Skocz do zawartości

"Dni Obuwia"/Targi Polshoes


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji dyskusji na temat "Źródła obuwniczej brzydoty" http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=1&t=650&start=20 mieliśmy krótką wymianę zdań i pomysłów z Kolegą +Immune+ dotyczących targów polskiej branży obuwniczej Polshoes http://www.polshoes.com/

Byłem w zeszłym roku na jesiennej edycji i widziałem wiele ciekawych i godnych naszej uwagi wyrobów polskich producentów; na Polshoes jest także kilku importerów. Okazuje się, że jest wiele polskich firm produkujących klasyczne i ładne buty, niestety ich buty bardzo rzadko pojawiają się w naszych sklepach (bo kto to, Panie kupi?).

Właśnie otrzymałem zaproszenia na wiosenną edycję targów, które odbędą się w kilku miastach:

- w Krakowie 27-28 kwietnia 2011, 10:00-17:00

- we Wrocławiu 05 maja 2011, 10:00-18:00

- w Warszawie 10 maja 2011, 10:00-18:00

- w Gdyni/Rumii 12 maja 2011, 10:00-18:00

Myślimy o udziale naszych forumowych "emisariuszy" (sam będę chętny w tym uczestniczyć, Kolega +Immune+ także się deklarował) aby zrobić mini fotoreportaż z imprezy, nawiązać kontakty, a może także kontynuując tradycję zakupów forumowych obstalować (ok. zagalopowałem się - zamówić) potem godne uwagi modele dla SzP Forumowiczów.

Oczywiście nie będę na targach w każdej lokalizacji, więc chętnie przekażę Szanownym Kolegom zaproszenia do Krakowa, Wrocławia i Gdyni. Warto abyśmy byli we wszystkich miejscach, bo nie wszystkie firmy wystawiają się w każdej lokalizacji.

Zaproszenie jest dla jednej osoby (nie jest imienne). W recepcji targów uczestnik jest rejestrowany na podstawie pieczątki lub wizytówki jego firmy. Lista wystawców znajduje się na stronie targów.

Nie wiem jeszcze jak wygląda możliwość otrzymania dodatkowych zaproszeń, gdyby więcej niż jedna osoba chciała wziąć udział w targach w danym mieście. Generalnie jest możliwość samodzielnego uzyskania zaproszeń na stronie targów po wypełnieniu zgłoszenia, jeżeli będą jeszcze wolne miejsca.

Proponuję aby chętni zgłaszali się na forum, a potem przez priva ustalimy adresy wysyłki zaproszeń.

Będę zobowiązany za uwagi na temat tej inicjatywy. Szczególnie istotne byłyby deklaracje Sz. Kolegów jakie buty Was interesują. Targi odbywające się wiosną mają charakter wystawy i kontraktacji modeli jesienno-zimowych ale oczywiście będziemy mogli z producentami porozmawiać o modelach wiosennych i letnich.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojvv, naprawdę świetna inicjatywa z tymi targami. Sam również wypełniłem formularz i czekam na zaproszenie. Co ciekawe dostałem następującą informację od wystawcy:

Przypominamy, że zaproszenia nie są imienne. Zaproszenie otrzymuje firma odwiedzająca. Jedno zaproszenie upoważnia do odwiedzenia targów dowolnej ilości osób z zapraszanej firmy.

Nie będzie, więc problemu z wybraniem się na targi w większym gronie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Byłem na targach w Warszawie przez około półtorej godziny i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Spodziewałem się co prawda większej ilości wystawców, ale samą organizację dni obuwia oceniam bardzo dobrze. Naprawdę zastanawiające jest to, że większość naszej rodzimej produkcji sprzedawana jest do Europy Zachodniej, w tym na rynki: hiszpański, portugalski, niemiecki oraz holenderski.

Kolejna szansa na odwiedzenie targów, dla osób które nie zdążyły się zapisać lub z innych powodów nie mogły się stawić już w październiku bieżącego roku:

Październik:

19.10-20.10 -DNI OBUWIA POLSHOES, KRAKÓW

26.10- DNI OBUWIA POLSHOES, WROCŁAW

Listopad:

08.11 - DNI OBUWIA POLSHOES, WARSZAWA

10.11 - DNI OBUWIA POLSHOES, GDYNIA/RUMIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy produkty na rynki zagraniczne różnią się od tych oferowanych w Polsce (przede wszystkim chodzi mi o wzory)? Czy sprzedają pod własną marką czy też są podwykonawcami?

Większość firm ma zakontraktowane konkretne wzory obuwia w umowach z zagranicznymi dystrybutorami, które to zostały wybrane z oferty firmy lub też były specjalnie opracowywane na tą okoliczność. Zdecydowana większość osób, z którymi rozmawiałem na targach przejawiała dużą gotowość do produkcji klasycznego obuwia. Bardzo duży odsetek klasycznych wzorów obuwia, produkcji naszych rodzimych przedsiębiorstw, jest sprzedawany w Niemczech, zwłaszcza do dużych domów towarowych w średnich i dużych miastach. Większość marek działa jako podwykonawca, sygnując buty swojej produkcji zagraniczną metką - tak działa np. Syrena lub Kornecki, a w ostatnim czasie również wciąż popularny w Polsce, Pilpol.

To nie jest do końca tak, że w Polsce sprzedaje się chłam, a wszystko co dobre wywozi za granicę. Producenci, z którymi miałem okazję chwilę porozmawiać twierdzą, że ostatnia dekada to gwałtowny spadek zapotrzebowania na klasycznie eleganckie buty i renesans elastycznych cholewek o sportowym charakterze. Coraz więcej oszczędza się na surowcu, przez co większość zamawianych butów to skóra ekologiczna lub pół-syntetyczna. Są jednak firmy, które wciąż produkują buty wykonane w całości z dobrej jakości polskiej skóry i dystrybuują je za granicą pod inną, aczkolwiek własną marką. Reasumując, wszystko robi się pod klienta i cele sprzedażowe, a z dobrą marżą można obecnie sprzedawać niestety prawie wyłącznie obuwia o pół formalnym i uniwersalnym charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Coraz ciekawiej prezentują się buty polskiej firmy Nord. Ostatnio widziałem naprawdę ładne brązowe oksfordy Norda z ażurowaniami wyglądające na Goodyear Welted (a może to była imitacja?), zamszowe niebieskie (w odcieniu błękitno-turkusowym) broguesy (niestety na "plastikowej" klejonej podeszwie a skóra cholewki dosyć delikatna), całkiem ciekawe czarne derby, czarne oksfordy GW, itd. Wszystkie buty w cenie ok. 200-250zł za parę (przecenione z 600-380zł). Jeśli uda mi się w najbliższych dniach być w sklepie, w którym je widziałem, zrobię zdjęcia przynajmniej komórką.

Może jesienią w Nordzie będziemy robić zamówienie forumowe?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dzisiaj dostałem informację o wiosennej edycji targów regionalnych DNI OBUWIA Polshoes:

"W tym roku wiosenne targi odbędą się w następujących miastach:

15 maja Poznań-uwaga nowe miejsce hotel Delicjusz, Trzebaw-Rosnówko, ul. Poznańska 1, Stęszew

17 maja Warszawa-tradycyjnie hotel Gromada, ul. 17 Stycznia 32

23-24 maja Kraków-w stałym miejscu Centrum Targowe Chemobudowa, ul. Klimeckiego 14.

Najbliższe targi zgromadzą :

- Kraków 82 wystawców

- Warszawa 75 wystawców

- Poznań 33 wystawców.

Listy Wystawców publikujemy na naszej stronie www.polshoes.com i dołączamy do zaproszeń wysyłanych w imieniu organizatora w liczbie ok. 5 tys.do Odwiedzających w kraju i za granicą. Zaproszenia wysyłamy jedynie do firm związanych z branżą obuwniczą, zainteresowanych zapoznaniem się i kontraktacją najnowszej jesienno-zimowej kolekcji 2012/13.

Zaproszenia na targi są bezpłatne. Otrzymają je automatycznie firmy, które odwiedzały nasze targi.

Zamówienie na zaproszenia do wybranych miast można również wysłać, korzystają z formularza pod linkiem http://www.polshoes.com/zaproszenia/

Na naszej stronie znajdą Państwo wiele informacji dotyczących najbliższych spotkań, między innymi plany rozmieszczenia stoisk Wystawców w poszczególnych miastach, dojazdy do miejsca spotkań, bazy hotelowe i.t.p."

(podczas wiosennej edycji targów są prezentowane buty na sezon jesienno-zimowy 2012/13)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jedna z dużych polskich sieci obuwniczych ma wprowadzić do swojej oferty obuwie tego producenta:

http://joyharper.com/index.php/joy-harper-men

Poziom cenowy - Clarks

Jaka to sieć?

Czy aby na pewno poziom Clarksa? Ich sklep internetowy pokazuje buty w cenie powyżej 200 euro:

http://store.joyharper.com/herrenschuhe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z dużych obecnych w Polsce sieci obuwniczych ma wprowadzić do swojej oferty obuwie tego producenta:

http://joyharper.com/index.php/joy-harper-men

Poziom cenowy - Clarks

Jaka to sieć?

Czy aby na pewno poziom Clarksa? Ich sklep internetowy pokazuje buty w cenie powyżej 200 euro:

http://store.joyharper.com/herrenschuhe.html

Punkt za bycie uważnym, miało być "Ecco" - już wyedytowałem. Sieć to Salamander.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo pod Ecco też nie za bardzo. Buty tej duńskiej marki to 350-500 zł, a Joy Harper to ok. 1000 zł, no chyba, że ceny dostosują do polskiego rynku, ale w takiej sytuacji można liczyć na obniżkę max. 20-25%.

Ecco to dla mnie poziom 450-500 złotych. Być może jestem w błędzie, ale taki poziom regularnych cen kojarzę. Najważniejsze jednak ile te buty mają w Polsce kosztować, a ma być mniej niż 550 złotych. Obecnie w produkcji jest specjalna kolekcja. Zapewne różnica w cenie odbije się na jakości tych butów, jednak nie spodziewałbym się jakiejś jakościowej przepaści. Moim zdaniem to może być ciekawa propozycja atakująca kiermaszowe ceny Wittchen'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Właśnie dostałem newsletter dotyczący jesiennej edycji targów Polshoes:

"W listopadzie 2012r. odbędzie się 13 edycja targów regionalnych DNI OBUWIA Polshoes.

Przedstawiamy szczegółowe kalendarium:

Warszawa - 13 listopada 2012

Poznań - 15 listopada 2012

Kraków - 21-22 listopada 2012

Wystawa będzie dotyczyła kolekcji obuwia wiosna-lato 2013, galanterii oraz wkładek i dodatków do pielęgnacji obuwia.

Targi zgromadzą: w Krakowie 88 Wystawców, w Warszawie 77 Wystawców i w Poznaniu 34 Wystawców. Jest to maksymalna ilość Wystawców, którą mogą pomieścić hale wystawiennicze w poszczególnych miastach.

W większości Wystawcami będą polscy producenci obuwia. Zobaczymy również ofertę obuwia hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego, niemieckiego oraz z innych zakątków świata. Ciekawostka to ręcznie wyrabiane sandały ze skóry wielbłądziej.

Stałych bywalców naszych targów z pewnością ucieszy fakt, że wśród Wystawców zdecydowana większość to firmy współpracujące z nami od wielu lat, a kilku z nich od pierwszej edycji.

Lista Wystawców dołączona będzie do zaproszeń wysyłanych w imieniu organizatora do Kontrahentów. Szczegółowa lista Wystawców z podziałem na miasta będzie dostępna na naszej stronie internetowej www.polshoes.com od drugiej połowy października.

Zamówienia na zaproszenia można również składać na naszej stronie internetowej www.polshoes.com . Zwracamy uwagę na fakt, że impreza ma charakter zamknięty i zaproszenia wysyłamy jedynie do firm zainteresowanych kontraktacją obuwia.

Wszystkie informacje dotyczące targów publikujemy w serwisie internetowym. Serwis dysponuje również panelem OGŁOSZENIA, gdzie możecie Państwo umieszczać samodzielnie i bezpłatnie ogłoszenia związane z branżą obuwniczą."

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Info o jesiennej edycji targów Polshoes:

 

"Przed nami kolejna, z kolei 15 edycja targów regionalnych DNI OBUWIA POLSHOES z kolekcją wiosna-lato 2014.

Przedstawiamy szczegółowe kalendarium:

Poznań - 19 listopada 2013
Warszawa - 21 listopada 2013
Kraków – 27-28 listopada 2013

Kontraktacje cieszą się nadal bardzo dużym zainteresowaniem zarówno Wystawców jak i Odwiedzających. We wszystkich miastach powierzchnię obiektów wystawienniczych pod budowę stoisk wykorzystujemy maksymalnie i w każdym z miejsc swoje kolekcje pokaże największa możliwa liczba Wystawców. W Krakowie przygotowano 92 stoiska wystawiennicze dla ponad 130 Wystawców, w Warszawie 78 stoisk dla ponad 100 Wystawców, w Poznaniu 35 stoisk dla 40 Wystawców.
W większości Wystawcami DNI OBUWIA POLSHOES będą polscy producenci obuwia. Zobaczymy również ofertę obuwia hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego, niemieckiego oraz dodatki do pielęgnacji obuwia i galanterię. Wstęp dla Odwiedzających, zainteresowanych kontraktacjami, jest bezpłatny-za okazaniem zaproszenia i po rejestracji na recepcji. Zaproszenia można otrzymać zarówno od organizatora i od Wystawców. Szczegółowa lista Wystawców z podziałem na miasta jest dostępna na naszej stronie internetowej
www.polshoes.com.

Zamówienia na zaproszenia do otrzymania od organizatora można składać na naszej stronie internetowej www.polshoes.com. Firmy które odwiedziły DNI OBUWIA POLSHOES wiosna otrzymają zaproszenia automatycznie na adresy pozostawione przy rejestracji. Jeśli zmieniły się Państwa adresy korespondencyjne prosimy o ich uaktualnienie poprzez złożenia zamówienia na zaproszenie na stronie internetowej. Wszystkie informacje dotyczące targów publikujemy w naszym serwisie internetowym www.polshoes.com. Serwis dysponuje również panelem OGŁOSZENIA, gdzie możecie Państwo umieszczać samodzielnie i bezpłatnie ogłoszenia związane z branżą obuwniczą."

Pozdr,

 

wojvv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to nie będzie tam ani jeden z popularnych na tym forum, szewców. Nie wspominając o markach. Podejrzewam, że jeśli któryś z forumowych kolegów pójdzie tam w swoich najgorszych butach, to te będą tam najlepsze. Oczywiście w klasie elegancji i klasyki. Ciekaw jestem relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.