Skocz do zawartości

Marka Albione - opinie


piozac

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się również swoimi doświadczeniami, bo trochę rzeczy stamtąd mam.

Na wstępie – jestem osobą wysoką i szczupłą (195 cm/95kg) o lekko sportowej sylwetce. Z dopasowanymi ubraniami, szczególnie spodniami, miałem spory problem, stąd zwracam uwagę na marki, które są w stanie coś mi zaoferować. Taką marką jest właśnie Albione. Przymierzałem kiedyś koszulę – myślę, że za 200 zł można dostać coś o wiele lepszego z Lamberta, natomiast bardzo sobie chwalę spodnie w wersji chino. Idealny krój, świetne uczycie, dobre materiały - sam mam 7 par i mogę gorąco polecić.

Garnitur - za lekko ponad 1000 zł dostałem skrojony idealnie pod siebie modny wełniany garnitur. Przy mierzeniu byłem zdziwiony, ponieważ od kiedy pamiętam to zawsze musiałem coś poprawiać, a tutaj jak pode mnie szyty. O użytkowaniu nie mogę jeszcze dużo powiedzieć, bo miałem go dopiero kilka razy na sobie, ale na pewno lekko się nosi, oddycha i nie gniecie się.

Podsumowując, szczególnie polecam sklep wysokim i szczupłym, a polecam za krój, materiały i jakość. Nie wierzyłbym w przekreślone ceny na metkach. Dodatki typu krawaty, paski, buty etc. wg mnie za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawełK napisał:

 

Na wstępie – jestem osobą wysoką i szczupłą (195 cm/95kg) o lekko sportowej sylwetce.

Ja na wstępnie muszę podziękować, mam takie same parametry (no dobra, 2-3 cm mniej) i okazuje się, że jestem szczupły :-).

 

2 godziny temu, PawełK napisał:

 

Garnitur - za lekko ponad 1000 zł dostałem skrojony idealnie pod siebie modny wełniany garnitur.

Chyba zgubił się wyraz "jak" przed "skrojony", bo garnitur jest z wieszaka jak mniemam. Słowo "modny" niepokojące w kontekście słowa "idealnie" :-). Poza tym nie znamy Cię, więc przy tak kategorycznie sformułowanej ocenie chętnie zobaczylibyśmy zdjęcia - potwierdzimy i pochwalimy. Bez tego brzmi jak przekaz marketingowy (nie twierdzę, że tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

dzień dobry

Miałem już kilka garniturów albione - 4 lub 5. Wszystkie z wełny 130-150 (nie pamiętam dokładnie). Każdy z nich eksploatowany mocno (praca, cały dzień w garniturze, codziennie). Jak dla mnie idealne:

  1. skrojone pod szczupłego wybieganego, pasuje z wieszaka bez poprawek
  2. trwałe, żadnych problemów z szybkim wycieraniem, deszczem, nic kompletnie
  3. świetnie się nosi niezależnie od pory roku
  4. po prostu ładne (kolory, design) - oczywiście jak na mój gust, który pewnie nie jest przesadnie wysublimowany

Po krótkiej przygodzie w vistulą i lanteriem, wracam do albione. Vistula jednak gorzej dopasowana i nawet za 1,5 kPLN jak dla mnie jakościowo słabsza. Lantier - też gorzej dopasowany do mojej sylwetki, wykonanie lepsze ale nie aż tak, żeby dopłacić 30%. Dodatki tej marki - za drogie (aczkolwiek czasem się promocja trafi i wtedy za 150 pln można i dobrą koszulę trafić). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dobre doświadczenia z marką Albione (garnitury, koszule, krawaty). Garnitury mają idealną jak na mnie rozmiarówkę. Koszule, które mam, mają zaszyte fiszbiny, mam wrażenie, że przez to nieco szybciej zużywa się kołnierzyk, ale może to tylko subiektywne odczucie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I „oboje” specjalnie po to się zarejestrowaliście  Nie rozumiem czemu moderacja nie tnie takich postów. Ciąć, niech lecą łby. 
Pierwszy raz mnie ktoś o coś takiego oskarża.

Tak, po to się zarejestrowałem bo pomyślałem że napisze coś od siebie.

Generalnie fajne forum po prostu, do tej pory tylko czytałem.

Nie, nie pracuje w albione. Mogę skan paragonu za ostatni zakup pokazać (z weekendu). Albo fotki kilku garniturów w różnym stopniu zużycia (ze dwa wiszą w szafie).

Nie mierz wszystkich swoją miarą.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną białą koszule z Albione (outlet Piaseczno bodajże), ale nigdy nie miałem lepiej dopasowanej koszuli slim fit. Wpuszczam w spodnie i raz, ze nie wyglądam opięty jak kiełbasa, a dwa ze nie zwisa nigdzie nadmiar materiału. 185cm/85kg rozmiar koszuli 16,5. Będę tam kupował następne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla niektórych wyznacznikiem jakości posta nie jest jego merytoryczna wartość a to kto go napisał. Aby nie robić offtopu dodam od siebie iż również jestem zadowolony z koszul Albione, są idealnie dopasowane i nie ma problemu z ich prasowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2018 o 09:14, maciej_ko napisał:

skrojone pod szczupłego wybieganego, pasuje z wieszaka bez poprawek

Mam jedną marynarkę tego producenta. Kupiłem, bo pasowała, gdy ważyłem 108kg. Wybiegany OK, ale na pewno nie szczupły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Wow, byli tu już tacy, którzy pytali o rzeczy, na które odpowiedzi były w różnych wątkach, ale jeszcze nie było chyba nikogo, kto w wątku poświęconym danemu zagadnieniu zadawał pytanie, które pada w pierwszym poście danego wątku! Streszczenie proszę dla kolegi, bo kolega nie ma czasu czytać kilkudziesięciu postów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Strona Albione w końcu została choć trochę zaktualizowana, pojawiło się kilka ciekawych wzorów marynarek, z w miarę chyba minimalnie akceptowalną szerokością klap. Tylko cena i mało szczegółowe opisy oraz tabela rozmiarów zniechęcają....

Ponadto zastanawiające jest to, że na stronie polskiej nie ma możliwości zmiany języka na rosyjski, a odwrotnie już tak. Tak jakby ukrywali fakt, że nie wycofali się z rosji....

Włoską wersję strony też już chyba zlikwidowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.