Skocz do zawartości

Pojedynek - Barker vs. Yanko vs. Markowski


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Mój werdykt: Yanko, Barker, Markowski.

 

Yanko: ładne kopyta, dobra skóra, świetne dopasowanie do mojej stopy, a buty do patynowania tylko dodatkowo przeważają szalę. Dla mnie jedyny minus, to dość sztywna skóra mocno utrudniająca złamanie buta.

Barker: niektóre oxfordy są ładne, ale ogólnie nie dla mnie. Nuda. Niczym się nie wyróżniają i skóra pozostawia sporo do życzenia w tej cenie. 

Markowski: nie mam i nie znam, ale tylko dlatego, że kompletnie nie podobają mi się ich kopyta - szczególnie trzewików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubo69 - jak porównasz rozmiarówkę Barker Lincoln na 396 do Yanko na kopycie 960 i 962.

 

W moim przypadku buty Yanko są o jakieś 1/2 większe niż buty Cheaney, Churchs i 3/4 rozmiaru w porównaniu do posiadanych Loake, Sanders, Meermin. Buty Yanko ma w rozmiarze 7.5 i noszę wkładkę.

 

Zastanawiam się czy w przypadku Barkerow 7.5 bedzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubo69 - jak porównasz rozmiarówkę Barker Lincoln na 396 do Yanko na kopycie 960 i 962.

Przy stopie 272 mm mam Barkery 7,5G (jest dostępna tylko ta tęgość). Leżą jak ulał. Yanko wszystkie mam w rozmiarze 8 i są dosłownie dwa milimetry za luźne, ale 7,5 mogłyby być ciasne. W Twoim przypadku nie wiem - 7 lub 7,5, nie potrafię pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie jeszcze opisać detale między poszczególnymi markami/modelami które są dla wielu bardzo istotne?

 

Przykładowo:

Jakość glanka, profilowany, płaski, wykonana jaskółka itp.

Kanał szycia, zamknięty, otwarty.

Wkładka w bucie, na pełnej długości skóra lub tylko na części.

Rodzaj skóry na zapiętkach.  

Jakość sztuperowania.

Jakość szycia cholewki.

 

To tak w skrócie ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba zależy od modelu, albo chociaż od linii produktowej. Jeśli porównujemy marki (w całości) to ciężko porównywać takie elementy.

 

Kolega lubo69 i tak opisywał poszczególne linie w swoich Barker, niektóre zaś marki posiadają pewne rozwiązania w każdych swoich butach. Ogólnie to całe porównania to nie łatwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubo69 - dziękuję za Twój wpis, gdyż przypomniał mi o Barker Lincoln i ofercie, jaką widziałem w necie. Dodatkowo konsultowałem rozmiar Barker Lincoln z Kenem z Herring Shoes (sugerował rozm. 7.5) oraz z Richardem z ShoeHealer (sugerował rozmiar 7). Ostatecznie zdecydowałem się na zakup, jednak nie miałem wyboru, gdyż dostępny był rozmiar 7.5. Wszystko okaże się za kilka dni, gdy buty dotrą:
- będą dobre bez wkładki (wątpie)
- będą idealne z wkładką korekcyjną (idealne rozwiązanie)
będę starał się odsprzedać.

Za buty zapłaciłem 140 GBP z dostawą, więc myślę, że było warto zaryzykować.

Poniżej kilka zdjęć sprzedawcy:

 

 

post-3391-0-05573000-1422562028_thumb.jp

post-3391-0-35472700-1422562033_thumb.jp

post-3391-0-37517900-1422562038_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.