Skocz do zawartości

Wycieranie się spodni


Waćpan

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

mam mały problem ze spodniami od garnituru. Zakupiłem czas jakiś temu garnitur ze 100% wełny. Po kilku tygodniach (być może były to dwa-trzy miesiące) spodnie z tyłu i pomiędzy nogawkami wytarły się i materiał zaczął przypominać watę - zrobił się w tym miejscu "puszysty". Wyczytałem w internecie, że to częste w garniturach tej marki, wobec czego oddałem,otrzymałem uznanie reklamacji. Za zwrócone pieniądze kupiłem garnitur innej marki,również 100% wełna (110s) i po 2 miesiącach, ku mojemu przerażeniu, odkryłem, że na spodniach zaczyna się dziać to samo... Tym razem proces "watowienia" nie jest tak zaawansowany, ale pewnie niedługo będzie podobnie. Spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym? Jest to kwestia jakości materiału, czy też nie umiem się z nimi obchodzić? Przymierzam się do bespoke, ale może szkoda pieniędzy, jeśli mam garnitur za kilka tysięcy załatwić w dwa miesiące...

Bo już zaczynam się martwić, że ze mną jest coś nie tak - buty skórzane morduję w ciągu roku-półtora, może z garniturami robię podobnie...

Zaznaczam, że to raczej nie kwestia siedzenia - fotel w pracy, na którym najwięcej i najczęściej siedzę jest dość "śliski".

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa jak ma się uda faceta a nie modelki.

Być może wysmarowanie np. parafiną by pomogło.

Jak ostro trenowałem uda to jeansy wytrzymywały max 2 miesiące. Jak przestałem o wiele dłużej.

Znajomy trener ćwiczący za młodu podnoszenie ciężarów mówił że im matkinwszywały łaty bo za komuny o nowe spodnie łatwo nie było a dresy to był rarytas dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to nie do końca problem ud, a bardziej "siedziska". Poza tym problem mam tylko przy wełnie - może dlatego, że jest najdelikatniejsza. Może zmiana na jakąś np. 160s by coś dała?

 

Chodź uda to osobny problem, zazwyczaj spodnie pasują rozmiar większe niż marynarka - z powodu ud właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mechacenie i przecieranie materiału między udami pomaga (sprawdzone):

-użycie pudru (takiego dla dzieci, z talkiem, nie takiego dla kobiet :D) na wnętrzu ud przed założeniem spodni -- wchłonie nadmiar wilgoci; wilgotny materiał jest bardziej podatny na zużycie.

-popryskanie spodni (tych miejsc, w których grozi przetarcie) lakierem do włosów -- pomaga na elektryczność statyczną, która jest jedną z przyczyn mechacenia.

-schudnięcie :).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

masz po prostu budowę ciała przygotowaną na dożywotnie, darmowe wymiany spodni na gwarancji ;) 

mój kolega kilka lat temu kupił sztruksy Wranglera, od tamtej pory nowych nie kupił, tylko 7 razy wymieniał na gwarancji ze względu na fizjonomię jak Twoja 

mi przy trzeciej parze dali bana na taką wymianę twierdząc, że nie mogą tego robić w nieskończoność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

No ja bym nie poszedł siedem razy z taką reklamacją, jakoś byłoby mi głupio.

Levisy przecierają się w kroku i ponoć to raczej powszechna wada tych szytych na nasz rynek. Już dwa razy czekała mnie bardzo niemiła niespodzianka w tym zakresie, w najgorszych możliwie momentach - typu publiczne wystąpienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Monkiusz napisał:

No ja bym nie poszedł siedem razy z taką reklamacją, jakoś byłoby mi głupio.

Levisy przecierają się w kroku i ponoć to raczej powszechna wada tych szytych na nasz rynek. Już dwa razy czekała mnie bardzo niemiła niespodzianka w tym zakresie, w najgorszych możliwie momentach - typu publiczne wystąpienie. 

Nie jest to powszechne. Wszystko zalezy od budowy nóg, wiem po sobie i jak wyglada sprawa w tej kwestii po zrzuceniu nadmiaru kg. Widocznie powstaje u Ciebie miedzy dwiema ocierającymi sie częściami ud spore tarcie, które wywołuje efekt przecierania. 

 

Jednak zawsze dziwi mnie mówienie, ze NAGLE sie przetarły, że ZNIKĄD pojawiła sie dziura, że NIESPODZIANKA. Tak jest tylko wtedy jak sie chodzi w jednych spodniach aż do momentu, że spodnie w kroku mają materiał cieńszy niż pergamin i jeszcze dłużej - aż się wytrą do dziury na wylot. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, The-Bigwig napisał:

Nie jest to powszechne. Wszystko zalezy od budowy nóg, wiem po sobie i jak wyglada sprawa w tej kwestii po zrzuceniu nadmiaru kg. Widocznie powstaje u Ciebie miedzy dwiema ocierającymi sie częściami ud spore tarcie, które wywołuje efekt przecierania. 

Nie robiłem badań na ten temat, ale widziałem wiele podobnych opinii, że właśnie to miejsce się często ściera. Może to wada budowy ciała, a może jednak modelu szytego na nasz rynek. Wśród opinii często pojawiały się bowiem głosy od osób, które miały porównanie również posiadając ten sam model kupiony poza PL, który miał być rzekomo wytrzymalszy.  

I nie jest tak, że noszę wciąż jedną parę jeansów i je katuję - mam ok 12 par obecnie. 

29 minut temu, The-Bigwig napisał:

Jednak zawsze dziwi mnie mówienie, ze NAGLE sie przetarły, że ZNIKĄD pojawiła sie dziura, że NIESPODZIANKA. Tak jest tylko wtedy jak sie chodzi w jednych spodniach aż do momentu, że spodnie w kroku mają materiał cieńszy niż pergamin i jeszcze dłużej - aż się wytrą do dziury na wylot. 

Ee, to postępujący efekt, widać zużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam podobny problem, spodnie szybko przecieraja mi się w kroku w pobliżu łączenia nogawek. Zarówno lniane i bawelniane chino, jeansy jak i wełniaki. Marki różne od Reserved, HM przez Lee, Levi's na Joop skończywszy...

Jeśli profilaktyka nie bardzo istnieje to jakie metody naprawczo-krawieckie proponujecie? Próby cerowania miejscowego kończyły się zazwyczaj błyskawicznym przetarciem kilka cm obok. 

Dodam, że sylwetkę mam szczupło-normalną (185cm/83kg) z masywnymi udami (stąd zapewne problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, August 29, 2017 o 18:41, Caporegime napisał:

Wymiana klina w kroku lub jego zrobienie właśnie (zależy od kroju)

Jeśli klina nie ma to jeśli poproszę krawca o zrobienie będzie wiedział o co chodzi :)? 

i jeszcze pytanie doprecyzowujące - z jakiego materiału powinien być wykonany i w jaki sposób oraz czy należy go wszyć na jeszcze "zdrowych" spodniach czy można potraktować klin jako "łatę" juz na spodniach przetartych?

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klin robi się z tego samego materiału, to taki romb robiony bezpośrednio na łączeniu w kroku. Jeżeli zaś jeszcze się nie przetarły - dokleja się na fizelinę w tym miejscu od wewnątrz kawałek podszewki. Próbowałem kiedyś podklejania materiału ze spodni - trochę pomogło, ale przetarcie zbyt było widać, by radośnie siedzieć w rozkroku. 

Tu masz grafikę jak to się robi (z netu, ale pokazującą optycznie):

Znalezione obrazy dla zapytania klin w kroku

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.