Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Malton Kielman - torby i akcesoria skórzane


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany przez Saphira - dzięki - sprawdziłem możliwość uszycia torby u Kielmana. Wcześniej przekopałem internet - blogi i różna fora w tym bespoke.pl. W tym wątku znajdziecie, to co udało nam się wspólnie tutaj ustalić. viewtopic.php?f=2&t=1064&p=26699&hilit=glaserdesigns#p26699

Ostatecznie zdecydowałem się na uszycie torby u p. Kielmana.

Strona do nowej marki należącej do Kielmanów, która ma się zajmować szyciem toreb bespoke i akcesoriów skórzanych http://maltonkielman.com/index.html

Od samego początku p. Maciejowi się pomysł spodobał i podszedł do niego z dużą pasją i dociekliwością. Chciałem, żeby torba miała kolor koniakowy. W danym momencie żadna ze skór nie spodobała mi się na tyle, żeby zdecydować się na szycie. P. Maciej od razu zaproponował, że sprawdzi garbarnie i spróbuje coś znaleźć. Po ok. 1,5 tygodnia dostałem maila (tak maila, który z rzemieślników w Polsce jest w stanie się tak komunikować...) z informacją, że są już piękne skóry z Toskanii i mogą przyjść je obejrzeć.

Obie skóry były super, ale ostatecznie zdecydowałem się na piękną skórę, dokładnie w takim odcieniu jak chciałem. Omówiliśmy jeszcze szczegóły zamówienia tzn. wymiary, z czego ma być wnętrze plus konstrukcję. Ustaliłem również, że doślę mailem zdjęcia toreb, które mi się podobają jako inspirację.

Po ok. 1 miesiącu dostałem informację, że torba jest gotowa. Poniżej efekt. Zaznaczam, że kolor skóry i sama torba prezentuje się w rzeczywistości dużo lepiej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć trochę o procesie zamówienia. Czy przyszedłeś ze swoim projektem czy wybrałeś coś z oferty Kielmana? A może kopiowałeś jakiś wzór. Jeśli jest to zupełie nowatorski projekt to cena jest do zaakceptowania w innym przypadku wolałbym wybrać coś z włoskich manufaktur. Macaroni prezentował wspaniałe torby w neapolu firmy Tramontano: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... tatni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem wymyśleć co chciałem. Zdecydowałem się bazować na tych torbach i wprowadziłem kilka modyfikacji.

http://www.gucci.com/int/styles/231850A7M0N1000#

Trudno mi porównać torbę od Kielmana do toreb Tramontano, bo ich nie widziałem. Ale mogę spokojnie powiedzieć, że jakość toreb Kielmana jest na poziomie Loius Vuitton, bo te widziałem na żywo. Choć bardzo trudno to porównać bo LV to produkt gotowy, a MK 100% bespoke. Ale ceny podobnych toreb LV są na poziomie pomiędzy 3 a 5 tys. $

http://www.louisvuitton.com/us/flash/in ... e_entry_us.

Zresztą zamki w torbach MK są te same co w LV.

Wymiary sam wymyślałem wg. potrzeb. Ta torba ma: 42x33x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 1,5 tygodnia dostałem maila (tak maila, który z rzemieślników w Polsce jest w stanie się tak komunikować...) z informacją, że są już piękne skóry z Toskanii i mogą przyjść je obejrzeć.

O ile mnie pamięć ojciec pana Macieja był profesorem (był w każdym bądź razie naukowcem podobnie jak Blikle) i zamierzał w ogóle poniechać bawienia się w PRL rzemiosłem. Paradoksalnie firma przetrwała dzięki jego żonie. Mama pana Macieja prowadziła firmę przez wiele lat i na szczęście tą pasją zaraziła syna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.