frankenstein Opublikowano 21 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Listopada 2011 Widzę, że zaczyna pojawiać liryka. Spodnie liryczne. Mogą być. Byle nie deliryczne. Cytuj
proceleusmatyk Opublikowano 21 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Listopada 2011 Z tyłu zaszewek nie ma, a kanty jakoś są. Cytuj
Brzydalllo Opublikowano 21 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 21 Listopada 2011 Popieram p. Montalbano, co do nieprasowania spodni bez plisek (zaszewek)!!! Prasowanie kantów spodni bez zaszewek to zbrodnia stylistyczna. Panie Adamie, jakoś nie wyobrażam sobie moich wełnianych odd trousers bez kantu, a zaszewek jak nie było tak nie ma. Cytuj
Adam Granville Opublikowano 27 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Listopada 2011 Najpierw uporządkujmy trochę terminologię: Panowie mówią o zaszewkach, a podejrzewam, że mają na myśli plisy (pliski). Zaszewkę wykonuje się poprzez wycięcie trójkątnego kawałka materiału i zszycie krawędzi. Plisa natomiast (od fr. pli) to fałda wszyta w pas. Spodnie mają zaszewki z tyłu, aby dostosować się do kształtu pośladków. Z przodu spodnie mają albo flat front (bez plisek), albo pliski zwrócone do siebie (o ile są to spodnie przeznaczone do noszenia z paskiem), albo pliski zwrócone na zewnątrz (reversed pleats), jeśli są to spodnie przeznaczone do noszenia na szelkach. Spodnie z flat front prasuje się bez kantów. Wszelkie inne kombinacje (np. reversed pleats + pasek) są stylistycznie nieprawidłowe. W książce wyjaśniam dlaczego. Przy grubym materiale (np. denim) brak plisek jest narzucony ze względów technicznych (w grubym materiale trudno jest zrobić jeszcze plisy). Przy materiałach na spodnie o normalnej grubości plisy z przodu są godne polecenia z następujących trzech względów: a) omówione już względy architektury ubioru, wygoda - uzyskuje się dzięki temu odpowiednią pojemność kieszeni (klasycznym testem jest to, czy w kieszeniach mieszczą się dwie półlitrówki), c) optyka. Flat front ma funkcję push up (wypycha dolną część brzucha i w ten sposób brzuch wypiętrza się w nieestetyczny sposób nad paskiem). Dotyczy to także idealnych sylwetek, bo co innego gdy obok przechodzi dziewczyna i naprężamy "kaloryfer", a co innego, gdy mięśnie są zwiotczałe. Cytuj
maciato Opublikowano 27 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Listopada 2011 (klasycznym testem jest to, czy w kieszeniach mieszczą się dwie półlitrówki), Ile półlitrówek powinno mieścić się w dwuczęściowym garniturze ? Cytuj
m.z. Opublikowano 27 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Listopada 2011 ad. 1 nie widzę jakoś tego sklepienia ad2. nie znoszę nosić przedmiotów na udzie, dlatego celowo szyjąc proszę o małe kieszenie ad. 3 szukałem, szukałem i nie znalazłem żadnego wypiętrzenia Cytuj
PlainChandler Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Koledzy, właśnie cierpię katusze próbując rozprasować kanty na nowej koszuli CT z serii non-iron. Koszulę prasowałem świeżo po wyjęciu z prania, zwilżanie i wysoka temperatura równie bezradne, co kolejni trenerzy naszej reprezentacji.Bawić się w krochmal, oddać do pralni, czy też znacie jakieś domowe sposoby, które mogą pomóc? Cytuj
pol606 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Wczoraj właśnie rozprasowywałem koszule CT, poszło bez najmniejszego problemu, są dużo lepiej złożone i podtrzymane (spinki,wsuwki itp.) od Lamberów. Może kwestia żelazka? 1 Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 16 Grudnia 2013 Autor Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Albo deski do prasowania 1 Cytuj
pol606 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Albo prasującego Jeśli masz problem z rozprasowaniem rękawów, polecam zwinąć w "mini deseczkę" zbity ręcznik, wsunąć go w rękaw i na nim rozprasować materiał. Edit. Literówki 1 Cytuj
White Haven Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zamiast się męczyć oddaj do pralni. Kanty fabryczne praktycznie zawsze jest ciężko rozprasować (chociaż akurat po praniu powinny zejść - może to kwestia materiału non iron?) Ja od czasu do czasu z wyjątkowo opornymi koszulami idę do "Pandy". Za samo prasowanie biorą 6 zł. 1 Cytuj
PlainChandler Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Wczoraj właśnie rozprasowywałem koszule CT, poszło bez najmniejszego problemu. Mam wrażenie (nie wiem, na ile uzasadnione), że to kwestia koszul non-iron. Z żadnymi innymi koszulami tego problemu nie miałem, a to już drugi non-iron, z którym się męczę. Choć co prawda, to prawda- najwyższej klasy sprzętem do prasowania nie dysponuję. Zanim zainwestuję w lepszą deskę i żelazko, wypróbuję patent z ręcznikiem. Dzięki za pomoc! Cytuj
alabuz Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zależy też od materiału, ja mam ok. 10 koszul od CT i mam jeden taki trudny egzemplarz, którego niecierpię prasować, z resztą koszul idzie ok. Teraz jak kupuje koszule to raczej wybieram te non-iron. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.