Skocz do zawartości

Trzewiki w mojej kolekcji


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje.

 

Buty są zadbane, gdyż często są zmieniane i oczywiście regularnie je pielęgnuję środkami Saphir, które czynią CUDA. Np Yanko 525 (niebieskie) są noszone bardzo często, a wciąż wyglądaja jak nowe!!!!

EDIT: i oczywiście każda para butów jakie posiadam, odpoczywa na prawidłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

 

Buty są zadbane, gdyż często są zmieniane i oczywiście regularnie je pielęgnuję środkami Saphir, które czynią CUDA. Np Yanko 525 (niebieskie) są noszone bardzo często, a wciąż wyglądaja jak nowe!!!!

EDIT: i oczywiście każda para butów jakie posiadam, odpoczywa na prawidłach.

 

Skoro mają być omówione wszystkie te trzewiki i każda para z osobna - jak zapowiadałeś - to proponuję, żebyś przy omawianiu i prezentacji poszczególnych, nadmienił też czym dokładnie i w jaki sposób je pielęgnujesz, bo są tu różne skóry, faktury i kolory - a że cuda są czynione w kwestii pielęgnacji, to oczywiście widać. Myślę że taki krótki "przewodnik" byłby bardzo praktyczny dla wielu osób, bo z tego czytam. obserwuję że co jakiś czas wypływają posty o tym że czyjeś buty a to nadmiernie pastowane (co im nie służy), a to pasta zbiera się w załamaniach czy użyty nie taki jak trzeba środek pielęgnacyjny etc.  Ja  z pewnością, a sądzę że również parę innyh osób skorzystałoby z twoich doświadczeń - przy takich efektach aż się o to prosi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chętnie podzielę się własnymi doświadczeniami, jednak muszę zaznaczyć, że wciąż jestem amatorem w tej kwestii. Na forum jest wielu kolegów, których doświadczenie i wiedza często otwiera moje oczy.

 

Rodzaj buta, skóry, struktury skóry czy też kolor, dyktuje sposób pielęgnacji buta. Postaram się uwzględnić to przy opisie każdej pary. Należy zaznaczyć, że przy dużej ilości butów, które posiadam, zużycie butów jest wolniejsze. Ma to również wpływ na to, w jaki sposób je pielęgnuję. Buty, które noszę często są poddawane zabiegom SPA (pastowanie/kremowanie/itd.) co 2 tygodnie. Buty, które noszę okazjonalnie - wyjazdy służbowe, specjalne okazje-pielęgnuję zawsze 1 -3 dni przed użytkowaniem, jednak nie rzadziej niż  co 2 miesiące.

 

Sposób pielęgnacji butów zależy również od tego, czy będą noszone po raz pierwszy, czy już mamy je od jakiegoś czasu.  

 

Buty przed włożeniem na stopy oraz po zdjęciu są zawsze szczotkowane około 10 - 20 sec każdy but (szczotki do skóry i zamszu) i po 5 minutach, gdy odparują, wypełniam prawidłami. Szczotkę i prawidła mam nawet w trakcie podróży służbowych. Staram się buty nosić nie częściej niż co drugi dzień.

 

Opis rozpocznę od 525 Yanko, które zaliczam do ulubionych butów. Kupiłem je w marcu 2014 roku i nosiłem całkiem intensywnie ( co oznacza kilka razy w miesiącu). Proces pielęgnacji wygląda następująco:

 - Zdjęcie sznurówek
- raz na 2-3 miesiące oczyszczam skórę Renowatorem Saphir -http://multirenowacja.pl/renowator-do-skor-licowych-gladkich-75ml-saphir-medaille-d-or.html   lub Reno Mat - http://multirenowacja.pl/renomat-saphir-100-ml-plyn-czyszczacy.html

 

- po wyschnięciu szybko przecieram szmatką (stara koszulka bawełniana) i szybko szczotkuję

Następnie nacieram buty Kremem Saphir Medaille D'or -http://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-pommadier-75ml-saphir-medaille-d-or.html 

Mam taką zasadę, że jeżeli będę nakładał tylko jedną warstwę to kremem koloryzowanym, jeżeli 2 warstwy, to pierwsza będzie to krem bezbarwny (po wyschnięciu kremy i przeszczotkowaniu botów), nakładam drugą warstwę, jednak tym razem krem koloryzowany. W przypadku Yanko 525 stosuję Kremem Saphir Medaille D'or 06 Blue Marine.

po nałożeniu pierwszej warstwy kremu na cholewkę pielęgnuję buty od środka, przy pomocy Creme Universalle -http://multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html. W środku buty natłuszczam 3- 4 razy w roku. 

- Ostatni etap to nakładanie wosku na czubek i piętkę buta

Muszę zaznaczyć, że każdy kolejny etap jest poprzedzony przetarciem butów szmatką bawełnianą i szybkim szczotkowaniem

 

Kilka cennych spostrzeżeń:
- kremy lepiej nakładać malutką szczotą natomiast wosk szmatką bawełnianą
- krem nie powinien być jaśniejszy od koloru skóry i należy unikać bezbarwnych kremów, jeżeli nie będziemy go przykrywać kremem barwionym, gdyż będzie często widoczny na zgięciach.

- to są tylko o buty, więc zaakceptujmy, że będą się starzeć i marszczyć, jednak jeżeli odpowiednio o nie zadbamy to będzie to przepiękne starzenie.

Kilka zdjęć:

post-3391-0-17547200-1435598507_thumb.jp

post-3391-0-93452600-1435598508_thumb.jp

post-3391-0-68217300-1435598510_thumb.jp

post-3391-0-41978100-1435598512_thumb.jp

 

Podsumowując 525 to rewelacyjne trzewiki, bardzo dobrze wykonane, ze świetnych materiałów (skóra, podeszwa, obcas). W moim przypadku są w kolorze Yes Blue, którym jestem zachwycony do tego stopnia, że zamówiłem sobie Monki w tym kolorze.

 

EDIT: słabo wyszły te zdjęcia, więc jutro postaram się zrobić kilka nowych

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chętni

 

 pielęgnuję buty od środka, przy pomocy Creme Universalle -http://multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html. W środku buty natłuszczam 3- 4 razy w roku. 

 

 

To mnie zaskoczyło.

 

 

A poza tym, po przeczytaniu tego posta pozostaje mi tylko powiedzieć, że Twój nick jest strzałem w dziesiątkę ;) Nie tylko ze względu na samą kolekcję butów (zaprezentowane trzewiki są po prostu piękne, każdy w swoim rodzaju - gdybym miał wskazać "zwycięzcę" miałbym kłopot), ale też ze względu na troskliwe i staranne podejście do ich "potrzeb". Jak dla mnie opis pielęgnacji - rewelacja.

Nie wiem tylko o co chodzi z tą pielęgnacją od środka.

 

No i jeszcze chciałbym zapytać o kwestię natłuszczania - nie praktykuje się tego? Np. przed zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scanlon - dziękuje za miłe słowa. 

 

Odpowiadając na Twoje pytania:

 

- pielęgnacja od środka - buty w środku również są wykonane ze skóry, która, aby była elastycza, wymaga odżywienia, więć raz na jakiś czas przecieram ją bezbarwnym kremem Creme Universalle -http://multirenowacj...wia-saphir.html

 

- natłuszczanie na zimę - stosując krem Saphir Medaille D'or + wosk, zabezpieczam buty przed wodą, śniegiem i solą. Tłuszczu typowego do natłuszczania nie stosuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfred Sargent Cambridge-buty, na które polowałem od bardzo długiego czasu. Ostatecznie kupione jako seconds z fabryki AS. Buty wykonane są idealnie a zostały zakwalifikowane jako seconds z powodu małej różnicy w strukturze skóry na czubkach-wada jest widoczna, jednak nie razi.

 

AS Cambridge to przepiękny model co jest spowodowane kształtem kopyta, rodzajem skóry i kolorem. Najzwyczajniej jestem zachwycony butami. Skóra „ziarnista” (grained) prezentuje się przepięknie i jest bardzo miękka. Nie wiem, czy jest to skóra łatwa do zdobycia, jednak jeżeli mogę zasugerować przedstawicielom firmy Yanko w Polsce, to myślę, że 525 oraz 659 prezentowałyby się przepiękne w tej skórze.

 

Buty niestety miałem okazję nosić tylko kilka razy (max. 10 dni) więc nie mogę wypowiedzieć się na temat trwałości.

Buty również nie były poddawane specjalnym zabiegom „SPA” - potraktowałem je tylko bezbarwnym kremem Saphir przy pomocy szczoteczki oraz woskiem w kolorze Tan (na całym bucie). Niestety do dzisiaj nie posiadam kremuSaphir Medaille D'or nr 37 lub coś z Saphir Pommadier-muszę poradzić się Pani Agnieszki z Multirenowacji.

 

post-3391-0-26823400-1435660998_thumb.jp

post-3391-0-57222800-1435661019_thumb.jp

post-3391-0-55649900-1435661040_thumb.jp

post-3391-0-05472300-1435661064_thumb.jp

post-3391-0-05133900-1435661089_thumb.jp

post-3391-0-85723300-1435661110_thumb.jp

 

Osoby które wahają się przed zakupem AS Cambridge, powiem krótko: Kupuj śmiało, gdyż na 100% będziesz bardzo zadowolony. Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to model do garnituru, jednak do chinosow i odpowiedniej marynarki, jak najbardziej. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka zdjęć Herring Redruth by Loake na 024F. Są to jedne z pierwszych, lepszych butów, jakie kupiłem. Bardzo ciekawy model o ładnych kształtach. Dość często są przeze mnie noszone i zwiedziły już kawał Europy. Świetne wykonanie, z dobrej jakości zaszu, skóra w środku, podeszwa Danite. Czasami można kupić ten model ze sklepu Loake na eBay.co.uk w okazyjnej cenie 100 - 125 GBP.

O buty dbam standardowo - szczotka do zamszu Saphir, przed i po każdym chodzeniu w butach. Jeżeli buty noszę częściej to, co 2 tygodnie traktuję je bezbarwnym renowatorem Saphir - http://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-z-aplikatorem-75ml-renovetine-saphir.html. Ten renowator oprócz odnowy wizualnej, dodatkowo nawilża zamsz. Po wyszczotkowaniu, buty psikam impregnatem Nano z Terrago - 
http://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

 

post-3391-0-71322900-1435754866_thumb.jp

post-3391-0-63113600-1435754868_thumb.jp

post-3391-0-59351700-1435754870_thumb.jp

post-3391-0-37070000-1435754873_thumb.jp

post-3391-0-65689400-1435754876_thumb.jp

post-3391-0-42833000-1435754878_thumb.jp

post-3391-0-39972700-1435754880_thumb.jp

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan_dobrego_buta  - muszę przyznać, że granatowe trzewiki na zimę to faktycznie rewelacja, zasadniczo gustuję w brązowym obuwiu, a granat przewiduję dla boat shoes, ale chyba na dobre wybiłeś mi z głowy zakup kolejnych brązowych trzewików.

 

Mam pytanie odnośnie tego natłuszczania od środka, bo nie do końca zrozumiałem jak to robisz. Stusujesz tylko crem universelle, czy coś jeszcze? Jeśli tylko krem, to 3-4 razy do roku tym specyfikiem traktujesz cholewkę od środka, tak? Zaciekawiła mnie ta praktyka niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake - dziękuję!  Czyli zamawisz Hannovery czy coś na wymiar?

Jutro wrzuce więcej fotek Hannoverów 

 

Trzewiki bardzo mi się podobają, ale u mnie to buty prawie wystawowe - nie mam zbyt wielu okazji żeby w nich chodzić. Mam taką jedną parę, która siedzi mi w głowie od kilku lat, jednak zawsze rozsądek brał górę, a tym razem zdążyłem przed nim ;). Pochwalę się jak przylecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozsądkiem to bywa różnie - ja często przegrywam, jednak coraz częściej daję mu dojść do głosu.

 

Czyli mamy odwrotną sytuację, gdyż ja buty w stylu "smart", noszę tylko na wyjazdach służbowych i poważnych imprezach (1/3 roku roboczego). Dlatego mam kilka par, które nosiłem może tylko 3-4 razy, albo nigdy - np Herring Drake czy Charles II. Gdy pracuję z domu (2/3 roku roboczego) zakładam buty bardziej casualowe, dlatego kolekcja butów mniej formalnych, się powiększa szybciej.

 

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia i info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka zdjęć (opis wrzucę pózniej) Alfred Sargent Hannover Rustic Tan oraz Porównanie z AS Cambridge 

 

AS Hannover praktycznie nie nosiłem - jeżeli nie będę liczył kilku kroków po parkingu hotelowym.

 

Przepiękny kolor i faktura skóry

post-3391-0-75855300-1435843000_thumb.jp

post-3391-0-49255600-1435843004_thumb.jp

post-3391-0-39133400-1435843008_thumb.jp

 

Porównanie Hannover  vs Cambridge  - obie pary są wykonane z Rustic Calf w kolorze Tan, jednak są pewne różnice w odcieniu.

 

Hannovery są super ale bardziej podoba mi się model Cambridge

 

post-3391-0-94091700-1435843051_thumb.jp

post-3391-0-04995500-1435843054_thumb.jp

post-3391-0-87111100-1435843056_thumb.jp

post-3391-0-95672700-1435843058_thumb.jp

post-3391-0-14551000-1435843061_thumb.jp

 

OPIS: 

 

Tym razem opis będzie bardzo krótki, gdyż powtórzyłbym 90% tego, co pisałem o AS Cambridge. 

Buty są bardzo wygodne od pierwszego momentu, mimo że są na masywnej podeszwie Commando. 
W związku z tym, że są to jedyne trzewiki na podeszwie Commando, na której mam jeszcze Cheaney Avon C, będę je głównie eksploatował w deszczowe, śnieżne i błotniste dni.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Na najbliższy wyjazd zabieram ze sobą 2 pary butów Cheaney. Jedna z nich to model  Tweed (pasujący do tego wpisu) i postaram się zrobić kilka fotek i opisać ten model. Nie ukrywam, że są to jedne z moich ulubionych trzewików. Jakość wykonania, skóry i kolor są rewelacyjne. Do tego stopnia lubię kolor Dark Leaf, że planuję kupić model Avon na podeszwie skórzanej w tym kolorze. 

 

post-3391-0-57529600-1445202082_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.