Skocz do zawartości

[B&TAILOR] Fox Flannel POW


blueloafers

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Dnia 2/24/2017 o 13:58, FONos napisał:

a mi się podoba ta piękna linia klap przechodząca w dół tworząc jakby klepsydrę ... coś jak żakiet troche :) Zwłaszcza na manekinie pięknie to wygląda :)

Na manekinie jest to szczególnie uwidocznione ponieważ jest on mniejszego rozmiaru niż ja. Łatwiej więc o zachowanie tych wszystkich linii. Ta linia sprawia wrażenie wyraźniejszej na tym etapie ponieważ jasne płótno klap wyraźnie kontrastuje z tkanina. Po obszyciu powinno sprawiać subtelniejsze wrażenie. (Załączam aktualny roll klap pierwszego garnituru z tkaniny Crispaire od Holland&Sherry przy otwartej i zapiętej marynarce dla porównania)

Ciekaw jestem jak się będzie tkanina zachowywać w tej kwestii biorąc pod uwagę, że jest to dość ciężka flanela.  

Pitti91-53_ME.jpg

Pitti91-606_ME.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 minutę temu, Friedman napisał:

Można wiedzieć, dlaczego akurat taki kąt kozerki? Bardziej współczesna i moim zdaniem lepiej wyglądająca jest linia łączenia bliższa poziomowi.

Jest to jeden z elementow charakterystycznych nie tylko samej pracowni B&Tailor, ale takze innych z regionu Azji (m.in. Japonii). Decyzje o zamowieniu u B&Tailor podejmowalem swiadomie i zawsze staram sie jak najmniej ingerowac w styl krawcow. Wielu z nich ma wypracowany swoj wyrazny, idnywidualny styl i to czyni kazdego wyjatkowym. Inna linie wykonuja np Wloscy krawcy ktorych tez uzywam. Chociaz, z tych samych powodow np. nie przepadam za krawcami Brytyjskimi.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...
14 minut temu, Dapi napisał:

Fajnie jak te klapy są trochę węższe to proporcje wracają do równowagi. Gratuluje.

To prawe ramię się tak do zdjęcia ułożyło ? Wydaje się że się inaczej zachowuje jak lewe doskonałe ;)

Klapy i ogolnie styl jest dokladnie ten sam co pierwszego garnituru. Wrazenie optycznie moze byc inne przez tkanine we wzor w porownaniu do gladkiej.

O ktore miejsce dokladnie chodzi? 

Dyskomfortu o ktorym wspomnialem w tekscie nie widac, ale czuje go pod spodem prawie w kazdej marynarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chodziło mi o prawe ramię i te marszczenia na wysokości bicepsu i w kuli rękawa - nie wiem czy kiedykolwiek próbowałeś tą kule rękawa zrobić mniejszą ?

 

edit: zwracam na to tylko dlatego uwagę ponieważ sam z tym "walczyłem" przez kilka realizacji - proszę nie odbieraj tego że się "czepiam".

Dla ułożenia tkaniny na rękawie wydaje się że ogromne znaczenie ma ułożenie i wielkość kuli rękawa, szczególnie jak ktoś nie ma rozbudowanych bicepsów ;) i bardzo niesymetryczną budowę ciała- tak jak ja.

Ale może to tak się do zdjęcia tylko ułożyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10/18/2017 o 10:58, Dapi napisał:

edit: zwracam na to tylko dlatego uwagę ponieważ sam z tym "walczyłem" przez kilka realizacji - proszę nie odbieraj tego że się "czepiam".

Zaden problem.

W dniu 10/18/2017 o 10:58, Dapi napisał:

Dla ułożenia tkaniny na rękawie wydaje się że ogromne znaczenie ma ułożenie i wielkość kuli rękawa, szczególnie jak ktoś nie ma rozbudowanych bicepsów ;) i bardzo niesymetryczną budowę ciała- tak jak ja.

Ale może to tak się do zdjęcia tylko ułożyło 

Przypatrze sie dokladniej. Na razie jeszcze nie jest tak zimno zeby w nim chodzic, a i tu w Kopenhadze styl jest o wiele bardziej casualowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.