Jump to content

[Atelier Dziekoński] - Garnitur wizytowy


.mateusz
 Share

Recommended Posts

Chciałbym Wam zaprezentować powstające zamówienie na garnitur na ślub złożone przez mojego kolegę Pawła w Atelier Roberta Dziekońskiego w Gdańsku. Relacja może być szczególnie cenna, bo nie znalazłem na forum zbyt wiele informacji o p. Dziekońskim poza paroma ogólnikami w temacie trójmiejskim w dziale "Przewodnik Miejski". 

Paweł poprosił mnie o koordynację zamówienia i nie ukrywam, że jestem dość podekscytowany, że mogę wreszcie wykorzystać całą wiedzę teoretyczną zdobytą na forum do przekucia jej w udany garnitur bespoke ;) . Zamawiane ubranie to granatowy garnitur wizytowy, kamizelka i dodatkowa par spodni wykonane z szarej wełny i biała koszula na spinki. Podstawowe przeznaczenie to ślub, ale cały zestaw ma służyć na wiele okazji.

Konkrety, jakie ustaliliśmy na pierwszym spotkaniu:

 • marynarka na dwa guziki, kieszenie z patkami, klapy zamknięte o standardowej szerokości, brak stebnowania
 • spodnie na szelki, z lekko podwyższonym stanem, aby ładnie chowały się pod kamizelką
 • szare spodnie z makietami, granatowe bez
 • nogawka 20 cm na dole
 • kamizelka na 5 guzików, prosta, bez wyłogów
 • granatowa tkanina z próbnika "Perennial" od VBC, szara - nie pamiętam, wełna wybrana spośród dostępnych w atelier
 • korekcja linii ramion poduszkami
 • wysoka pacha
 • marynarka szyta na płótnie

W chwili, gdy piszę te słowa, jesteśmy dzień po drugim spotkaniu, na którym część ubrań była już gotowa.

Zacznę od koszuli. Do wyboru było 15 rodzajów kołnierzyków, z czego forumowicze za atrakcyjne uznaliby ok. ośmiu. Wybraliśmy kołnierzyk włoski z dość wysoką stójką, ze względu na długą szyję Pawła (poprosiliśmy też o odpowiednie podniesienie kołnierza marynarki, aby zachować proporcje). Tkaninę wybraliśmy z dostępnego na miejscu próbnika (na 90% jest to twill). 

Marynarkę zastaliśmy już w połowie wykonaną - z gotowymi klapami, ale bez rękawów. Wprowadzone zostaną korekty pleców. Roboczo dobraną długość spodni widać na zdjęciach (razem z kupionymi godzinę wcześniej w stacjonarnym oddziale KlasyczneButy.pl Berwickami). 

To chyba wszystko, co mam do napisania od siebie - chętnie przeczytam opinie i sugestie. Kolejną przymiarkę mamy w piątek, ale jeśli dostrzeżecie coś ważnego, to mogę skontaktować się z krawcem wcześniej.

 

PANA3406.jpg

PANA3405.jpg

PANA3403.jpg

PANA3382.jpg

PANA3389.jpg

PANA3381.jpg

PANA3380.jpg

PANA3375.jpg

PANA3371.jpg

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak już koledzy wyżej zauważyli marynarka jest za krótka przodem - fronty przydałoby się wydłużyć tak aby był zachowany balans z długością pleców (zdjęcie nr 2). Nie wiem czy to kwestia surowego stanu marynarki i/lub braku podszewki, ale bardzo mocno opiera się na Twoim siedzeniu co może wynikać z dwóch powodów - jest za mocno dopasowana w tym miejscu bądź należałoby skrócić plecy (na moje oko masz je dosyć proste/płaskie) aby wyczyścić powstające marszczenia. Standardowa odległość między guzikami na froncie to 8-9 cm, tutaj górny wydaje się być nieco za wysoko (odnosząc się znów do długości samego korpusu). Spodnie są dość płytkie i rzeczywiście nieco wypchane w biodrach - warto je minimalnie poszerzyć. Czy spodnie mają zaszewki z tyłu? Kieszeń na tylniej prawej nogawce wydaje się mocno uciekać na zewnątrz - może to kwestia zdjęcia. Spodnie moim zdaniem mogłyby być nieco luźniejsze w udzie i łydce - mocno się na niej opierają. Ten efekt można też zniwelować poprzez mocne wprasowanie nadmiaru materiału pod siedzenie, aby kanty układały się prosto od samego wszycia paska do dołu. Koszula - to nie jest chyba najmocniejsza strona tego zakładu - oprócz odpowiednich obwodów mankietów nie widzę tu raczej nic do pochwały.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.