Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, grzechu26 napisał:

Na pewno dadzą radę zagrzybić Ci nogi. Tak to jest jak się kupuje używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Na pewno dadzą radę zagrzybić Ci nogi. Tak to jest jak się kupuje używki.

Zdjęcia podeszwy świadczą ewidentnie, że buty nie były noszone, mimo, że co innego jest w opisie. Nie podważam możliwości złapania grzybicy poprzez zakup używanych butów, ale nie siejmy teorii spiskowych w tych przypadkach, w których nie ma takiej potrzeby. ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szukam klasycznych butów dla siebie. Używać ich będę co jakiś czas do pracy na specjalne wydarzenia, plus inne uroczystości jak się gdzieś trafią po drodze. Przedział cenowy na jedną parę 600-700 zł.

https://sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/718,berwick-3010-brown.html

Zastanawiam się czy te brązowe nie będą odrobinę za jasne i czy nie szukać brązowych oxfordów w ciemniejszym kolorze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zielu napisał:

Witajcie,

Szukam klasycznych butów dla siebie. Używać ich będę co jakiś czas do pracy na specjalne wydarzenia, plus inne uroczystości jak się gdzieś trafią po drodze. Przedział cenowy na jedną parę 600-700 zł.

https://sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/718,berwick-3010-brown.html

Zastanawiam się czy te brązowe nie będą odrobinę za jasne i czy nie szukać brązowych oxfordów w ciemniejszym kolorze?

 

Dołóż stówkę i będzie Cię stać na Meerminy. Za 100 zł więcej kupisz też Yanko w outlecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na specjalne wydarzenia i uroczystości po drodze czy w dzień czy wieczorem do pracy czy gdzie indziej najbardziej uniwersalne buty mają kolor czarny - pasują do każdego garnituru (i każda okazje) oprócz koloru brązowego którego to koloru zapewne w życiu nie założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Udało mi się zakupić brązowe derby G&B z Zalando. Już nie obcierają, rozmiar 42 jest w sam raz. Teraz szukam brązowych podwójnych monków. 
Myślałem o zakupieniu takich butów:
https://www.zalando.pl/pier-one-polbuty-wsuwane-cognac-pi912ca0l-o11.html
http://allegro.pl/buty-monki-pilpol-angielska-klasyka-100-skora-braz-i6702742693.html?bi_s=internal&bi_c=122513&bi_m=moda-i-uroda-art-offer&bi_term=poradnik
Wiem, że nie jest to super jakość, ale mój budżet to koło 300-500 zł. W takich widełkach nie widzę niczego lepszego, a sensowne monki to są dopiero za 700 zł co jeszcze jest za dużo dla mnie. Ebay mnie nie pociąga, ale sklepy internetowe w Polsce są opcją.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

szukam butów na najbardziej formalne okazje. Moje założenia:

- fason klasycznych czarnych oxfordów

- do ok. 500-600zł.

- podeszwa syntetyczna (potrzebuję obuwia całorocznego)

- używane ok. 3-4x w roku, czyli bardzo rzadko - wesela, pogrzeby itd.

Z tego co tutaj przeczytałem to jako tanią opcję często polecacie Berwicki za ok. 700zł, jednak one są na podeszwie skórzanej.

 

Czy taki model z oferty Massimo Dutti będzie akceptowalny? Zauważyłem, że pomimo iż firma ta nie specjalizuje się w obuwiu to spora część forumowiczów posiada ich buty, więc domyślam się że stosunek ceny/jakości jest całkiem przyzwoity?

01.jpg

022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty MD mają mało dynamiczne kopyta w klasycznych modelach. Jeśli potrzebujesz buty używane od tzw. "wielkiego dzwonu" to MD nie jest złe. Mam (i miałem więcej) sporo ich butów i uważam, że są wyjątkowo przyzwoite (nawet na tle lepiej usytuowanych na drabince obuwniczej producentów). Ważne jest zwrócić uwagę na miejsce wytworzenia. MD ma najlepsze buty produkowane w Hiszpanii, trochę gorszej jakości są te wykonane w Portugalii, a dramatycznie jakość maleje w parach wytworzonych w Indiach i Chinach. 

Natomiast czy warto kupować MD w regularnej cenie w przypadku tej konkretnej pary? IMHO nie. Raz, że podeszwa jest z tworzywa sztucznego (TPU) a dwa, że w środku zastosowano płócienną wyściółkę, która obniża komfort noszenia - trzy nieciekawe przeszycia przy przyszwie. Budżet masz wyjątkowo nietrafiony :) bo za te pieniądze kupisz coś wyjątkowo wyszukanego z oferty sieciówek, ale za mały by nabyć od ręki buty klasyczne i bardziej ponadczasowe (ciut więcej niż 600zł - Berwick, Crownhill, Loake, Barker). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam jakichś chukka/desertów na wiosnę i jesień. Na tę chwilę najbardziej w oko wpadły mi te: https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Chukka-Zamsz-Braz/174 oraz te: https://sklep.klasycznebuty.pl/551,berwick-320-brown-suede.html . Póki co jestem bardziej zdecydowany na pierwsze, ponieważ wyglądają lepiej na zdjęciach + są dużo tańsze.  Czy może ktoś z was miał kontakt z tymi butami od KH? Jeśli tak, to serio jest z nimi aż tak źle, że lepiej dołożyć drugie tyle do Berwicków? Będę również wdzięczny za sugestie innych butów w tym typie, budżet do max 600-700zł (chociaż wolę wydać mniej z racji tego, że będę je zakładał pewnie 1-2 razy na tydzień tylko w okresie wiosny i jesieni). Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, loungemeister napisał:

Cześć, szukam jakichś chukka/desertów na wiosnę i jesień. Na tę chwilę najbardziej w oko wpadły mi te: https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Chukka-Zamsz-Braz/174 oraz te: https://sklep.klasycznebuty.pl/551,berwick-320-brown-suede.html . Póki co jestem bardziej zdecydowany na pierwsze, ponieważ wyglądają lepiej na zdjęciach + są dużo tańsze.  Czy może ktoś z was miał kontakt z tymi butami od KH? Jeśli tak, to serio jest z nimi aż tak źle, że lepiej dołożyć drugie tyle do Berwicków? Będę również wdzięczny za sugestie innych butów w tym typie, budżet do max 600-700zł (chociaż wolę wydać mniej z racji tego, że będę je zakładał pewnie 1-2 razy na tydzień tylko w okresie wiosny i jesieni). Z góry dzięki :)

Zacznij od:

potem 

i sam zdecyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hargin napisał:

Buty MD mają mało dynamiczne kopyta w klasycznych modelach. Jeśli potrzebujesz buty używane od tzw. "wielkiego dzwonu" to MD nie jest złe. Mam (i miałem więcej) sporo ich butów i uważam, że są wyjątkowo przyzwoite (nawet na tle lepiej usytuowanych na drabince obuwniczej producentów). Ważne jest zwrócić uwagę na miejsce wytworzenia. MD ma najlepsze buty produkowane w Hiszpanii, trochę gorszej jakości są te wykonane w Portugalii, a dramatycznie jakość maleje w parach wytworzonych w Indiach i Chinach. 

Natomiast czy warto kupować MD w regularnej cenie w przypadku tej konkretnej pary? IMHO nie. Raz, że podeszwa jest z tworzywa sztucznego (TPU) a dwa, że w środku zastosowano płócienną wyściółkę, która obniża komfort noszenia - trzy nieciekawe przeszycia przy przyszwie. Budżet masz wyjątkowo nietrafiony :) bo za te pieniądze kupisz coś wyjątkowo wyszukanego z oferty sieciówek, ale za mały by nabyć od ręki buty klasyczne i bardziej ponadczasowe (ciut więcej niż 600zł - Berwick, Crownhill, Loake, Barker). 

Rozumiem. Problem w tym, że jeśli będę celował już w trochę wyższą półkę i marki typowo obuwnicze, to chyba wszystkie będą na skórzanej podeszwie. Domyślam się, że w założeniach to tylko ma podnosić komfort (oddychalność itd.) natomiast dla mnie nieco ważniejsza byłaby uniwersalność takiej rzadko używanej pary. Czy są więc jakieś przyzwoite modele z tych nieco droższych, ale na podeszwie z tworzywa, czy to się raczej wyklucza w tym segmencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maruniak nie wyklucza, ale butach klasycznych raczej stosowane są podeszwy gumowe, a nie TPU. Myślę, że całkowicie bez problemu do założonych zastosowań, podeszwa skórzana spełni swoje zadanie. Większy problem byłoby, gdybyś chciał te buty używać intensywnie, bez zachowania odpowiedniej rotacji pomiędzy wyjściami. Krupon skórzany nie topi się na śniegu czy lodzie, a w eleganckich butach wygląda zdecydowanie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maruniak napisał:

Dzień dobry,

szukam butów na najbardziej formalne okazje. Moje założenia:

- fason klasycznych czarnych oxfordów

- do ok. 500-600zł.

- podeszwa syntetyczna (potrzebuję obuwia całorocznego)

- używane ok. 3-4x w roku, czyli bardzo rzadko - wesela, pogrzeby itd.

Z tego co tutaj przeczytałem to jako tanią opcję często polecacie Berwicki za ok. 700zł, jednak one są na podeszwie skórzanej.

 

Czy taki model z oferty Massimo Dutti będzie akceptowalny? Zauważyłem, że pomimo iż firma ta nie specjalizuje się w obuwiu to spora część forumowiczów posiada ich buty, więc domyślam się że stosunek ceny/jakości jest całkiem przyzwoity?

01.jpg

022.jpg

Mnie trochę dziwi ta popularność MD , bo wcale nie są tanie. Większość ok 100euro. Wcale nie za darmo ale do jakiegoś codziennego używania jeszcze ujdą ale do bardziej formalnego garnituru to bym nie założył. Te podeszwy są od razu dyskwalifikujące. To już bym wolał kupić w jakiejś polskiej sieci odziżowej typu Bytom, Vistula. W przecenach miewają buty po 300 -400 zł i przynajmniej wyglądają na takie do garnituru ( nie wszystkie oczywiście) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie bardzo chodziło mi o jakość tych Vistuli i bytomiów tylko o ich stylizację, MD za bardzo do formalnych zastosowań nie bardzo pasuje ( kształt podeszwy itp) raczej jezeli już to do takiej młodzieżowej  elegancji, luźnej. Natomiast w firmach odzieżowych można kupić buty , które będą bardziej pasowały do garnituru ( nawet jezeli jakość będzie niższa i szybko się zestarzeją ) . Ja mam 2 pary oksfordów Vistuli czarne i brązowe . Dosc rzadko potrzebuje bardzo formalnych butów , założyłem je moze po 20 razy, kupione w 2011 r ,obie pary po 250 zł ( przecena) . I naprawdę nie  czuje sie w nich dziwnie. Normalne buty do garnituru .calkiem ładna skóra , podeszwa skórzana . A MD z tymi gumowymi podeszwami by mi nie pasowały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TheMakowski napisał:

Panowie,

Udało mi się zakupić brązowe derby G&B z Zalando. Już nie obcierają, rozmiar 42 jest w sam raz. Teraz szukam brązowych podwójnych monków. 
Myślałem o zakupieniu takich butów:
https://www.zalando.pl/pier-one-polbuty-wsuwane-cognac-pi912ca0l-o11.html
http://allegro.pl/buty-monki-pilpol-angielska-klasyka-100-skora-braz-i6702742693.html?bi_s=internal&bi_c=122513&bi_m=moda-i-uroda-art-offer&bi_term=poradnik
Wiem, że nie jest to super jakość, ale mój budżet to koło 300-500 zł. W takich widełkach nie widzę niczego lepszego, a sensowne monki to są dopiero za 700 zł co jeszcze jest za dużo dla mnie. Ebay mnie nie pociąga, ale sklepy internetowe w Polsce są opcją.

Serdecznie pozdrawiam.

Nigdy nie miałem butów Pier One, ale imo one nie są w ogóle szyte (te drugie sa kiepskie). W takim budżecie ciężko będzie kupić coś sensownego. Najlepiej poczekaj na promocje w Massimo Dutti (chociaż też raczej nie będa szyte).

Dzień dobry,

szukam butów na najbardziej formalne okazje. Moje założenia:

- fason klasycznych czarnych oxfordów

- do ok. 500-600zł.

- podeszwa syntetyczna (potrzebuję obuwia całorocznego)

- używane ok. 3-4x w roku, czyli bardzo rzadko - wesela, pogrzeby itd.

Z tego co tutaj przeczytałem to jako tanią opcję często polecacie Berwicki za ok. 700zł, jednak one są na podeszwie skórzanej.

A nie wystarczy ich podzelować? Mam dwie pary na skórzanej podeszwie i noszę je całorocznie. Tanie buty na skórzanej podeszwie moim zdaniem absolutnie nie da się nosić bez zelowania - choćby w takich Gordon & Bros krupon podeszwowy jest absolutnie żałosny, ściera się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Steppenwolf napisał:

A nie wystarczy ich podzelować? Mam dwie pary na skórzanej podeszwie i noszę je całorocznie. Tanie buty na skórzanej podeszwie moim zdaniem absolutnie nie da się nosić bez zelowania - choćby w takich Gordon & Bros krupon podeszwowy jest absolutnie żałosny, ściera się bardzo szybko.

Kategoryczne sądy są świadectwem niedojrzałości. Mam dwie pary G&B od 3 lat i ubytek podeszwy jest minimalny (Levet i zamszowe monki). Chętnie bym je wymienił na buty z wyższej półki w danym modelu, ale nie wyrzucę przecież dobrych butów. Akurat wyroby tej marki w w mojej opinii zasługują na miano "pancernych". 

Zelować też ABSOLUTNIE nie ma konieczności. Jedni wolą "z gumą", drudzy bez. Ja nigdy nie zeluję i żyję. Było już o tym dziesiątki razy na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hargin napisał:

Kategoryczne sądy są świadectwem niedojrzałości. Mam dwie pary G&B od 3 lat i ubytek podeszwy jest minimalny (Levet i zamszowe monki). Chętnie bym je wymienił na buty z wyższej półki w danym modelu, ale nie wyrzucę przecież dobrych butów. Akurat wyroby tej marki w w mojej opinii zasługują na miano "pancernych". 

Zelować też ABSOLUTNIE nie ma konieczności. Jedni wolą "z gumą", drudzy bez. Ja nigdy nie zeluję i żyję. Było już o tym dziesiątki razy na forum. 

Mój kategoryczny sad wynika z tego, że po 6 założeniach de facto miałem przetarte szwy w moich Levetach. Na suchej nawierzchni. Nie wiem, może jak ktoś sobie zamontuje żabki na przodzie nie będzie tragedii. Może to jakiś mój specyficzny sposób chodzenia, niemniej o ile pamiętam nie tylko ja miałem bardzo kategoryczną opinię nt. kruponu w G&B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarcie szwów nie świadczy o podatności na ścieralność kruponów. Ja w swoich Crockett&Jones szwy z przodu starłem przy 3 wyjściu i od tego momentu ubytki nie postepują. 

Żabek tak jak gumowych spodów nigdy nie stosowałem. 

Ciekawe ile osób wychodziło skórzane spody do korka? Zdecydowanie rzadko pokazywana okoliczność, a koło "niezelujących" jest całkiem spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.