Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olgierd

100% akrylu to oczywiste, ale zastanawiam się nad takim dziwacznym rozwiązaniem - niby jest akryl, ale też wełna jagnięca, z alpaki i poliamid, więc teraz mam zagwozdkę, czy ma to jakieś magiczne właściwości, czy też do niczego się to nie nada. 

 

Jeśli koniecznie chcesz sportową czapkę uszankę, to wybierz coś, co naprawdę da Ci komfort techniczny -- i nie wyłysiejesz. Do tradycji w tym segmencie nawiązuje np. Arc'teryx

 

Hyllus-Hat-Blue-Moon.png

 

np. tutaj.

 

Na pewno znajdziesz coś jeszcze w HiMountain, u Jacka Wolfskina, TNF, VauDe.

 

 

 

PS przypomniał mi się jeszcze Sterkowski z Warszawy (są też na Allegro). Wprawdzie na ich stronie nie widzę stylowych uszanek, ale jak się poszuka w sieci, to można trafić takie rarytasy:

 

skorzana-czapka-pilotka-skora-kozuchowa-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie o guziki.

Marynarka tweed'owa (raczej) - kolor ciemny oliwkowy z kratą w kolorze czerwonym i beżowym. DO tego łaty na łokciach - jasny brąz/beż.

Guziki (wszystkie) obciągnięte są materiałem, z którego zrobiona jest marynarka. Nie podoba mi się to. Do wymiany.

Jakie wybrać: skórzane (jasny/ciemny brąz), zwykłe (jasny/ciemny brąz), inne?

Jasny brąz - mam na myśli w kolorze łat.

 

Marynarka u krawca, więc nie mogę zamieścić zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy ktoś z posiadaczy koszul CT mógłby napisać, jaka są wymiary przy kołnierzu 15,5 i opcji slim (szerokość w klatce, długość rękawa od kołnierza i szerokość rękawa przy wszyciu w korpus)? Potrzebuję kupić kilka codziennego użytku i wolałbym nie nabywać płótna na żagle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Katowicach i okolicach można dobrze załatwić przeróbki marynarki? mam do skrócenia rękawy i usunięcie drobnej fałdy na karku.

Ja usuwałem fałdy na plecach, oraz dwa razy przerabiałem spodnie u Pani krawcowej w salonie stacjonarnym poszetka.com i byłem bardzo zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile centymetrów od obwodu w pasie powinien być dłuższy pasek?

 

Mniej więcej o 1/4 Twojego obwodu w miejscu, gdzie nosisz pasek. Koniec paska powinien być mniej więcej na wysokości kolca biodrowego przedniego górnego po lewej stronie (to twarde miejsce nazywane "biodrem").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, wygrzebałem z szafy dawno zapomniane przeze mnie spodnie pierre cardin, 100 bawełna, proste, nie są zwężane, jedyny problem o kolor - są czarne. Z kolorem wiąże się też moje pytanie, do czego je zakładać? Z jakimi butami łączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, wygrzebałem z szafy dawno zapomniane przeze mnie spodnie pierre cardin, 100 bawełna, proste, nie są zwężane, jedyny problem o kolor - są czarne. Z kolorem wiąże się też moje pytanie, do czego je zakładać? Z jakimi butami łączyć?

 

Mocne kolory, intensywne. W zasadzie wybór jest ogromny, ważne, żeby wszystko nie było czarne (wydaje mi się, że jakaś welurowa marynarka, granatowa, szkarłatna, będzie dobra, biała koszula, jakaś casualowa mucha). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy marynarka ze składem : 60%poliester , 33 wiskoza i 7 % wełny będzie wporządku ? 

I drugie pytanie, od niedawna zacząłem ,,lubić'' marynarki, i przy siedzeniu przy stole np. rękawe koszli są przy nadgarstki tak jak ,,powinno''  ale rękawy marynarki zwijają mi się na przedramie. Też tak macie ? czy tylko ja mam taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego ranka naszła mnie myśl, która nie daje mi spokoju: jaki rodzaj obuwia zakładamy do munduru? Generalnie chodzi mi o galowy mundur strażacki, lecz wydaje mi się, że tą kwestię można uogólnić. Czy bierzemy pod uwagę najelegantszą opcję tj. wiedenki lub lotniki? Jakie buty wydają się Wam najodpowiedniejsze w takim zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Dzisiejszego ranka naszła mnie myśl, która nie daje mi spokoju: jaki rodzaj obuwia zakładamy do munduru? Generalnie chodzi mi o galowy mundur strażacki, lecz wydaje mi się, że tą kwestię można uogólnić. Czy bierzemy pod uwagę najelegantszą opcję tj. wiedenki lub lotniki? Jakie buty wydają się Wam najodpowiedniejsze w takim zestawieniu?

 

Wyłącznie regulaminowe.

 

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej umundurowanie strażaka składa się z ubioru wyjściowego i służbowego (par. 2), w skład których wchodzą odpowiednio półbuty wyjściowe (par. 3 ust. 1 pkt 6) oraz półbuty służbowe (par. 4 ust. 1 pkt 7).

 

A dalej mamy opis (par. 13 ust. 12 oraz ust. 13):

12. Botki ocieplane wykonane ze skóry w kolorze czarnym. Dla kobiet - kozaki w kolorze czarnym na podwyższonym obcasie. [skąd botki, skoro nie ma ich w opisie ubioru?)]

13. Półbuty wykonane ze skóry w kolorze czarnym, fason prosty. Dla kobiet półbuty na podwyższonym obcasie.

 

 

W rozporządzeniu są jeszcze piękne wzory ;-)

Ubiór wyjściowy strażaka - mężczyzny w mundurze w stopniu podoficera, oficera oraz kobiety aspiranta.

 

 

post-4413-0-62620400-1392044103_thumb.pn

 

 

 

Ubiór wyjściowy nadbrygadiera w mundurze wyjściowym ze sznurem galowym i baretkami oraz ze sznurem galowym w bryczesach i butach oficerskich.

 

post-4413-0-49736200-1392044165_thumb.pn

 

 

 

Ubiór wyjściowy dla strażaka - mężczyzny w płaszczu zimowym i letnim z szalikiem, rękawiczkami oraz czapką rogatywką i dla strażaka - kobiety w płaszczu letnim z szalikiem, rękawiczkami oraz kapeluszem.

 

post-4413-0-84649100-1392044220_thumb.pn

 

 

 

Ubiór wyjściowy dla strażaka - mężczyzny w białej koszuli z krótkim rękawem, bez krawata oraz z krawatem i czapką rogatywką.

 

post-4413-0-58242100-1392044287_thumb.pn

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci przepięknie za tak wyczerpującą i wartościową odpowiedź ;) Pozwolę sobie jednak jeszcze zapytać: co rozumiesz przez "prosty fason"? W tym głównie tkwi mój problem. Co jeśli ktoś sam kompletuje mundur? Szukać odpowiedniego obuwia w sklepach z umundurowaniem? Wydaje mi się, że to nie są jakieś "specjalistyczne" buty... Patrząc na zamieszczone grafiki celowałbym... w derby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.