Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek,

Jutro jadę na przeróbki z garniturem i dwoma marynarkami, więc tą bym od razu też dał do zrobienia stąd pytam o zdanie. Rękaw wiem że za długi, bardziej mi właśnie chodziło o górę do oceny, bo jak się napalę na coś i przyjdzie to ciężko być mi obiektywnym (pewnie jak większości ;)). Pogadam o możliwościach większych poprawek.

 

Wąski, Mosze,

Jest troszkę krótka, ale już przywykłem, po prostu taka budowa ciała, a w ofercie nie znajduję nic co by było dłuższe. Talia jest poniżej guzika, ale zauważ też że jest na 2,5 guzika, a na zdjęciu zapiąłem środkowy.

 

Parmigiano,

jak ją zobaczyłem to nie odpuściłem :) tym bardziej że wyprzedaż, a od dawna mi się podobała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, zauważyłem. Jeśli masz stosunkowo długi korpus i krótkie nogi, to nie ma wyjścia - trzeba nosić krótsze marynarki. W ramionach leży doskonale (rzadko się to zdarza w przypadku bezkonstrukcyjnych).

 

Natomiast w przypadku klasycznych proporcji będzie dziwnie wyglądać, jakby była za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz, rozwarcie jest normalnie mniejsze, to tak wyszło tylko na zdjęciu.

Dzięki za opinię, jutro jadę z nią na ocenę poprawek. Jak będzie za dużo, albo krawcowa się podda to wrzucę na bazar - marynarka jest super, tylko zdalnie z Włoch nie ma jak sprawdzić jak leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wyprawa do Outletu skończyła się zakupem dwurzędowego garnituru Lantiera w kolorze ciemnego granatu w delikatny prążek. Przyznam, że zakup takiego garnituru chodził mi po głowie po przeczytaniu wpisu Szarmanta oraz zdjęć z PU, ale myślałem raczej o jaśniejszym kolorze. Powoli przymierzałem się do zakupu w Suit Supply, ale cena za jaką kupiłem ten garnitur (400zł) sprawiła, że długo się nad zakupem nie zastanawiałem. Tym bardziej, że praktycznie nadaje się do noszenia bez ingerencji krawca. Długość spodni, marynarki i rękawów odpowiednia. Jedynie do czego można się przyczepić to marszczenie na plecach, ale nie jest jakieś bardzo widoczne.

 

Wracając do sedna, z czym taką marynarkę nosić, aby ją maksymalnie odformalnić?. Pierwsze co przychodzi do głowy to przyszycie złotych lub jasnych guzików, ale niedługo mam chrzciny córeczki oraz kilka ślubów, a chciałbym w nim pójść na te uroczystości. Czy ciemne klasyczne jeansy lub beżowe spodnie + koszula w kratkę oraz jedwabna wzorzysta poszetka będzie odpowiednia? Jakie buty?

 

Dodam, że pracuję w firmie, gdzie nie obowiązuje dress code i widok kogokolwiek w krawacie już budzi przesadne zainteresowanie i komentarze w stylu: "czemu się dziś tak ładnie ubrałeś, urodziny masz?" ;)

 

P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, ale w tym świetle i tym telefonem na więcej nie mogłem liczyć.

post-2930-0-10865000-1392022023_thumb.jp

post-2930-0-88967700-1392022026_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna, z czym taką marynarkę nosić, aby ją maksymalnie odformalnić?. Pierwsze co przychodzi do głowy to przyszycie złotych lub jasnych guzików, ale niedługo mam chrzciny córeczki oraz kilka ślubów, a chciałbym w nim pójść na te uroczystości. Czy ciemne klasyczne jeansy lub beżowe spodnie + koszula w kratkę oraz jedwabna wzorzysta poszetka będzie odpowiednia? Jakie buty?

 

 

Na zdjęciu wprawdzie prawie nic nie widać, ale chyba widziałem ten garnitur na żywo. Wydaje mi się, że prążek jest dość biznesowy i niezależnie od zabiegów z guzikami wystąpi efekt sieroty po garniturze. To samo - ze względu na właściwości materiału - dotyczy połączenia z jeansami. I czy aby nie kupiłeś na zbyt niski wzrost? Marynarka jest bardzo krótka, kończy się na wysokości nadgarstwa, rękawy też mogłyby być dłuższe (chociaż są trochę w a'la macaroni ;) ).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka zdecydowanie nie jest za krótka (zakrywa pośladki). Rękawy też są w porządku, tak wyszło na zdjęciu, ale mam na sobie koszule z niezapiętym guzikiem (zdjęcie robione na szybko) i mankiet się zsunął niżej niż zwykle.

 

Kupując ten garnitur zdawałem sobie sprawę, że nie będzie łatwym zadaniem ubrać go w zestawie semi-casualowym. Niestety w Polsce nie da się praktycznie kupić marynarki dwurzędowej z wieszaka (pomijam Zarę i inne przykrótkie wynalazki). Jeżeli chodzi o zakupy online to myślałem o SS, ale trzeba wydać przynajmniej 300E, a dla mnie to już trochę przydrogo.

 

Jeśli jeansy odpadają to może szare spodnie w PoW albo wspomniane beżowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując ten garnitur zdawałem sobie sprawę, że nie będzie łatwym zadaniem ubrać go w zestawie semi-casualowym. Niestety w Polsce nie da się praktycznie kupić marynarki dwurzędowej z wieszaka (pomijam Zarę i inne przykrótkie wynalazki). Jeżeli chodzi o zakupy online to myślałem o SS, ale trzeba wydać przynajmniej 300E, a dla mnie to już trochę przydrogo.

 

 

Skoro już robimy mały OT, to w przypadku Suit Supply dobór rozmiaru jest trudny, w wakacje specjalnie nadłożyłem z 80 km do Dusseldorfu, spędziłem godzinę przymierzając różne "fity" i wyszedłem z niczym, bo w każdym przypadku zakres przeróbek byłby duży, a i materiały wcale nie zachwyciły (jest to przypadek, kiedy towar na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości). Możesz poszperać na ebayu. Jaki rozmiar tego Lantiera kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym z mniejszym węzłem krawata. To pełny windsor?

 

Teoretycznie powinien to być "PERSIAN" tak przynajmniej twierdzi mój androidowy pomagier w postaci programu pokazującego jak wiązać krawaty (nie noszę ich prawie wogóle więć ich wiązanie ot dla mnie czarna magia) inna drogą że mówiąc szczerze mimo 30 minut prób jego porpawnego zawiązania niby się to udało ale krawat sięgał mi to mostka i pewnie przez to ten węzeł taki szeroki wyszedł.

.... muszę się jeszcze dłuuuuuugo dłuuuugo uczyć tej tajemnej sztuki wiązania męskich zwisów ;)

 

Ingvar - rozumiem że chodzi o to że ta zieleń jest zbyt jasna ? bo tylko na zdjęciach wyszła jakoś dziwnie blada, na żywo jest sporo żywsza , czy chodzi może o to że granatowa i szara marynarka wogóle nie grają z zielonymi chinosami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam lepsze zdjęcie. I jak teraz. Da się ten garnitur odformalnić?

Musisz pokazać lepsze zdjęcie wzoru na materiale, to kluczowe. Marynarka jest dość krótka względem dłoni, jednak wydaje się, że w miarę dzieli sylwetkę na pół, a Ty dodatkowo jesteś szczupły, więc moim zdaniem od biedy może być (chociaż bardzo podnosi to guziki ponad talię - jednak sugerowałbym spróbować brać na wyższy wzrost). Później dla porównania może uda mi się wrzucić do CMDNS moje dzisiejsze zdjęcie w dwurzędówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie widzę to odformalizowanie. Popróbuj sobie z różnymi spodniami i sam sobie odpowiedz. Moja mała ma w tym roku komunię i mam granatową jednolitą dwurzędówkę, którą chcę wykorzystać na tę okazję z jasnoszarymi albo beżowymi spodniami, choć rozważam garnitur PoW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez net ze Stanów. Zdjęcia były na forum, bo za pierwszym razem nie trafiłem z rozmiarem i sprzedawałem:

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2192-sprzedam-nowa-marynarka-dwurz%C4%99dowa-navy-ralph-lauren-rozm-40r-usok-50-eur/

 

Szukaj rozmiaru 36R albo 38R (ew. może 36L czy 38L) u amerykańskich sprzedawców (czytaj opisy, różne firmy różnie kroją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.