Skocz do zawartości

Czarne oxfordy (do garnituru dziennego), 500-600 zł


roswell89

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się również nad nimi. Jaką kwotę zapłacileś? Skórę wziełeś w macie czy polerowaną?

Mam taką samą dł stopy więc pomogłeś mi w wyborze rozmiaru :)

 

A możesz wkleić zdjęcia, jak wyglądają na nodze?

 

Zapłaciłem tyle ile na stronie + przesyłka :P To pewnie zależnie od kursu Twojej strony/banku wyjdzie, mi widzę pobrało ok 615 zł za całość, skóra oczywiście matowa, w pudełku firmowa pasta wiec z małą pomocą multirenowacji  o połysk można zadbać samemu ;)

 

Zdjęcia wyszły mi coś lipnie :| buty są luźno zawiązane, normalnie przyszwa się schodzi bez żadnej szpary

 

20140830_105602.jpg

20140830_105557.jpg

20140830_105348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Również przymierzam się do zakupu butów Barker Luton, jednak będę je potrzebować dopiero w czerwcu przyszłego roku, w związku z tym zastanawiam się, czy znajdę coś lepszego u innych producentów w cenach wyprzedażowych do tego czasu? Czy np. Meermin ma wyprzedaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o małą podpowiedź. W tym tyg. zamierzam kupić Barkery (http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=2&shoeid=5125). Na co dzień noszę 42. Długość mojej stopy to 260mm, a szerokość 100mm. Rozmiar 8 będzie dobry?

Po pierwsze zamówiłem dwie pary tych butów jedna po drugiej bo każda była uszkodzona mechanicznie. Jedna miała 3cm płytkie rozcięcie przy obcasie, druga ma małą dziurkę (ale nie na wylot, tylko w wierzchniej warstwie) z przodu buta. Więc decydując się na te buty musisz uzbroić się w cierpliwość i nie bać do nich pisać w razie problemów. Odsyłałem buty na ich koszt z uwagi na uszkodzenia a nie zwykły zwrot. Wziąłem tą drugą parę bo bardzo potrzebowałem czarnych oxfordów a powiedzieli, że trzeciej mi nie przyślą. Oferowali pełen zwrot kosztów (buty + przesyłka).

 

A co do rozmiaru to na mojej stopie 26.3cm i 10.5cm rozmiar 7.5G jest na styk, jakbym miał mniejszą stopę to by już całkiem latały. Wydaje mi się, że dla Ciebie najlepsze może się okazać 7G.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Ale do końca roku jak zapłacisz przez PayPal za zakupy internetowe to PayPal zwraca koszty odesłania produktu do 120zł.Więcej info na stronie paypala. Za przewalutowanie z PLN na GBP słono się płaci na paypalu, mnie wyszło dodatkowe 25zł do ceny zakupu. Koszt zwrotu to 90zł więc ubezpieczasz 65zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź oficjalny kurs GBP a potem przejdź na palypalu do kalkulatora walutowego. zobaczysz jaki tam jest kurs. jak nie będzie kursu to zrób przewalutowanie 1GBP na złotówki i masz. Mnie w skali 114GBP około 25zł dodatkowo wyszło względem normalnego kursu. Pamiętam, że jak płaciłem kartą kredytową to koszt przewalutowania był duuużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, na bazie aktualnych danych:

 

1. Wg. przeliczenia PayPal na dzień dzisiejszy 1 GBP na 1 PLN = 5,15 zł

2. Wg. kursu średniego NBP = 5,2861 zł

3. Wg. kursu średnie CitiBank = 5,293 zł (sprzedaż: 5,517 zł)

 

Wychodzi na to, że PayPal ma najlepszą ofertę przeliczenia. Na koncie ustawia się, czy chcesz zapłacić w walucie i przeliczenia dokonuje Twój bank, albo płacisz w PLN i przelicza PayPal. 

post-3154-0-30023700-1416931043_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz kurs wymiany z GBP na PLN, a nie PLN na GBP, a chyba o to chodziło (jako, że przy zakupie). W tym wypadku Paypal ma najsłabszy kurs, bo wymieniając 100 GBP chociażby w Citi dostałbyś 529,30 zł, więc więcej niż 515,83 zł w przypadku Paypal.

 

Heathclif źle napisał, powinno się sprawdzić przewalutowanie PLN na GBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolti mylisz się, a Hargin dobrze napisał. Generalnie według Citi kurs na transakcje wykonywane kartą kredytową wynosi 104% średniego kursu na rynku międzybankowym z danego dnia. Przy czym kursy dla kart Mastercarda i Visy delikatnie się różnią. Do tej pory zawsze płaciłem kartą i jakoś specjalnie nie przyglądałem się kursom walut ale wygląda na to, że powinienem się zainteresować tym Paypalem, bo wychodzi na to, że na każde 100 funtów mógłbym zaoszczędzić ponad 30 złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba akurat Wolti mnie poprawnie skorygował :)

 

Rozumiem, że mając podpiętą do PayPal kartę VISA - bez względu na bank wydający, będę rozliczany kursem operatora?

 

Jeśli tak, to przy GBP kurs VISA na dziś: 0,1874, a PayPal 0,1838 - czyli VISA daje lepsze warunki (jakieś 10 gr na 1 GBP).

 

Korzystniej więc jest płacić przez PayPal bez przeliczenia u nich, a pozwolić to zrobić przez operatora karty. 

 

- jednak nadal nie rozumiem różnicy 25zł przy zakupie za 100 GBP (nawet z przesyłką)

Edytowane przez Hargin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolti mylisz się, a Hargin dobrze napisał. Generalnie według Citi kurs na transakcje wykonywane kartą kredytową wynosi 104% średniego kursu na rynku międzybankowym z danego dnia. Przy czym kursy dla kart Mastercarda i Visy delikatnie się różnią. Do tej pory zawsze płaciłem kartą i jakoś specjalnie nie przyglądałem się kursom walut ale wygląda na to, że powinienem się zainteresować tym Paypalem, bo wychodzi na to, że na każde 100 funtów mógłbym zaoszczędzić ponad 30 złotych...

Zauważ, że na screenie Hargina jest "Przeliczenie salda w: Funt brytyjski na Złoty polski", więc zamieniasz GBP na PLN. Wiem, że Citi ma wysokie kursy, ale dziwne by było, jakby pośrednik, który nie obraca walutami miał lepszy kurs niż bank, którego jest to jedną z głównych działalności.

 

Także dobrze wiedzieć, że przez Paypal się nie opłaca, tylko pytanie kartą jakiego banku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyliczyłem powyżej, że możliwa różnica wynosi ok. 10 gr na jednym GBP - czyli przy butach za ok.100 funtów masz 10zł, 

nie rozumiem o co Ci chodzi. napisałem przecież że te 25zł wyszło mi z różnicy między kursem średnim a kursem sprzedaży na paypal. A te 10gr wyszło Ci jako różnica między różnymi sprzedawcami walut. Więc nie wiem co ma piernik do wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią, bo zostałem całkowicie opacznie zrozumiany (widać przez to, że starałem się być delikatny).

 

W mojej opinii kolega Heathcliff napisał nieprawdziwą informację o różnicach kursowych przy używaniu PayPal - jest to mylące dla innych użytkowników, szczególnie tych, którzy dopiero rozważają zakupy poza PL. Szczególną bzdurą jest porównywanie kursów średnich do kursów sprzedaży i na tej podstawie wyliczanie różnic na niekorzyść nabywcy. 

 

 Mnie w skali 114GBP około 25zł dodatkowo wyszło względem normalnego kursu. Pamiętam, że jak płaciłem kartą kredytową to koszt przewalutowania był duuużo mniejszy.

 

napisałem przecież że te 25zł wyszło mi z różnicy między kursem średnim a kursem sprzedaży na paypal.

 

@Krzysiek_W - absolutnie nie ja podniosłem temat 25zł - wystarczy prześledzić dyskusję od początku :)

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin, czy handlujesz walutami czy kupujesz coś przez net?

Jak żal Ci tych 25 zł to proponuje iść do kantoru, kupić GBP i wysłać listem - uratujesz budżet domowy.

Zawsze, kiedy widzę podobne posty na tym forum, zastanawiam się czy szeroko rozumiana elegancja dotyczy tylko ubrań a nie zachowania. Według mnie takie teksty, jak ten o ratowaniu budżetu są absolutnie nie na miejscu i wyjątkowo nieeleganckie. Po pierwsze była mowa o 25 PLN  przy zakupach za 100 GBP. Przy kupnie porządnych butów wychodzi już 100 PLN różnicy. Dla mnie i dla wielu innych użytkowników nie jest to specjalnie zauważalny uszczerbek w domowym budżecie, ale mimo to to wolałbym już te 100 złotych dorzucić np. do "Szlachetnej Paczki", którą teraz przygotowujemy ze znajomymi, niż oddawać Citibankowi. A już w ogóle kuriozalne jest to, że skierowałeś swoją agresję do zupełnie innej osoby niż ta, która pisała o stracie 25 złotych (kolega Heathcliff).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.