Skocz do zawartości

Oxfordy na ślub


SP3CtRUM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój początek na forum i mam nadzieję, że nie łamię za dużo punktów regulaminu :)

Poczytałem kilkanaście tematów ale natłok informacji powoduje lekki ból głowy.

 

Chciałbym poznać Waszą opinie jako osób doświadczonych w temacie butów :)

Pod koniec maja tego roku czeka mnie to doniosłe wydarzenie - ślub.

Jako, że nie lubię zostawiać rzeczy na ostatnią chwilę - przyszedł czas na dobór obuwia.

Niniejsze forum znałem z opowieści kolegów z forum dotyczącego tradycyjnego golenia, którego to jestem stałym bywalcem.

Przejrzałem kilkanaście tematów, poczytałem wiele artykułów w necie i stoję przed małym dylematem.

Wybrałem sobie 3 typy - takie podstawowe - ale trudno mi ocenić wyższość jednego nad drugim.

I tu bym skorzystał z Waszych porad.

 

Najpierw kilka "warunków" doboru:

- budżet - 600-700 zł (i póki co, nie chciałbym więcej przeznaczać)

- typ: Oxford

- mam dość szeroką stopę i wysokie podbicie

- z tego typu obuwia będę korzystał rzadko ale chciałbym mieć parę na oficjalne okazje

 

Moje 3 typy:

- Loake 200B http://www.sklep.klasycznebuty.pl/291,loake-200b.html

- Berwick 3010 http://www.sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black.html

- uszyte u p. Duranca

 

Przymierzałem dzisiaj Loake i były całkiem wygodne aczkolwiek dość mocno się pofałdowały :( Może po "rozchodzeniu" skóra by się bardziej dopasowała. Na pewno nie były za małe bo mierzyłem kilka rozmiarów.

 

Proszę o porady - które z tych 3 najlepiej wybrać i dlaczego? Jakie mają wady i jakie zalety?

I w jaki sposób dobrać rozmiar - głównie jeśli chodzi o Berwicki (jestem z Warszawy - Loake mogę przymierzyć na miejscu)?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Duranca jeżeli masz stopę nie większą niż EU 43 bo z doświadczenia wiem że większych nie robi. Jakość buta będzie dużo lepsza niż niższe linie Berwicka i Loake i możesz dobrać skórę. Na ślub w zależności co założysz polecam lakierki bądź czarne oksfordy wypolerowane na glanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny23 - Nie, nie, nie. Przecież to nie są ładne buty :(

Nie wchodząc w pomysły "dorzuć 300", "tylko Yanko" itp. z tych 3 weź Loake. Prezentują się lepiej, a w tych okolicznościach to chyba ważne.

To że na forum brakuje ładnych Duranców nie znaczy że wszystkie jego buty są tragiczne. Z tego co widziałem w zakładzie pan Duranc potrafi zrobić ładne buty jeżeli maja prosty design i są na mniejszą stopę. Sam chciałbym kupić buty kołkowanie ale niestety brakuje w zakładzie kopyta na wielkość mojej stopy a rzemieślnik nie podjął się wyzwania wyprodukowania nowego kopyta dla mnie. Jakościowo te buty przewyższają wszystkie tańsze linie butów Goodyear Welted. Wiadomo że nie jest to Kielman ani TJ ale jeżeli buty nie bedą skomplikowane to Duranc sobie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam barker luton, sam miałem problem z kopytami, mam wysokie podbicie, szukając oxfordów przymierzyłem wiele par , z wielu sklepów, w końcu skontaktowałem sie z HS , powiedziałem im jakie marki miałem i dobrali mi model butów i rozmiar.

Pasowały idealnie.

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?colset=1&styleid=1367&shoeid=5125&brandid=2&catid=86&oldcolid=2618&stype=0&colourid=2646

 

Do tego buty są całkiem zgrabne i przyszwa ładnie się schodzi (co było nieosiągalne przy butach berwick, shoepassion i innych) i co najważniejsze, wygodne. 

Nie jest to najwyższa jakość, ja trafiłem na model z małym defektem i dostałem ekstra rabat , finalnie buty kosztowały mnie śmieszne pieniądze. 

HS bez problemu wymienia buty z wadami na swój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi :)

 

To może doprecyzuję - noszę standardowo rozmiar 45 (w zależności od producenta 44.5 - 45.5).

Loake przymierzałem zarówno 10 jak i 10,5.

W 10,5 czułem się lepiej ale wydawało mi się, że mogą być trochę za luźne - zwłaszcza jak się ułożą do stopy - chociaż to może tylko moje wyobrażenie.

W 10 było ok ale czułem, że but mnie "opina"

 

Na forum, po przeczytaniu kilku tematów i wielu postów - zauważyłem, że chyba bardziej polecane były te Berwicki.

 

Duranca sobie odpuszczę :)

 

Chociaż muszę tez dodać, że o ile kojarzę obie rodziny - to nawet gdybym założył najtańsze "eleganckie" Derby z jakiejś sieciówki (z jako-takim wyglądem) - myślę, że nikt by nie zauważył tego faux-pas.

 

Zainteresowaliście mnie tymi Barkerami - tylko pytanie teraz - jak dobrać rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lutony rozmiar 9,5 G - stopa dokładnie 28,5 cm, pasują idealnie.

 

Przymierzałem wspomniane berwick (dwa modele), oxfordy z shoepassion (najładniejsze, najlepiej wykonane) , oxfordy patine , wszystko zbyt ciasne w podbiciu. Lutony najwygodniejsze, ładniejsze od berwick, patine, nie tak ładne jak SP, gdyby SP miało wersję o większym kopycie  ... (ma , ale z "gumkami" co je całkowicie dyskwalifikuje).

 

Postaram się wrzucić później jakieś real foto lutonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.