Skocz do zawartości

Tatuaż - Temat Tabu?!


The Kozlow

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że zamiast prowadzić walkę z wiatrakami i jałową dyskusję, która ciągnie się od początku wątku, możemy wreszcie zacząć zamieszczać dobre prace/tatuaże które mamy.

A niereformowalnym panom skoro nie podoba się tatuaż zamiast odwiedzać ten wątek i usilnie przedstawiać nietrafione argumenty o samookaleczaniu się i gustach (o gustach się nie dyskutuje), proponuję jakiś sąsiedni wątek np o manicure, pedicure lub wszelakich zabiegach kosmetycznych.

Mnie osobiście podobają się "czarno białe" z elementami czerwieni oraz kolorowe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatuaż jak tatuaż. Jednym się będzie podobał, a innym mniej (moim zdaniem odrobinę za daleko sięga. Pewnie czasem wystaje spod koszuli). David Beckham, który potrafi wyglądać całkiem stylowo, przetarł szlak. Mnie jednak najbardziej rzuciły w oczy gacie wystające ze spodni oraz fakt paradowania po ulicy w lekkim negliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta z tatuażem- obleśne.

Facet niech się dziara. Nawet tak jak Jakuza itp. jak ktoś ma fantazję.

Miałbym problem żeby sobie coś wygrawerować np. na deklu zegarka JLC Reverso, a co dopiero na ciele. Szkoda by mi było szpecić zegarka a co dopiero skóry.

Na ciele to najlepiej mięśnie wyglądają. Nie mówię tu o dużej masie mięśniowej ale o wyrzeźbionych mięśniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta z tatuażem- obleśne.

Facet niech się dziara.

No ba, bo przecież kobiety są po to, żeby stanowić obiekt przyjemności dla faceta takiego jak ty, więc powinny się trzymać wyznaczonych przez takiego faceta standardów. W przeciwieństwie do facetów, ci mogą robić co im fantazja podyktuje.

Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta z tatuażem- obleśne.

Facet niech się dziara.

No ba, bo przecież kobiety są po to, żeby stanowić obiekt przyjemności dla faceta takiego jak ty, więc powinny się trzymać wyznaczonych przez takiego faceta standardów. W przeciwieństwie do facetów, ci mogą robić co im fantazja podyktuje.

Ech.

Spokojnie z tym rycerstwem. Remy wyraził tylko swoje upodobania. Kobieta oczywiście tatuaż może mieć, ale u Remiego wtedy żadnych szans. Ani w takiej zależności, ani w samym jej proklamowaniu nie ma chyba nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jest mi z powodu upodobań kolegi wszystko jedno. Traktowanie jednak w jednej wypowiedzi kobiety wyłącznie jako obiektu zainteresowań erotycznych lub estetycznych (bo przecież ja doskonale wiem, że chodzi Remy'emu o to, że jemu się wydziarane panny nie podobają, a nie, że chce ustawowo zakazać tatuaży kobietom), a faceta jako autonomicznej jednostki, która może robić, co jej się podoba jest, że pozwolę sobie na zapożyczenie określenia, obleśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę nic obleśnego w poglądzie, że wulgarny mężczyzna nie traci na męskości, a wulgarna kobieta traci na kobiecości. Mniej poprawności politycznej, więcej rozsądku.

Bardzo, bardzo nie chce mi się dyskutować z insynuacjami na temat mojego rozsądku lub jego braku, thank you very much.

Za "obleśne", bo krzywdzące i nieuczciwe, uważam po prostu poglądy, wedle których jednych ludzi osądza się na podstawie tego, czy są estetyczni, a innych, czy są w jakiś sposób wartościowi, bo warstwa estetyczna jakoś nie jest w ich przypadku istotna. A że poprzez swoją powszechność mają duży wkład w kształtowanie otaczającej mnie rzeczywistości, to pozwalam sobie moją niezgodę z nimi wyrazić, zamiast udawać, że nie daję faka.

To już pomijając kwestię męskości/kobiecości, wpływu wulgarności na jedno i drugie i jak się na to przekłada tatuaż, bo tu można kolejną dyskusję prowadzić i nie dojść do żadnych wniosków. Chyba, że są na to ścisłe zasady, poparte obrazkami z Apparel Arts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, czy tego chcemy czy nie mężczyźni i kobiety nie są sobie równi, są inni. Mogą, mają i powinni mieć równe prawa, ale w inny sposób funkcjonują w społeczeństwie. Wydaje mi się, że kwestie estetyki i wulgarności/nie-wulgarności tatuowania się nie są przedmiotem prawa.

Tylko czy wytatuowana kobieta zyskuje na wulgarności? Tu bym polemizował. Wiadomo, że w niektórych przypadkach tak, w innych nie. Mogę wrzucić pewnie z 50 zdjęć fajnie wydziaranych, niewulgarnych, kobiecych kobiet.

To jest zupełnie inna kwestia, której nie chcę przesądzać. Przyjąłem pewne założenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Śmieszne są te wszystkie posty na temat tego czy tatuaż jest elegancki czy nie.

Tak jak by całe swoje życie trzeba było podporządkować klasycznej męskiej elegancji.

Sam jestem wytatuowany praktycznie w 75% (poza głową stopami i dłońmi nie ma u mnie niewytatuowanego kawałka skóry.

To co na sobie noszę to to klasyczny irezumi body suit wykonany metodą tebori.

Nie widać go pod koszula i spodniami.

Większość użytkowników tego forum z tego co widzę zachowuje się jak by połknęło kij od szczotki.

Wszystko musi być klasyczne, eleganckie. Serio ?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancja to w największej mierze estetyka, dlatego nie uważam, aby tatuaż - który de facto, często jest dziełem sztuki - nie pasował do definicji tego słowa. Jeśli komuś nie przeszkadzają znamiona które są całkowicie przypadkowe, to dlaczego miałby przeszkadzać tatuaż? To czyjś wybór, a to, że jest to decyzja na całe życie - co zmienia? Wystarczy świadomość, że ktoś podjął tą decyzję w pełni władz umysłowych i nie widzę powodu, aby uznawać to za „nieeleganckie”

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę, jednym się podoba innym nie, ja zaliczam się do pierwszej grupy. Chociaż jak w elegancji, można trafić na bardzo kiepskie ubrania tak i na kiepskie tatuaże. 

Są jednaj ludzie co tworzą dzieła sztuki na skórze, to nic innego jak swoiste bespoke na skórze.

Szacunek dla kolegi gawel, wiem ile musiało to kosztować bólu, czasu i wyrzeczeń, nie wspominając już o kwestiach finansowych. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancja to w największej mierze estetyka, dlatego nie uważam, aby tatuaż - który de facto, często jest dziełem sztuki - nie pasował do definicji tego słowa. Jeśli komuś nie przeszkadzają znamiona które są całkowicie przypadkowe, to dlaczego miałby przeszkadzać tatuaż? To czyjś wybór, a to, że jest to decyzja na całe życie - co zmienia? Wystarczy świadomość, że ktoś podjął tą decyzję w pełni władz umysłowych i nie widzę powodu, aby uznawać to za „nieeleganckie”

 

Naprawdę nie widzisz różnicy?! Podpowiem - znamion nie robi się świadomie, z wyboru; i to, że ktoś ma znamię nie znaczy, iż je lubi i dobrze się z nim czuje...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz różnicy?! Podpowiem - znamion nie robi się świadomie, z wyboru; i to, że ktoś ma znamię nie znaczy, iż je lubi i dobrze się z nim czuje...

 

Znamię jak i tatuaż można usunąć, przy czym w przypadku tego pierwszego jest to bardzo prosty kosmetyczny zabieg. Zatem jeśli ktoś znamię ma, to z pewnością dobrze się z tym czuje, lub przynajmniej je akceptuje. Właśnie dlatego nie widzę różnicy - z perspektywy obserwatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.