Jump to content

Demobil, militaria jako element klasycznej męskiej elegancji


marcelo
 Share

Recommended Posts

Jako że w temacie o kurktach i płaszczach wywiązała się ciekawa dyskusja na ten temat , pomyślałem nad stworzeniem osobnego tematu . Jestescie za ? Przeciw ? Wklejajcie przykłady militariów które waszym zdaniem znalazłyby zastosowanie w klasycznej męskiej elegancji . np.

Dołączona grafika

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/85/76/81/1785768110

Pozdrawiam

Marcelo

Link to comment
Share on other sites

W takim razie z 1 zdjęcia - Szwedzkie trzewiki wojskowe z okresu 2 wojny światowej (wg opisu )

http://allegro.pl/szwedzkie-trzewiki-skorzane-48-i1775623972.html

2 zdjęcie - płaszcz sukienny oficera lotnictwa RP ( wg opisu )

http://allegro.pl/plaszcz-sukienny-oficera-woj-lot-195-108-100-nowy-i1785768110.html

Pozdrawiam

Marcelo

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie elementów militarnych obawiam się że w tym wypadku trzeba bardziej niż zwykle uważać co się ew. kupuje.

Pominę może kwestię materiału gdyż jak można się domyśleć, zazwyczaj nie są to eleganckie miejskie tkaniny(nawet te nieliczne naturalne).

Istotna jest raczej potencjalna możliwość niespodzianki wynikającej ze stopnia przeleżenia ubrań i innych czynników które postaram się pobieżnie omówić.

Przykładowo jest bardziej niż możliwe że płaszcz podany jako pierwszy w tym wątku, swoim wiekiem "przewyższa" moja osobę czy innych równie młodych(ciałem) użytkowników tego forum, co można łatwo wydedukować po braku "orła w koronie" na guzikach(producent zaznacza to na swojej stronie).

Jeżeli ten płaszcz był odpowiednio przechowany to zdecydowanie nabrał on "patyny" ale lepiej być pesymistycznym realistą niż liczyć na taki przypadek.

Inny przykład czyli "Plaszcz[sic!] oficerski wojsk pancernych", "Idealny na przyjęcia, imprezy okolicznościowe" posiada w opisie aukcji ciekawą adnotacje tzn. "stan bdb.", jeżeli mam być szczery nie zdecydowałbym się na używane wojskowe rzeczy za sprawą ich potencjalnego zdewastowania(grając w ASG czy paintball miałbym inne zdanie).

Co do butów istnieją nawet trzy interesujące możliwości rozczarowania.

Pierwsza to standardowa kwestia tego gdzie leżały i co ważne jak leżały ponieważ skóry raczej nie da się raczej rozprasować gdy była przez rok złożona(tzn zagięta) w wilgotnym miejscu(chociaż pewnie jest na to sposóB).

Drugą sprawą jest producent, podam banalny przykład kilku par butów tego samego typu które znosiłem(a raczej wyrosłem z nich), niby są pewne normy techniczne które muszą być spełnione(w tym przypadku ok. 15 stron A4) ale zdarzają się wypadki farbującej na niebiesko wkładki, rdzewiejących wykończeń czy odpadającej podeszwy, które nie są wspólne dla każdego produktu. Podejrzewam że analogiczna sytuacja może mieć miejsce w innych krajach.

Trzecia możliwość jest chyba bardziej specyficzna i sprowadza się do dokładnego czytania opisu przed nabyciem. Wypatrzyłem kiedyś dość dobrze wyglądające półbuty(mówimy o prawdziwie roboczych wołach, do chodzenia w terenie) które niestety mogą być komisyjnie przebite dziurkaczem w okolicy kostki(http://armyworld.pl/product-pol-1105-Bu ... Nowe-.html).Tego typu dodatków można się chyba często spodziewać.

Generalnie uważam że jeżeli szukamy czegoś w ramach niecodziennego dodatku albo ubrania na trudne warunki pogodowe to demobil jest ciekawym wyjściem.

Miłym dodatkiem jest to że jeżeli nabywca ściągnie większą partię towaru to wtedy możemy liczyć na niezłe dopasowania np. rozmiarówka armii lądowa naszego zachodniego sąsiada zaczyna się chyba już na 155-160(pewnie chodzi o kobiety w wojsku) a kończy na 205 cm wzrostu.

Na koniec może podam wrażenia z zakupu którego dokonałem jakiś czas temu:

http://www.xmilitary.pl/index.php/compo ... obi2Id=137

Polecam zapoznanie się z tym linkiem na poprawę humoru(zdjęcia/opis/układ strony).

Nie będę w tym miejscu opisywał dokładnie wrażeń ponieważ kupiłem to na bardzo silny deszcz/spacer z psem i tylko do takich zastosowań mogę go rekomendować zwłaszcza że kosztuje on 60(+15 dostawa) PLN.

Link to comment
Share on other sites

Cena kusi do eksperymentów , jak przedmiot okaże się felerny zawsze może służyć jako element stroju na spacer po lesie w złą pogodę lub do prac w ogródku . Można też spotkać demobile w wersji stacjonarnej tam widzimy co kupujemy .

Pozdrawiam

Marcelo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...

Odebrałem godzinę temu. Waży 50 kg i do tego wielkością przypomina niewielki dom jednorodzinny (mimo nominalnie mojego rozmiaru) :). Ale i tak jest super, będę ją musiał tylko rozebrać na kawałki i uszyć praktycznie od nowa. Na szczęście nie musi być piękna. Kupiłem ją na duże mrozy do stajni i do lasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

fajny opis: "oficerki przedwojenne, lub powojenne" ;), a na poważnie lepiej lub gorzej da się w każdych tylko po co takie buty do samochodu?

Wkleiłem pierwsze lepsze, chodziło mi o pokazanie masywności/wysokości buta. Ta sztuka wygląda dość kiepsko, ale czasami trafiają się naprawdę ładne. Nie planuję w nich nałogowo prowadzić, zastanawiam się po prostu czy takie buty sprawdzą się jako buty codzienne - chodzenie po schodach, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach (skóra wygląda na dość grubą...), przemakanie, j/w prowadzenie samochodu...

Nie znam odp. na Twoje pytanie, ale to chyba nie najlepszy pomysł kupowanie butów sprzed kilkudziesięciu lat z SH. Powodów jest wiele. Grzybica, to tylko jeden z nich.

Szewc z dezynfekcją butów powinien sobie poradzić :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.