Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji zadam pytanie od siebie - czy da rade zmniejszyc, tzn glownie chodzi o zwezenie, spodnie o 3 rozmiary (6cm edit: jednak jest to 12 cm w obwodzie...)? Bez jakichs skutkow ubocznych w postaci znieksztalcenia tych spodni? Spodni nie mam, ale zastanawiam sie nad zakupem, a tylko taki rozmiar jest najblizszy mojemu. Sa z wysokim stanem i zakladkami, jesli to pomoze w ocenie.

Z mojego doświadczenia wynika, że "zmniejszanie" spodni o więcej niż jeden rozmiar kończy się ZAWSZE mniejszym, lub większym fiaskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubaba5 napisał:

Rozumiem, ze to jakis przytyk w kierunku tego co napisałem o rękawach? 😅 A co twoim zdaniem powinien zrobić w tej sytuacji krawiec? Przeszyć funkcjonalne guziki? Dołożyć kolejne 3 (co by wyglądało niemniej zabawnie)? Bo nie bardzo rozumiem twój komentarz.

Wiesz po co są te guziki? Właśnie, nikt nie wie, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Są trzy teorie: żeby żołnierze się nie wysmarkiwali w rękaw munduru, żeby chirurdzy mogli operować (myć ręce) i po prostu jako element zapięcia odzieży. Żadna z nich nie sprawdza się w tym wypadku (guziki po prostu są w niewłaściwym miejscu), natomiast pewnie przy pracy przy biurku jest fajne grzechotanie.

Mieszkam w czwartym co do wielkości mieście w Polsce. Jest u nas jeden salon zegarmistrzowski - reszta to bateryjkarze. To samo czeka nieuchronnie zawód krawca. Zostali ci po osiemdziesiątce, którym się nie chce, cała masa osiedlowych, którzy nie bardzo rozumieją, o co w ogóle chodzi temu elegantowi, i kilku/nastu z prawdziwego zdarzenia, którzy za poprawnie wykonaną usługę tego typu wezmą dwie stówy, więc w przypadku marynarki z Otrium nie ma to sensu. Przytyk zatem był nie w stronę Twoją czy poprzedniego Kolegi, ale usługodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablocito napisał:


Kolega chciał pewnie powiedzieć, że nie nosiłby takiej marynarki tylko sprzedał/wrzucił do kontenera PCK jak najszybciej, ale nie jestem pewien.

No to zdjęcie może jest trochę niefortunne, bo rękaw jest trochę podwinięty, co widać po odległości krawędzi od nadgarstka, no ale tego komentarza to nawet nie skomentuję xD Rozumiem, że to jest nieestetyczny mankament, co sam przyznałem, ale proponujesz jakąś alternatywę, między wyrzuceniem/sprzedażą marynarki, a zostawieniem za krótkich rękawów? Rozumiem, ze jedyna opcja to dodanie guzika, ale raczej w gre i tak wchodzi tu obszycie max jednej dziurki z guzikiem, ktore co najwyzej troche zminimalizuje efekt, ale go nie usunie.

edit: ale finalnie zmotywowaliście mnie, żeby trochę skrócić ten rękaw, bo jednak wydajw mi się, że był przedłużony tak o 1-1,5cm za dużo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z funkcyjnymi guzikami niewiele można zrobić. Skrócić rękaw można, ale tylko kiedy można (czyli kiedy nie będzie po tym zabiegu zbyt krótki). Jeśli długość rękawa jest dobra, to jedynym sposobem jest dorobienie dziurki. To nie jest problem. Większość osiedlowych krawców to ogarnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

przyszła do mnie marynarka z SuSu i chciałbym się do was zwrócić z prośbą o porady co do jej dopasowania. Jest to model Havana, rozmiar 102. Z góry przepraszam za poświatę (chociaż raczej nie przeszkadza w dostrzeżeniu tego, co trzeba). To co ja widzę/czuję: w talii jest chyba zbyt duży luz, którego zmniejszenie wydaje mi się, że mogłoby po części poprawić problem marszczeń na plecach. Kolejna rzecz to kwestia marszczeń pomiędzy łopatkami i oczywiście widoczne marszczenia zwłaszcza z tyłu, ale i z przodu rękawów.

Wszystkie uwagi i rady mile widziane. 

IMG_1615.thumb.jpeg.169f6135f72108c4488803e76d8af275.jpegIMG_1617.thumb.jpeg.e74d1e0a33017876c3c0593369863f57.jpegIMG_1620.thumb.jpeg.fa719e05da215045ab3a5c378c4c0d81.jpegIMG_1618.thumb.jpeg.067869d6baa5bcc297f2ad7466aab63a.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2024 o 16:00, Kublo napisał:


Dzięki, powiedziałbym, że to raczej kwestia wieku krawca i tego co sam mi powiedział, że w wieku 84 lat nie ma już sił do robienia detali i jedyne czym się zajmuje to taliowanie i inne prostsze przeróbki. Znalazłem już krawcową która podjęła się dorobienia dziurki i zajmuje się takimi „detalami”.

Odebrałem marynarkę, moim zdaniem jak za 60zł to guziki zostały dorobione poprawnie, ale chciałbym usłyszeć Waszą opinię.

IMG_5727.jpeg

IMG_5724.jpeg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.