Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: FABI


oluap

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie;

Chciałbym założyć wątek włoskiej marki butów: FABI.

Marka zacna, w moim użytkowaniu są dwie pary tego producenta.

Ciekawi mnie krytyczna ocena, szczególnie wielbicieli angielskich marek.

Zapraszam wszystkich do komentowania marki, jak i zachęcam do pochwalenia się, jesli ktoś w swojej "stajni" posiada obuwie tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But  szyty goodyearem.

Obydwie moje pary są na gumowej podeszwie.

Prezentowane powyżej buty są stosunkowo nowe, druga para mocno pracuje u mnie od 2008 roku i nadal  buty są w świetnej kondycji ( postaram się wrzucić zdjęcia jak najszybciej).

Choć buty są z przedziału ceny zaczynającej się od 350 Euro w górę, można je kupić znacznie taniej.

Prezentowane "zamszaki" kosztowały 150 Euro z przesyłką.

Można w necie upolować prawdziwe okazje!

Oceniam ich wartość zdecydowanie wyżej, a te buty kupowałem w ciemno, bo znam wartość użytkową  i trwałość ich poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą markę kojarzę z salonów APIA-przynajmniej parę lat temu. Nie użytkowałem. Jednak coś zawsze przykuwało moją uwagę na tę markę.

To design tych butów, które miały ten delikatny smaczek "ekstrawagancji". 

Oluap, świetne buty - ja w tej chwili też szukam czegoś granatowego/niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wątek nie żyje, więc postanowiłem dodać kolejny post.

Otóż dzisiaj przedstawiam buty, które mają już za sobą dziewięć lat.

Zakupiłem jej  w roku 2007 i przez ten czas tylko bieżący rok był dla nich spokojnieszy.

Na zdjęciach prezentują się po przeszczotkowaniu, pastę  nakładałem na nie późną wiosną...

Buty orały w każdą zimę, jesień i wiosnę, latem troszkę mniej, przez pierwsze 3 lata zamiennie z inną parą GYW Camperów, które również mam do dzisiaj, później obuwia mi przybywało, jednak nie trawię trzewików, więc zazwyczaj były to dla mnie buty zimowe, chyba, że aura wskazywała, że jedynym słusznym obuwiem będą buty trekingowe...

Dopiero w tym roku wiosną buty podzelowałem, oryginalna podeszwa Fabi prezentowała się jeszcze znośnie, natomiast fleki na obcasie były zjechane i to spowodowało lifting całości spodu.

Jeżeli użyć forumowej nomeklatury, to buty zaliczyły miliony wyjść i przeżyły milion kilometrów, co tylko udowadnia tezę, że GYW to konstrukcja na lata, a w połączeniu z  dobrym producentem można liczyć na współpracę kilkunastoletnią bez wstydu  i krzywdy dla  własnej osoby!

Z butami wiążą się dwie ciekawostki;

Prawidła zostały w nie włożone po raz pierwszy  dopiero w kwietniu tego roku i to tylko   w wyniku mojej fanaberii, ponieważ buty nie odkształcały się, nie marszczyły, nie zadzierały nosa.

Druga uwaga to kwestia dbania o nie, a konkretnie dotyczy pastowania.

Zasadniczo do wszystkich moich butów  ze skóry licowej używam tylko pasty i to w sposób nieco odmienny niż inni.

Mianowicie nakładam na zakrętkę konkretną ilość pasty, podpalam, a kiedy się roztopi zdmuchuję płomień i w sposób szybki szmatką lub szczotką nakładam ją na buty, mocno wcierając, resztka zastyga na wieczku, dokładam, podpalam i tak aż do momentu kiedy przesmaruję obydwa buty.   Nadmiar pasty usuwam szmatką ( wykrusza się, więc trzeba uważać z dywanami...) i w ruch idzie szczotka.

Sposób ten pokazał mi przed  prawie 20 laty brytyjski gwardzista, który po każdej służbie dbał w taki sposób o swoje buty, mawiając przy tym, że nie może być na bucie żadnego !!! zagięcia, a kolejne buty dostanie za 20 lat...

Sami oceńcie czy buty wyglądają, przepraszam za porównanie, na auto z 5 milionowym kilometrażem...

post-6587-0-43387600-1445018259_thumb.jp post-6587-0-51800000-1445018267_thumb.jp

post-6587-0-42931900-1445018283_thumb.jp post-6587-0-89877200-1445018318_thumb.jp

post-6587-0-15580800-1445018339_thumb.jp post-6587-0-12461300-1445018356_thumb.jp

post-6587-0-78043000-1445018385_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym opisem zdecydowanie przekonałeś mnie do zakupu butów Fabi o których wcześniej nie słyszałem. Metoda pastowania bardzo oryginalna ale efekty widać więc sam spróbuje z moimi butami przy następnym pastowaniu.

;-)  teraz uwaga, choć mam pasty klasy Burgol, moją ulubioną jest pasta KIWI..., bardzo dobrze się pali...

 

Co do Fabi, trzeba szukać ciekawych butów, ponieważ firma od niedawna odkryła, że istnieje rynek rosyjsk i  większość modeli mogłaby służyć za przykład obuwniczej brzydoty, choć wykonanej z najlepszych materiałów  i  przy szyciu GYW.

 

 

Ciekawą propozycją jest szycie Good Year Flex - połączenie  GYW z metodą bolońską, but jest bardzo miękki dzięki temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Rozglądam się za Oxfordami. Przeglądałem ich oficjalną stronę i mają kilka różnych modeli które wyglądają mniej lub bardziej klasycznie (dodatkowe przeszycia).

Pytanie czy one są warte 500 euro? 

Na eObuwie (tutaj cena w zasadzie połowę niższa niż na oficjalnej stronie, ale tego modelu który zamówiłem akurat na oficjalnej nie znalazłem) wczoraj było -20% na dzień singla i kupiłem kilka różnych Oxfordów w tym takie jak na poniższym zdjęciu. Co o nich sądzicie. Jak dojdą mogę zrobić fotkę.

Półbuty FABI - FU0300A Nero - Wizytowe - Półbuty - Męskie | Kolekcja 2021 | eobuwie.pl

 

image.png.3b22670dc2e625b54caa30681927471b.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.