Skocz do zawartości

Czarne Oxfordy - gdzie w Warszawie?


Konrad S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i to mój pierwszy wątek, więc nie bijcie ;)....

Mówiąc w skrócie postanowiłem "zainwestować" w buty i zacząłem swoją edukację w tym temacie. Do tej pory do biura od pewnego czasu kupowałem buty Gino Rossi na allegro - w granicach 250 zł za sztukę. Znajdowałem, to co jest w promocji i wygląda w miarę klasycznie i według tego klucza się zaopatrywałem. 

 

Impuls do zmiany jest dla mnie podwójny. Po pierwsze, zauważyłem wyraźną podwyżkę cen wszelkich galeriowych marek. Gino Rossi za 250 zł na allegro nie idzie kupić, chyba że jakieś granatowe odrzuty albo inne dziwactwa. Nawet markom takim jak Badura czy Wojas woda sodowa uderzyła do głowy i ciężko w sklepach poniżej 300 zł coś klasycznego znaleźć.  Dopóki za Gino Rossi płaciłem 250 zł to przymykałem oko na ich niedoskonałości. Stosunek jakości do ceny był do przyjęcia. W momencie, kiedy muszę za nie dać 300 zł (efektywna podwyżka o 20%), zaczynam się zastanawiać czy warto. Z moich dotychczasowych doświadczeń buty GR potrafią przetrwać w akceptowalnym stanie nieco ponad pół roku intensywnego używania do biura, więc może warto dołożyć i cieszyć się czymś ładnym dwa lub trzy razy dłużej....

Dodatkowy impuls jest dla mnie takie że niedługo się żenię, więc wypadałoby się dokształcić zanim skomponuję strój weselny. Tyle tytułem wstępu. Teraz moje pytanie:

 

 

Chciałbym nabyć klasyczne Czarne Oxfordy w cenie około 1000 zł. Przeznaczenie ma być do garnituru ślubnego. Potem oczywiście mają służyć na inne okazje. Co byście polecili w tym przedziale cenowym i przede wszystkim, gdzie w Warszawie jest sklep, w którym to będę mógł na żywo zobaczyć i kupić? Zakładam, że w galeriach z założenia nie kupię nic przyzwoitego i pewnie skończy się na tym, że wydam kupę kasy za produkt, który nie jest tego wart. 

 

Czy w tej cenie da się w w ogóle kupić buty na skórzanej podeszwie, szyte ręcznie, czy tylko szyte maszynowo Goodyear?

 

Do tej pory przeglądając forum natrafiłem na marki Nord, Bexley (pewnie niedostępne w Polsce) i Gordon&Bros (nie wiem, czy da się kupić u nas). Jakieś jeszcze sugestie w tej kategorii cenowej z obuwia, które można dostać w sklepie stacjonarnym?

 

 

P.S.

Rozważałem zrobienie u szewca, ale niestety nie mogę czekać na nie miesiąc czasu. Więc muszę kupić coś gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przygody z prawdziwymi butami poszukaj czegoś za 500-700 złotych. To już jest tak potężny skok jakościowy w porównaniu z Gino Rossi, że i tak będziesz zachwycony. W wyższych półkach cenowych jakość też wzrasta, ale jest to skok niewielki.

 

Zakładany budżet nie starczy na buty od szewca.

 

Sklepy stacjonarne w Warszawie:

 

Berwick 1707: http://pittistyle.com.pl/index.php

Prime Shoes: http://www.suitandshoe.pl/buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przygody z prawdziwymi butami poszukaj czegoś za 500-700 złotych. To już jest tak potężny skok jakościowy w porównaniu z Gino Rossi, że i tak będziesz zachwycony. W wyższych półkach cenowych jakość też wzrasta, ale jest to skok niewielki.

 

 

 

W normalnych okolicznościach pewnie bym tak zrobił... ale że to mają być ślubne buty, to nie będzie mi szkoda dopłacić.

 

 

Jeżeli stacjonarnie około 1000 PLN, to przychodzą mi do głowy Loding (Galeria Mokotów) i Loake (Macaroni Tomato). Jest też chyba możliwość kupienia Prime Shoes w Warszawie, ale nie wiem gdzie i w jakiej cenie.

 

 

Dzięki. Do Macaroni Tomato i tak miałem jechać garnitury oglądać, więc akurat też na buty popatrzę. Z tego co pamiętam na stronie wystawione są za 1100 zł. Więc jeszcze akceptowalnie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda,w tym przypadku firma sprawdzona.

 

 

OK. Załóżmy, że bym jednak się zastanowił nad zakupem przez internet....

Kto jest w tym wypadku sprzedawcą butów, polski sklep (bo mają polską stronę), czy niemiecki? Pytam pod kątem ewentualnej wymiany rozmiaru, gdyby okazał się nietrafiony lub ewentualnego zgłaszania na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem musi to być sklep stacjonarny. Przez internet nie kupię. 

Konrad, przemyśl dobrze temat. Też miałem taką rozterkę, i zrobiłem tak - zmierzyłem stopę, poszukałem na necie wstępnie które modele i w jakim kopycie powinny być okej i czaiłem się na okazje. Akurat był extra rabat weekendowy w Yanko dla subskrybentów newslettera i za 1000 zł kupiłem piękne oxfordy. Rozmiar pomogła dobrać obsługa i leżą cacy, w razie czego zawsze możesz zwrócić lub wymienić za darmo bez kosztów na inne. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Yanko masz w Polsce więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem Yanko u Szarmanta. W piątek "zamówienie" interesujących mnie modeli, we wtorek przymiarka. Zamówienie bez zobowiązań, czyli gdybym się nie zdecydował, to nie ponosiłbym żadnych kosztów. Ostatecznie jedne wziąłem, a drugie zostały odesłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem Yanko u Szarmanta. W piątek "zamówienie" interesujących mnie modeli, we wtorek przymiarka. Zamówienie bez zobowiązań, czyli gdybym się nie zdecydował, to nie ponosiłbym żadnych kosztów. Ostatecznie jedne wziąłem, a drugie zostały odesłane.

 

OK, chyba mnie przekonaliście, żeby podjechać na Poznańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podbijam jeszcze temat Berwicków - 3488 wg mnie mają bardzo ładne kopyto, są z linii Premium z podeszwą JR, dostępne w KlasyczneButy.pl - więc ewentualna odsyłka w Polsce i sprzedawca sprawdzony. Poniżej 1000 to IMHO jedne z ładniejszych captoe jakie widziałem.

 

Wracając do poprzedniego wariantu - zobaczenie Yanko u Szarmanta to świetny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mają mi do Szarmanta dostarczyć buty do mierzenia.

Przy okazji dzisiaj dzwoniłem do Shoepassion i się dowiedziałem, że od najpóźniej od piątku mają oferować darmowe zwroty. Czyli można zamówić, zapłacić 5 EUR za przesyłkę, sprawdzić i odesłać za darmo jeżeli się nie spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.