Skocz do zawartości

Ślub księcia Wilhelma i panny Katherine Middleton


Dr Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na mnie również największe wrażenie wywarł ojciec panny młodej. Ubranie na nim naprawdę dobrze leżało i wyglądał naturalnie, jakby codziennie tak się ubierał, a nie przebierał - jak Beckham.

PS Najłatwiej mają księża i wojskowi - ci zawsze wiedzą, w co się ubrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie surdut, tylko garnitur żakietowy. :)

Pozdrawiam, Dr

Ok. Gubię się!

Żakiet i surdut po PL to to samo?

Garnitur żakietowy to w zasadzie to samo, ale góra i dół w tej samej kolorystyce.

W takim razie czym różni się morning dress od morning suit? Skoro obydwie nazwy oznaczają żakiet/surdut. I dlaczego "Garnitur żakietowy" po ang też może być morning suit?

chyba zbyt zawile napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundur miał szyty według mojej informacji u Gives&Hawkes...

BTW to był mundur RAFu?

To nie byl mundur RAF -u (ten Wilhelma ... Karol to oczywiscie marynarka wojenna) tylko the Irish Guard (Gwardia Irlandzka) w ktorej szeregach sluzyl w Afganistanie - na szarfie orderowej (nie wiem jak ja inaczej nazwac) koloru niebieskiego byl znaczek RAF-u u samej gory - odnosnik do jego obecnej "pracy"

Prince William chose a scarlet tunic of the Irish Guard for his wedding day uniform to honor the First Battalion, which is currently deployed in Helmand province, Afghanistan.

Prince William has a senior honorary appointment as Colonel of the Irish Guard.

http://www.washingtonpost.com/blogs/roy ... _blog.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. :)

Surdut to coś takiego:

Dołączona grafika

Natomiast co to żakiet, wiesz.

Garnitur żakietowy to marynarka żakietowa i spodnie z tego samego materiału, w kolorze szarym lub czarnym (żałoba, oczywiście). Kamizelka też może być z tego materiału lub z innego.

Poprawnie, morning dress to żakiet, a morning suit to garnitur żakietowy. Czasami żakiet nazywa się morning suit, ale to kolokwializm.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie surdut, tylko garnitur żakietowy. :)

Pozdrawiam, Dr

Ok. Gubię się!

Żakiet i surdut po PL to to samo?

Garnitur żakietowy to w zasadzie to samo, ale góra i dół w tej samej kolorystyce.

W takim razie czym różni się morning dress od morning suit? Skoro obydwie nazwy oznaczają żakiet/surdut. I dlaczego "Garnitur żakietowy" po ang też może być morning suit?

chyba zbyt zawile napisałem...

Zakiet i surdut to nie to samo w jezyku pl. Zakiet to "jaskolka" (pseudofrak) zas surdut to "marynarka prawie do kolan" rowna z przodu i z tylu

Garnitur zakietowy moze byc morning suit, poniewaz nosi sie go rano ... w poludnie ... a nie wieczorem :D

Garnitur zakietowy to zakiet ze spodniami w takim samym kolorze.

Morning suit to zakiet (jaskolka) i "portki w paski badz w kratke"

Morning suit i morning dress uzywac mozna chyba zamiennie ...

OK ..z pewnoscia cos pogmatwalem i Killroy zrobi uzytek z "pierwszej czesci" swego nick name (to kill) i mnie najzwyczajniej zamorduje za ignorancje w dziedzinie wiedzy czlowiekowi do zbawienia koniecznie potrzebnej :mrgreen::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem właśnie jaki to mundur.

Sprostowanie, to Harry służył w Afganistanie. Will dostał jedynie honorowy stopień płk. Gwardii Irlandzkiej. Tak przynajmniej na BBC mówili:)

Ja slyszalem od kogos, kto mowil, ze w telewizorni twierdzono, iz William tez bym w Afganistanie ...ja o tym nie wiedzialem ...Ale on mi o tym rowniez nie opowiadal :D

Mniejsza o jego kombatancka przeszlosc ... czlonkiem ZBoWiD-u moze zostac ze wzgledu na pochodzenie :lol:

Ale mundur mial "Irlandzkiej Gwardii"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wytłumaczenie, teraz mam jasność:)

Widzę, że w nazewnictwie jesteśmy bardziej "formal" od samych Brytyjczyków, stąd moja prośba o wyjaśnienie.

Mam jeszcze jedną, czy móglibyście polecić jakąś lekturę związaną z tą tematyką. Sprawa nazewnictwa zawsze rodzi spory i dyskusje.

A przy okazji pochwale się;)

Dołączona grafika

Idealnie nie było, żakiet był z wypożyczalni ja byłem ok 10kg większy, ale nie było źle!

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dla Ciebie ja napisałem wcześniej i Cię nie zamorduję. :)

Poza tym, jaskółka to nie pseudofrak, tylko odmiana fraka, czyli każdej marynarki ze szwem w talii, która nie jest surdutem. :)

Pozdrawiam, Dr

Ufffffff ... przezyje :lol:

Wiesz ... dzieki tobie troche sobie to usystematyzowalem :geek:;) I to nie jest zart ... Ale mam do Ciebie pytanie.

Wydaje mi sie ...moze sie myle, ze garnitur zakietowy jest mniej formalny anizeli morning dress (jaskolka) . Jezeli to prawda, to jestem troche zdziwiony, ze "portki w kratke" z frakiem (specjalnie stroj ten deprecjonuje, by bardziej unaocznic o co mi chodzi)sa bardziej formalne niz frak i spodnie w tym samym kolorze. Dlaczego tak jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur żakietowy jest mniej formalny od żakietu.

Teoretycznie kratka jest mało formalnym deseniem, ale za to bardzo tradycyjnym do żakietu. Spodnie w kratkę były ważnym elementem stroju z XIX w. Za to garnitur żakietowy używany był pierwotnie jedynie na wyścigach konnych. Formalność w tym wypadku zależy od rodowodu.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wytłumaczenie, teraz mam jasność:)

Widzę, że w nazewnictwie jesteśmy bardziej "formal" od samych Brytyjczyków, stąd moja prośba o wyjaśnienie.

Mam jeszcze jedną, czy móglibyście polecić jakąś lekturę związaną z tą tematyką. Sprawa nazewnictwa zawsze rodzi spory i dyskusje.

A przy okazji pochwale się;)

Idealnie nie było, żakiet był z wypożyczalni ja byłem ok 10kg większy, ale nie było źle!

Pzdr,

M

Milo sie prezentujesz (rowniez) w tym odzieniu. Twa ostatnia zona jest ladna kobieta. ;)

Znalem starsze malzenstwo, gdzie on przedstawial ja jako swa ostatnia zone a ona jego, jako swego ostatniego meza. Spedzili z soba dlugie lata i pomijali milczeniem fakt, ze ona byla jednoczesnie jego pierwsza zona a on jej pierwszym mezem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur żakietowy jest mniej formalny od żakietu.

Teoretycznie kratka jest mało formalnym deseniem, ale za to bardzo tradycyjnym do żakietu. Spodnie w kratkę były ważnym elementem stroju z XIX w. Za to garnitur żakietowy używany był pierwotnie jedynie na wyścigach konnych. Formalność w tym wypadku zależy od rodowodu.

Pozdrawiam, Dr

Dzieki za wyjasnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.