bardzo dziękuję mojemu obecnemu pracodawcy, iż nie zmusza mnie do chodzenia w takich butach i pozwala mieć własne wedle własnego widzi mi się. Nie mieszkam obecnie w Polsce i koszt naprawy obuwia nieznaczne by się różnił od kosztów zakupu nowej pary. Ja nie chcę butów co wytrzymają 10 lat. Chcę po prostu coś, co będzie dobrze wentylowało stopę, nie zmęczy po całym dniu łażenia nogi i podeszwa nie pęknie po 2 tygodniach...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, effendi360 napisał:

Chyba przeczytałeś tylko tytuł tematu a nie to co napisałem poniżej.

 

12 minut temu, effendi360 napisał:

Ja się nie pytam o porady co do kodeksu pracy tylko o buty.

A my nie jesteśmy infolinią producenta, tylko forum pasjonatów...

Każdy poleca Ci takie obuwie, z którym sam miał styczność, ale nie jest to obuwie robocze. Aby odpowiedzieć wyczerpująco (czyli tak jak oczekujesz) na Twoje pytanie, należałoby znać Twoją wagę, pronację stopy, ewentualne wady postawy, średnią długość pokonywanych dystansów, temperaturę i wilgotność pomieszczenia, ewentualne czynniki szkodliwe, częstotliwość i sposób schylania się / zginania buta... Pracodawca wie to lepiej i powinien zapewnić odpowiednie obuwie.

Na podstawie podanych danych możemy chyba tylko polecić dobrej jakości (więc nie najtańsze) obuwie sportowe wykonane z materiałów naturalnych, np. obuwie do "miejskiego trekkingu" firmy Meindl (to tylko przykład).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lubo69 napisał:

 

A my nie jesteśmy infolinią producenta, tylko forum pasjonatów...

Każdy poleca Ci takie obuwie, z którym sam miał styczność, ale nie jest to obuwie robocze. Aby odpowiedzieć wyczerpująco (czyli tak jak oczekujesz) na Twoje pytanie, należałoby znać Twoją wagę, pronację stopy, ewentualne wady postawy, średnią długość pokonywanych dystansów, temperaturę i wilgotność pomieszczenia, ewentualne czynniki szkodliwe, częstotliwość i sposób schylania się / zginania buta... Pracodawca wie to lepiej i powinien zapewnić odpowiednie obuwie.

Na podstawie podanych danych możemy chyba tylko polecić dobrej jakości (więc nie najtańsze) obuwie sportowe wykonane z materiałów naturalnych, np. obuwie do "miejskiego trekkingu" firmy Meindl (to tylko przykład).

Podeszwa Meindla w niektórych butach kategorii A jest "małotrwała". Maiłem, mam z 10 par butów tej firmy. Więc ocena raczej obiektywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa musi być jak najbardziej płaska. Jakikolwiek bieżnik odpada. Niewygodnie się chodzi bo co chwila się zaczepia od tę siatkę. Pomieszczenie jest bardzo suche. Ważę 95kg 188cm wzrostu. Nie schylam się zbyt często. Co do wad postawy to garbię się. Pronacja raczej neutralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spiryt napisał:

Podeszwa Meindla w niektórych butach kategorii A jest "małotrwała". Maiłem, mam z 10 par butów tej firmy. Więc ocena raczej obiektywna

Nie podważam, choć zastanawiam się, dlaczego kupiłeś aż 10 par butów z wyższej półki w swojej kategorii, jeśli były mało trwałe; akurat walory estetyczne to nie jest chyba najmocniejsza strona tej firmy.

Miałem dwie pary butów Meindl z podeszwą A - jedne wyrzuciłem "z nudów" po 4 latach intensywnego użytkowania (zero zużycia podeszwy), drugie noszę od 4 lat (minimalne zużycie podeszwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, effendi360 napisał:

Podeszwa musi być jak najbardziej płaska. Jakikolwiek bieżnik odpada. Niewygodnie się chodzi bo co chwila się zaczepia od tę siatkę. Pomieszczenie jest bardzo suche. Ważę 95kg 188cm wzrostu. Nie schylam się zbyt często. Co do wad postawy to garbię się. Pronacja raczej neutralna.

W TKMaxx i podobnych można często spotkać buty firmy Sebago. Są to z założenia buty żeglarskie, ale bywają też dziwne miejskie fasony. Podeszwa to najczęściej miękka, choć wytrzymała guma bez obcasów. Alternatywą byłaby tzw. crepe sole, ale ten typ gumy nie jest bardzo trwały (choć chyba raczej szybciej się zetrze niż pęknie). Dobrej jakości crepe sole to wyższa półka, np. buty wspomnianej wyżej firmy Alden.

Zdziwiłbym się mocno, gdyby Sebago czy porządne crepe sole pękły po kilku tygodniach. Jesteś dość ciężki, ale but nie pracuje w ten sposób, że cały czas się zgina i rozprostowuje; jest to po prostu względnie normalne chodzenie.

A może po prostu spróbować conversy?

Płaskie Sebago w archiwum A*gro:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/sebago-boat-shoes-jobson-docksides-r-42-i6856059708.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, effendi360 napisał:

W takich butach stopy zagotowały by mi się w ciągu jednego dnia przy trybie chodzenia do jakiego jestem zmuszony. Ten obcas powodowałby ciągłe potykanie się o podłoże po jakim jestem zmuszony chodzić. Chyba przeczytałeś tylko tytuł tematu a nie to co napisałem poniżej.

To nie są buty zimowe tylko dosyć przewiewne letnie trzewiki z bawełnianą podszewką duck cotton.,Zresztą to jest obuwie robocze dla cieśli/stolarzy a sezon na roboty ciesielskie jest w czasie najcieplejszych miesięcy.,Najlepiej spytaj się ludzi którzy tam pracują ewentualnie foremana ,bossa .,oni lepiej wiedzą .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 20:03, mayor napisał:

Najtrwalsza podeszwa na świecie to NeoCork(średnio wytrzymuje 4-5 razy dłużej od Dainite).

Od Dainite to chyba wiele podeszew jest trwalszych.

Nie żebym był znawcą, ale Dainite mam od dwóch lat i wszelkie Vibramy, Ecco itp które do tej pory użytkowałem,

mają mniejsze oznaki zużycia, po wielokrotnie dłuższych przebiegach niż wspomniane Dainite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lubo69 napisał:

A może po prostu spróbować conversy?

Nie wiem, jak u kogo, ale jak dla mnie Conversy mają strasznie twardą podeszwę i do tego pięta ściera się błyskawicznie.

 

Jak nie Meindle to może Bates? Moja ostatnia para przeżyła 4 lata, a koniec nastąpił po tym, jak podeszwa rozkleiła się pod wpływem wysokiej temperatury - ale tutaj raczej każde buty by padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.