Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Naprawa parasoli/parasolek


bigbadwoof

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Znacie może godne polecenia miejsce gdzie można naprawić parasolkę? W grę wchodzi wymiana całego stelaża.

Jakiś czas temu kupiłem małżonce kosmicznie drogą parasolkę firmy której nazwę litościwie pominę i to tałatajstwo się po prostu połamało przy pierwszym silniejszym podmuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Znacie może godne polecenia miejsce gdzie można naprawić parasolkę? W grę wchodzi wymiana całego stelaża.

Jakiś czas temu kupiłem małżonce kosmicznie drogą parasolkę firmy której nazwę litościwie pominę i to tałatajstwo się po prostu połamało przy pierwszym silniejszym podmuchu...

Przy tak dużych zniszczeniach naprawa wydaje się być niecelowa. Raczej kup solidny parasol np. na Oleandrów.

Złota, naprzeciwko zegarmistrzów Głowackich (naprzeciwko ery bardziej). Stary warszawski zakład.

Wydaje mi się, że zakład przy Złotej nie istnieje od kilku lat? Przynajmniej, gdy go szukałem nie znalazłem go na dawnym miejscu...

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem małżonce kosmicznie drogą parasolkę firmy której nazwę litościwie pominę i to tałatajstwo się po prostu połamało przy pierwszym silniejszym podmuchu...

Może jednak podzielisz się z nami nazwą firmy, żeby przestrzec innych przed nietrafionym zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei poszedłem do jednej z warszawskich pracowni parasoli koło ul. Poznańskiej z nadzieją kupienia lub zamówienia luksusowego parasola - okazało się, że mają wprawdzie w sprzedaży bardzo solidne parasole (z importu), ale eleganckie specjalnie nie były. Również sami takowych nie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu tam byłem, zakupiłem większą niż mam, ale jeszcze nie rozmiar "vipowski" jak to sprzedawczyni określiła.

Nie mam co prawda porównania z innymi lokalizacjami, ale moim zdaniem wybór parasolek nie jest jakiś rewelacyjny, spodziewałem się trochę większego. Ceny tak średnio około 100 zł. Mają sporo klasycznych, czarnych, jednak prawie same identyczne modele. Jakby komuś na tym zależało, to nie mają z czarnym uchwytem, jedynie jasno-brązowy. Szukając ukradkiem wzrokiem jakiś droższych parasolek, o których tutaj czasami rozprawiamy, nie natrafiłem niestety na nic takiego, może je w sejfie trzymają :lol:

Zakupiona parasolka jest wyraźnie cięższa od posiadanej przeze mnie wcześniejszej, raczej na plus bym tego nie zaliczył ( Ideen Welt stara, Kobold nowa ). Stara bardzo dobrze mi służyła, nawet przy silnym wietrze nigdy nic się z nią nie stało i dalej chodzi jak marzenie. Jedyny minus jej był taki, że nie zakrywała dobrze mojego jestestwa i zawsze musiałem przy silniejszej ulewie wybierać rękę do zamoczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie/sklepie przy Nowogrodzkiej. Mają czarne parasole spacerowe nieznanej mi holenderskiej firmy. Jeden z drewnianą rączką i 16-ramiennym szkieletem, drugi z czarną rączką ("antypoślizgową"), 10-ramienny Ten drugi bardzo ciekawie skonstruowany, bo może się bez uszkodzeń wywijać na zewnątrz, co oznacza, że jeśli wiatr wywinie czaszę, wystarczy pociągnąć za uchwyt by przywrócić parasol do pierwotnego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.