Skocz do zawartości

Ślub księcia Wilhelma i panny Katherine Middleton


Dr Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Ozeniles sie z siostra

... spokojnie to "tylko" przyrodnia siostra;p

Abstrahując już od moich relacji rodzinnych, żałuje, że w Polsce nie ma zwyczaju noszenia żakietów (pomijam te plastikowe hybrydy ślubne widoczne w gablotach)... IMO znaczenie lepiej faceci wyglądają (w pewnych okolicznościach) w takim ubraniu nawet jeżeli nie jest idealnie spasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Killroy ...wyjasnij mi jeszcz prosze, co to jest: A black, double-breasted Edwardian style frockcoat with a squared off tail and peak lapels

Dołączona grafika

http://www.tailsandtheunexpected.com/shopexd.asp?id=29

W tym sklepie kupowalem pare kapeluszy ...serwis godny najgoretszego polecenia. W ciagu trzech dni przesylka jest w domu.

Maja tam tez smokingi

http://www.tailsandtheunexpected.com/sh ... +%26+SUITS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozeniles sie z siostra

... spokojnie to "tylko" przyrodnia siostra;p

Abstrahując już od moich relacji rodzinnych, żałuje, że w Polsce nie ma zwyczaju noszenia żakietów (pomijam te plastikowe hybrydy ślubne widoczne w gablotach)... IMO znaczenie lepiej faceci wyglądają (w pewnych okolicznościach) w takim ubraniu nawet jeżeli nie jest idealnie spasowany.

Ufffffffff ... a juz myslalem, ze to jak w starozytnym Egipcie ... bardzo niekorzystne dla materialu genetycznego. Widzialem rysunek na ktorym faraon przedstawia kobiete jakiemus innemy krolowi mowiac: to Nefertiti, moja zona, siostra, matka, ciotka i tesciowa :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie załączyć zdjęcie króla Jerzego V w surducie na ślubie w 1923 r. Kiedyś pisałem, że surdut (ang. frock coat) powinien nie mieć brustaszy, ale sam władca Imperium Brytyjskiego takową ma.

viewtopic.php?f=1&t=574&p=10511&hilit=surdut+zawsze#p10511

Zdjęcie króla Jerzego V we fraku i pludrach zamieściłem w innym wątku na tym forum:

viewtopic.php?f=1&t=574&p=17281&hilit=Jerzy+V#p17281

post-387-13658920055305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, brustasze stały się dopuszczalne do surdutów pod koniec ery ich noszenia, tj. w epoce edwardiańskiej.

Pozdrawiam, Dr

Jak był ubrany Abraham Lincoln, 16. prezydent Stanów Zjednoczonych i zarazem pierwszy, którego zamordowano (1865), oraz krój surduta z XIX w. można zobaczyć pod tym linkiem:

http://www.denisenadinedesign.com/Research%20Home.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Z tego co wiem, brustasze stały się dopuszczalne do surdutów pod koniec ery ich noszenia, tj. w epoce edwardiańskiej.

Pozdrawiam, Dr

Jak był ubrany Abraham Lincoln, 16. prezydent Stanów Zjednoczonych i zarazem pierwszy, którego zamordowano (1865), oraz krój fraka z XIX w. można zobaczyć pod tym linkiem:

http://www.denisenadinedesign.com/Research%20Home.htm

Czy do surdutu nosi sie rowniez sztuczkowe spodnie (albo w kratke) jak do zakietu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Tak, zazwyczaj, do surduta formalnego. Ale garnitury surdutowe też się zdarzały. Nazywało się to chyba ditto suit:

Pozdrawiam, Dr

Z tego, co widac na rysunku byl to stroj wycieczkowy (spacerowy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Była to po prostu nieco mniej formalna alternatywa, jak dziś żakiet i garnitur żakietowy. Z czego wnioskujesz, że był to strój spacerowy? Występowały, jak to rzekłeś, spacerowe, nieformalne surduty (garnitury surdutowe), ale były wykonane z bardzo nieformalnych materiałów:

Dołączona grafika

Jeszcze a propos Twojego wcześniejszego pytania, będzie całkowicie poprawnem noszenie marynarki - surduta, zamiast marynarki - żakietu do żakietu - stroju. Wymagane jest tylko, żeby krawatem była mucha lub plastron, a koszula była biała, z kołnierzykiem frakowym albo stojącym - cesarskim (imperial collar).

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Niekoniecznie. Była to po prostu nieco mniej formalna alternatywa, jak dziś żakiet i garnitur żakietowy. Z czego wnioskujesz, że był to strój spacerowy? Występowały, jak to rzekłeś, spacerowe, nieformalne surduty (garnitury surdutowe), ale były wykonane z bardzo nieformalnych materiałów:

Jeszcze a propos Twojego wcześniejszego pytania, będzie całkowicie poprawnem noszenie marynarki - surduta, zamiast marynarki - żakietu do żakietu - stroju. Wymagane jest tylko, żeby krawatem była mucha lub plastron, a koszula była biała, z kołnierzykiem frakowym albo stojącym - cesarskim (imperial collar).

Pozdrawiam, Dr

Skoro tak jest, to dziwie sie troszeczke, ze nikt tego nie zrobil podczas slubu. Wygladalby w tym "dostojniej" i oryginalniej.

Czy dopuszczalna bylaby taka kombinacja:

czarny surdut

koszula z imperial collar plus "fantazyjny" plastron z przewaga zoltego koloru (lubie zolty)

zolta kamizelka

spodnie sztuczkowe

bottom boots

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No surduty są bardzo dostojne i formalne, ale w przeciwieństwie do żakietów są bardziej, nie wiem jak to powiedzieć, "voluminous" i przez to wydają mi się mniej odpowiednie na śluby. Człowiek w żakiecie, o ile nie jest otyły, wygląda tak lekko i zwiewnie. :D

Co do Twojego zestawu, to zmieniłbym raczej plastron i kamizelkę. Ten pierwszy raczej powinien być srebrny lub czarno biały, a w kamizelce powinny być raczej kolory bardziej pastelowe, typu jasnoszary, płowy, beżowy, lawendowy itp. Jeżeli lubisz żółty, możesz założyć żółte getry i rękawiczki. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba! Garnitur surdutowy (prawdziwy, z pokrytymi jedwabiem wyłogami), lakierki, getry - szkoda, że koszula i krawat niepoprawne. Pamiętam z transmisji, że był jakiś facet w szarym surducie, ale nie wiedziałem kto. :)

Kset - surdut musi mieć szew w talii, bez dyskusji.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba! Garnitur surdutowy (prawdziwy, z pokrytymi jedwabiem wyłogami), lakierki, getry - szkoda, że koszula i krawat niepoprawne. Pamiętam z transmisji, że był jakiś facet w szarym surducie, ale nie wiedziałem kto. :)

Kset - surdut musi mieć szew w talii, bez dyskusji.

Pozdrawiam, Dr

Tak przypuszczałem że to coś więcej niż zwykły płaszcz :) Jaka powinna być koszula i krawat?

Król małego państewka z Oceanii ubrał się w najbardziej staromodnym angielskim stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreacje im zostały z karnawału, musiały je wykorzystać ... czy to księżniczki szkockie :)

Księżniczka po prawej, gdyby zdjęła to coś z głowy ...

Z kolei nakrycie głowy księżniczki z lewej zasługiwało na inną kreację, tutaj wygląda na księżniczkę za Shreka.

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba! Garnitur surdutowy (prawdziwy, z pokrytymi jedwabiem wyłogami), lakierki, getry - szkoda, że koszula i krawat niepoprawne. Pamiętam z transmisji, że był jakiś facet w szarym surducie, ale nie wiedziałem kto. :)

Pozdrawiam, Dr

To był Jerzy Tupou V, król Tonga. Więcej o nim pod tym linkiem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Tupou_V

Dostrzegam u tego władcy przemożną chęć naśladowania w ubiorze Jerzego V, króla Wielkiej Brytanii i cesarza Indii (1910-1936), a także króla Kanady (1931-1936).

post-387-13658920056685_thumb.jpg

post-387-13658920056924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.