Jump to content

[WARSZAWA], Malton Kielman - torby i akcesoria skórzane


torunianin
 Share

Recommended Posts

Zainspirowany przez Saphira - dzięki - sprawdziłem możliwość uszycia torby u Kielmana. Wcześniej przekopałem internet - blogi i różna fora w tym bespoke.pl. W tym wątku znajdziecie, to co udało nam się wspólnie tutaj ustalić. viewtopic.php?f=2&t=1064&p=26699&hilit=glaserdesigns#p26699

Ostatecznie zdecydowałem się na uszycie torby u p. Kielmana.

Strona do nowej marki należącej do Kielmanów, która ma się zajmować szyciem toreb bespoke i akcesoriów skórzanych http://maltonkielman.com/index.html

Od samego początku p. Maciejowi się pomysł spodobał i podszedł do niego z dużą pasją i dociekliwością. Chciałem, żeby torba miała kolor koniakowy. W danym momencie żadna ze skór nie spodobała mi się na tyle, żeby zdecydować się na szycie. P. Maciej od razu zaproponował, że sprawdzi garbarnie i spróbuje coś znaleźć. Po ok. 1,5 tygodnia dostałem maila (tak maila, który z rzemieślników w Polsce jest w stanie się tak komunikować...) z informacją, że są już piękne skóry z Toskanii i mogą przyjść je obejrzeć.

Obie skóry były super, ale ostatecznie zdecydowałem się na piękną skórę, dokładnie w takim odcieniu jak chciałem. Omówiliśmy jeszcze szczegóły zamówienia tzn. wymiary, z czego ma być wnętrze plus konstrukcję. Ustaliłem również, że doślę mailem zdjęcia toreb, które mi się podobają jako inspirację.

Po ok. 1 miesiącu dostałem informację, że torba jest gotowa. Poniżej efekt. Zaznaczam, że kolor skóry i sama torba prezentuje się w rzeczywistości dużo lepiej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Możesz powiedzieć trochę o procesie zamówienia. Czy przyszedłeś ze swoim projektem czy wybrałeś coś z oferty Kielmana? A może kopiowałeś jakiś wzór. Jeśli jest to zupełie nowatorski projekt to cena jest do zaakceptowania w innym przypadku wolałbym wybrać coś z włoskich manufaktur. Macaroni prezentował wspaniałe torby w neapolu firmy Tramontano: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... tatni.html

Link to comment
Share on other sites

Mogłem wymyśleć co chciałem. Zdecydowałem się bazować na tych torbach i wprowadziłem kilka modyfikacji.

http://www.gucci.com/int/styles/231850A7M0N1000#

Trudno mi porównać torbę od Kielmana do toreb Tramontano, bo ich nie widziałem. Ale mogę spokojnie powiedzieć, że jakość toreb Kielmana jest na poziomie Loius Vuitton, bo te widziałem na żywo. Choć bardzo trudno to porównać bo LV to produkt gotowy, a MK 100% bespoke. Ale ceny podobnych toreb LV są na poziomie pomiędzy 3 a 5 tys. $

http://www.louisvuitton.com/us/flash/in ... e_entry_us.

Zresztą zamki w torbach MK są te same co w LV.

Wymiary sam wymyślałem wg. potrzeb. Ta torba ma: 42x33x10

Link to comment
Share on other sites

Po ok. 1,5 tygodnia dostałem maila (tak maila, który z rzemieślników w Polsce jest w stanie się tak komunikować...) z informacją, że są już piękne skóry z Toskanii i mogą przyjść je obejrzeć.

O ile mnie pamięć ojciec pana Macieja był profesorem (był w każdym bądź razie naukowcem podobnie jak Blikle) i zamierzał w ogóle poniechać bawienia się w PRL rzemiosłem. Paradoksalnie firma przetrwała dzięki jego żonie. Mama pana Macieja prowadziła firmę przez wiele lat i na szczęście tą pasją zaraziła syna.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.