Skocz do zawartości

[Atelier Dziekoński] - Garnitur wizytowy


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Wam zaprezentować powstające zamówienie na garnitur na ślub złożone przez mojego kolegę Pawła w Atelier Roberta Dziekońskiego w Gdańsku. Relacja może być szczególnie cenna, bo nie znalazłem na forum zbyt wiele informacji o p. Dziekońskim poza paroma ogólnikami w temacie trójmiejskim w dziale "Przewodnik Miejski". 

Paweł poprosił mnie o koordynację zamówienia i nie ukrywam, że jestem dość podekscytowany, że mogę wreszcie wykorzystać całą wiedzę teoretyczną zdobytą na forum do przekucia jej w udany garnitur bespoke ;) . Zamawiane ubranie to granatowy garnitur wizytowy, kamizelka i dodatkowa par spodni wykonane z szarej wełny i biała koszula na spinki. Podstawowe przeznaczenie to ślub, ale cały zestaw ma służyć na wiele okazji.

Konkrety, jakie ustaliliśmy na pierwszym spotkaniu:

  • marynarka na dwa guziki, kieszenie z patkami, klapy zamknięte o standardowej szerokości, brak stebnowania
  • spodnie na szelki, z lekko podwyższonym stanem, aby ładnie chowały się pod kamizelką
  • szare spodnie z makietami, granatowe bez
  • nogawka 20 cm na dole
  • kamizelka na 5 guzików, prosta, bez wyłogów
  • granatowa tkanina z próbnika "Perennial" od VBC, szara - nie pamiętam, wełna wybrana spośród dostępnych w atelier
  • korekcja linii ramion poduszkami
  • wysoka pacha
  • marynarka szyta na płótnie

W chwili, gdy piszę te słowa, jesteśmy dzień po drugim spotkaniu, na którym część ubrań była już gotowa.

Zacznę od koszuli. Do wyboru było 15 rodzajów kołnierzyków, z czego forumowicze za atrakcyjne uznaliby ok. ośmiu. Wybraliśmy kołnierzyk włoski z dość wysoką stójką, ze względu na długą szyję Pawła (poprosiliśmy też o odpowiednie podniesienie kołnierza marynarki, aby zachować proporcje). Tkaninę wybraliśmy z dostępnego na miejscu próbnika (na 90% jest to twill). 

Marynarkę zastaliśmy już w połowie wykonaną - z gotowymi klapami, ale bez rękawów. Wprowadzone zostaną korekty pleców. Roboczo dobraną długość spodni widać na zdjęciach (razem z kupionymi godzinę wcześniej w stacjonarnym oddziale KlasyczneButy.pl Berwickami). 

To chyba wszystko, co mam do napisania od siebie - chętnie przeczytam opinie i sugestie. Kolejną przymiarkę mamy w piątek, ale jeśli dostrzeżecie coś ważnego, to mogę skontaktować się z krawcem wcześniej.

 

PANA3406.jpg

PANA3405.jpg

PANA3403.jpg

PANA3382.jpg

PANA3389.jpg

PANA3381.jpg

PANA3380.jpg

PANA3375.jpg

PANA3371.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy wyżej zauważyli marynarka jest za krótka przodem - fronty przydałoby się wydłużyć tak aby był zachowany balans z długością pleców (zdjęcie nr 2). Nie wiem czy to kwestia surowego stanu marynarki i/lub braku podszewki, ale bardzo mocno opiera się na Twoim siedzeniu co może wynikać z dwóch powodów - jest za mocno dopasowana w tym miejscu bądź należałoby skrócić plecy (na moje oko masz je dosyć proste/płaskie) aby wyczyścić powstające marszczenia. Standardowa odległość między guzikami na froncie to 8-9 cm, tutaj górny wydaje się być nieco za wysoko (odnosząc się znów do długości samego korpusu). Spodnie są dość płytkie i rzeczywiście nieco wypchane w biodrach - warto je minimalnie poszerzyć. Czy spodnie mają zaszewki z tyłu? Kieszeń na tylniej prawej nogawce wydaje się mocno uciekać na zewnątrz - może to kwestia zdjęcia. Spodnie moim zdaniem mogłyby być nieco luźniejsze w udzie i łydce - mocno się na niej opierają. Ten efekt można też zniwelować poprzez mocne wprasowanie nadmiaru materiału pod siedzenie, aby kanty układały się prosto od samego wszycia paska do dołu. Koszula - to nie jest chyba najmocniejsza strona tego zakładu - oprócz odpowiednich obwodów mankietów nie widzę tu raczej nic do pochwały.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.