Skocz do zawartości

Tadeusz Januszkiewicz - balmoral oxfords.


Breslauer

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysłem na buty jak to zwykle bywa było zdjęcie (jedno z wielu) wygrzebane z czeluści internetu i zarchiwizowane na dysku. 

Idąc do rzemieślnika często można zachorować na przypadłość pt. "To proszę mi tu zrobić milion elementów tak by było jedyne w swoim rodzaju". Chciałem tego uniknąć, a jednocześnie nacieszyć się butami mniej tuzinkowymi niż standardowe czarne wiedenki. Wybór padł na takie "galosh shoes", które mają w sobie odrobinę pazura, a jednocześnie nie powinny kłóć po oczach nadmiarem ozdobników.

 

Mistrz na szczęści posiadał na stanie kilka całkiem fajnych skór zamszowych i z realizacją mojej fanaberii nie było problemu.

post-480-0-62485700-1433612033_thumb.jpg

post-480-0-58858900-1433612043_thumb.jpg

post-480-0-12107300-1433612218_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omawiajac podeszwę chciałem by TJ umieścił w czubku wstawkę z gumy, chroniącą szwy biegnące w kanale. Z moich doświadczeń użytkowania butów od Jerzego Bukowskiego z Krakowa wynika, że takie rozwiązanie znakomicie się sprawdza i żywotność podeszwy skokowo się wydłuża.

 

Pierwotnie Mistrz chciał jedynie wbić kilka gwoździków w przedniej części kruponu ale po moim naleganiu uznał, ze nie będzie to stanowiło problemu i wykonał wstawkę tak jak wyspecyfikowałem. Guma jest oczywiście wkomponowana w krupon.

 

 

post-480-0-56349100-1433612592_thumb.jpg

post-480-0-64280900-1433612598_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec garść zdjęć pokazujących kształt kopyta na jakim Januszkiewicz robi buty w porównaniu do lotników od Bukowskiego i wisienek Duranca.

 

O butach zrobionych przez JB pisałem dawno temu tutaj:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1406-lotniki-z-ażurem-jerzy-bukowski/

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/920-brązowe-wiedenki-z-ażurem-–-jerzy-bukowski/

 

Pozdrawiam :)

post-480-0-07915900-1433613013_thumb.jpg

post-480-0-16069900-1433613017_thumb.jpg

post-480-0-50777100-1433613082_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentują, a kopyto wypada najlepiej z 3 pokazanych.
 

Z ciekawości - but od Duranca wydaje się być dużo szerszy, do tego stopnia, że bym nie pomyślał, że to dla tej samej osoby i tu pytanie - czy to kwestia zdjęcia czy też TJ dobrał dużo smuklejsze kopyto do tej samej stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba!

GRATS!

 

Edit: Chodziły po głowie inne zestawienia kolorystyczne czy od razu byłeś zdecydowany na to konkretne łączenie?

 

Takie zestawienie kolorystyczne miałem jako plan B.  Niestety TJ nie posiadał skóry o ziarnistej faktórze, którą chciałem wykorzystać na zupełnie inny projekt. Ale jestem więcej niż zadowolony bo buty na żywo są bajeczne :)

 

 

Bardzo ładnie się prezentują, a kopyto wypada najlepiej z 3 pokazanych.

 

Z ciekawości - but od Duranca wydaje się być dużo szerszy, do tego stopnia, że bym nie pomyślał, że to dla tej samej osoby i tu pytanie - czy to kwestia zdjęcia czy też TJ dobrał dużo smuklejsze kopyto do tej samej stopy?

 

Co do kopyta Duranca to zdjęcie bardzo im dodaje masywności. Durance są całkiem zgrabnymi butami ale o zupełnie innej dynamice. 

Buty od TJ są smukłe i mają bardzo ładne krzywizny.  Durance nie są tak eleganckie w odbiorze i wyglądają bardziej muskularnie ale też na takim kształcie mi zależało. Dlatego właśnie zamawiałem je jako derby. Wrzuciłem kiedyś zdjęcie butów od Duranca w porównaniu z derby Shoepassion.

post-480-0-22773800-1433673336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo eleganckie klasyki. Jedyne co TJ mógłby poprawić (choć to jego znak rozpoznawczy) to dynamika ;) pięty. W moich trzewikach nie widać tego, ale już w oksfordach z cordovanu jest taki sam efekt jak u Ciebie. Ładny projekt, kojarzy mi się z japońskimi butami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.