Skocz do zawartości

Tatuaż - Temat Tabu?!


The Kozlow

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia tego, co rozumiemy przez "nieodwracalne uszkodzenie". 

 

kalectwo – niedorozwój, brak lub nieodwracalne uszkodzenie narządu lub części ciała (trwałe uszkodzenie organizmu). Może, ale nie musi spowodować zmniejszenia lub utraty zdolności do pracy zawodowej.

 

Wydaje mi się, że punktu widzenia medycznego i prawnego, nie należy mówić o okaleczeniu, odnosząc to do tatuaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy celowe umieszczenia w organizmie obcych mu substancji, powodując przy tym rany nie jest okaleczaniem? A gdym po prostu nacinał sobie skórę nożem to już będzie forma okaleczania, ale kiedy robię to nie nożem, a igiełką i nie "po prostu", a wstrzykując przy tym barwnik, to sytuacja się zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, nie powiem, aby światopoglądowy ultrakonserwatyzm był mi bliski. Zwróć uwagę na to, co napisałem "z prawnego i medycznego" - czyli:  nie jest to prawem zakazane, ani z zasady nie podlega leczeniu (no chyba, że ktoś z tych samych pobudek co przytoczony przykład z nożem, zaczyna sobie wstrzykiwać "obce mu substancje"). 

 

Nie chcę się wypowiadać na sam temat tatuaży. Mam swoją opinię i nie będzie ona nic wnosiła do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy Twoim zdaniem okaleczanie się jest czymś bardzo złym ?

Nie chciałbym wartościować. Tatuaż to okaleczenie, ale czy złe albo bardzo złe, tego nie wiem.

 

Dodał bym jeszcze do tego,depilacje,farbowanie włosów.

Tak się składa ze mam tatuaże i nosze kolczyk,nigdy tego nie uważałem za samookaleczenie.

Nie rozmawiamy o tym kto ma tatuaże i kto nosi kolczyki, ale o tym czy jest to samookaleczenie.

Depilacja i farbowanie włosów to samookaleczenie? Nie sądzę, ale chętnie wysłucham argumentów które za tym świadczą.

 

Nie jestem w stanie jednak znaleźć różnicy między robieniem w uchu dziury na kolczyk, a robieniem dziury w nodze "tak po prostu" czy rozcinaniu ręki. Czy rozcięcie ręki to samookaleczenie? Oczywiście, zatem per analogiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobienie ciała leży w ludzkiej naturze od tysięcy lat - kolczykowanie, tatuaże jak i skaryfikacja (w bardziej prymitywnych kulturach). Natomiast okaleczanie się, jak rozcinanie swojego ciała to żadna forma wyrazu artystycznego, tylko zwykłe problemy psychiczne. Definicje medyczne lepiej zostawić w spokoju i podejść do tego z lekkim dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leży w ludzkiej naturze od tysięcy lat - kolczykowanie, tatuaże jak i skaryfikacja (w bardziej prymitywnych kulturach).

 

Skoro już się bawimy :) w tym temacie, który pasuje do forum jak pięść do nosa to mam kilka pytań:

- czy w tym zestawieniu prymitywizm danej kultury rośnie?

- czy kolczykowanie ma coś wspólnego ze znakowaniem zwierząt? czy komisarze unijni już określili właściwe procedury kolczykowania poszczególnych części ciała?

- czy jeśli coś leży w naturze ludzkiej od tysięcy lat to mamy się do tego stosować teraz? o jakich "cosiach" natury ludzkiej mówimy?

- czy jeśli coś było czynione w "czasach biblijnych" to w jaki sposób robić to teraz? (vide choćby http://forum.gazeta.pl/forum/w,51,36461841,36461841,_List_otwarty_do_posla_Macieja_Giertycha_.html list otwarty do Pana Macieja Giertycha krążący w sieci)

 

jak mi jeszcze jakieś błyskotliwe przyjdą do głowy to nie omieszkam się nimi podzielić :ph34r:  :D

 

A tak naprawdę to po prostu zazdroszczę tym co mają wytatuowane Welcome to Jamaica and have a nice day! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa spowoduje, że kolorowe barwniki trafią na cenzurowane. Nikt nie będzie nosicieli sprawdzał, bo zawsze będą mogli powiedzieć, że zrobili tatuaż w dowolnym innym kraju. Problem będą mieli tatuujący - ich może objąć kontrola i ewentualne konsekwencje używania niedozwolonych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie może któryś z was zechciałby pomóc mi w poszukiwaniach. 
Sam przekopałem cały internet i nie mogę nic znaleźć. 

Potrzebuję portret Ronnie Biggsa na którym ten Pan nie robi żadnej głupiej/zabawnej miny.
Koniecznie taki gdzie widać facjatę tego Pana od frontu.
Najlepsze było by takie z kartotek policyjnych, ale na cuda nie liczę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.