Skocz do zawartości

Pocenie się stóp w butach


psu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

kilka postów wcześniej radziłem się Was w kwestii zakupu butów. Niestety ponieważ zakup wysyłkowy nie wchodził w grę, ponieważ potrzebowałem butów "na już", skuszony obniżką ceny zakupiłem buty ecco, dokładniej ten model http://shopeu.ecco.com/pl/pl/ecco/ecco-atlanta_1468804/1468828?navId=207&page=1&color=8&price=279-1200&order=price_asc . But ten jest w środku i na zewnątrz wykonany ze skóry, podeszwa to jakieś tworzywo sztuczne.

 

Już pierwszego dnia pojawił się z nimi problem, mianowicie stopy zaczęły mi się strasznie pocić. Dodam, że podobnego efektu nie miałem w butach za 70 zł, za 100 zł w butach zimowych (ocieplanych) a jedynie w butach z tworzywa sztucznego za zł. 50 - dodatkowo nieco za ciasnych. A mówimy tu o butach wykonanych ze skóry za złotych 450! (które fakt faktem, po rozchodzeniu są nawet wygodne)

W sklepie stacjonarnym zostałem wyśmiany (ku przestrodze - Poznań, ecco w City Center), w kontakcie internetowym dzięki niekompetencji pracowników miałem okazję przeczytać korespondencję pomiędzy dwoma osobami z obsługi (obsługa sklepów internetowych i stacjonarnych). Jasno wynikało z niej, że po pierwsze zwlekają z odpowiedzą, po drugie że również podśmiewają się za plecami klienta. Gdy jednak w końcu doczekałem się odpowiedzi, moim oczom ukazał się następujący tekst:

 

 

Dzień dobry,

 

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta ECCO.

 

Proszę o pozostawienie butów do całkowitego wysuszenia, na około 4 dni. Buty proszę suszyć naturalnie, oddalone od grzejników, w pokojowej temperaturze.

Dodatkowo polecę wypranie wkładek, oraz zastosowanie odswiezacza do butow.

 

Mam nadzieje,ze moje rady Panu pomoga.

 

 

pomijam fakt nie używania polskich znaków. Proszę zauważyć jak traktują klienta. Jak idiotę który buty chce suszyć na kaloryferze, i buty reklamowane jako super oddychające, do chodzenia na co dzień (lub co drugi dzień) ma suszyć przez dni aż 4. Prześledziłem też zażalenia na firmę na Facebook, zauważyłem, że traktują tak każdego, kto ma jakiś problem z ich butami. Odsyłają do kontaktu mailowego, zwlekają z odpowiedzią i na końcu nie uwzględniają reklamacji.

 

Moje pytania do Was:

- czy to normalne, aby but skórzany miał aż takie problemy z oddychalnością? - czy to, że po 20 minutach stopa robi się mokra świadczy o "jakości" skóry użytej na "but"?

- czy jest jakaś możliwość, aby jednak rzekomą oddychalność buta sprawdzić, i wykluczyć potliwość stóp? (której wcześniej nie zaobserwowałem)

- czy są jakieś sposoby na zmniejszenie potliwości stóp? dziś oglądałem specjalne wkładki z węglem od spodu, macie Panowie doświadczenie z czymś takim?

 

Bardzo zależy mi na Waszej opinii i zadaniu, gdyż jeżeli okaże się że wina leży po stronie buta - użytej na niego skóry, będę zmuszony podjąć specjalne kroki które jak przypuszczam nie zwrócą mi wydanych pieniędzy, ale mam nadzieję uchronią przyszłych klientów przed zakupem.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak szybko ( w ciągu 20 minut) rzeczywiście masz spocone stopy, a nie masz problemu z ich potliwością w innym obuwiu, to z pewnością wina butów. Ciekawe zdanie ze strony produktu "Tekstylna wyściółka pochłaniająca wilgoć tworzy chłodne, suche i zdrowe środowisko dla stóp" - chyba mam jakieś braki w wiedzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie, zakupiłem buty z poprzedniego sezonu (obniżka ceny). But ten w środku jest skórzany. Reszta wg. sprzedawcy jest taka sama jak w nowym modelu - tym z linku.

 

Dziękuję Wam Panowie za rozwianie moich wątpliwości. Teraz będę walczył o zwrot pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś bardzo pociły stopy, od kiedy przeszedłem na obuwie skórzane, nie obserwuję tego efektu. W dodatku nie ma przykrego zapachu (trzymam na prawidłach cedrowych, ale aromat cedru już się dawno ulotnił). Z tego, co sobie przypominam, bywały lekko wilgotne skarpety, ale z reguły w środku lata i po wielu godzinach chodzenia w butach non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie, zakupiłem buty z poprzedniego sezonu (obniżka ceny). But ten w środku jest skórzany. 

 

Na tych zdjęciach:

 

widać, że skórzana jest tylko prawdopodobnie wkładka, a wnętrze jest z tekstylnej wyściółki i na 100% pomiędzy nią, a skórą zewnętrzną są jeszcze pianki/gąbki.

 

Niestety większość modeli Ecco jest wypychana właśnie tego typu dodatkami, które ograniczają odprowadzanie wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nosisz za cienkie skarpety.

 

Próbowałem już z różnymi - skarpety grube wełniane, cieniutkie typowo garniturowe, efekt zawsze ten sam.

 

Na tych zdjęciach:

 

widać, że skórzana jest tylko prawdopodobnie wkładka, a wnętrze jest z tekstylnej wyściółki i na 100% pomiędzy nią, a skórą zewnętrzną są jeszcze pianki/gąbki.

 

Niestety większość modeli Ecco jest wypychana właśnie tego typu dodatkami, które ograniczają odprowadzanie wilgoci.

 

Wnętrze mojego buta wygląda dokładnie jak ten model: http://shopeu.ecco.com/pl/pl/ecco/ecco-canberra_1464270/1782730?navId=219&page=1&color=8&price=239-850&order=price_asc . Sprawdziłem też mój but w poszukiwaniu pianek. Na pewno znajduje się ona na górnej krawędzi buta (podtrzymuje stopę). W środku w części tylnej mamy skórę a od przodu coś w rodzaju siatkowanego materiału. Nie wyczuwam tam pianek.

 

 

Panowie, czy istnieją jakieś środki do butów które mogą zwiększyć oddychalność skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

 

 

 

Moje pytania do Was:

- czy to normalne, aby but skórzany miał aż takie problemy z oddychalnością? - czy to, że po 20 minutach stopa robi się mokra świadczy o "jakości" skóry użytej na "but"?

- czy jest jakaś możliwość, aby jednak rzekomą oddychalność buta sprawdzić, i wykluczyć potliwość stóp? (której wcześniej nie zaobserwowałem)

- czy są jakieś sposoby na zmniejszenie potliwości stóp? dziś oglądałem specjalne wkładki z węglem od spodu, macie Panowie doświadczenie z czymś takim?

 

Bardzo zależy mi na Waszej opinii i zadaniu, gdyż jeżeli okaże się że wina leży po stronie buta - użytej na niego skóry, będę zmuszony podjąć specjalne kroki które jak przypuszczam nie zwrócą mi wydanych pieniędzy, ale mam nadzieję uchronią przyszłych klientów przed zakupem.

 

pozdrawiam!

Jednak co najmniej raz bym te buty zgodnie z ich pomysłem wysuszył, tak dla sportu.

Wygląda tak jakby wkładka która ma zapewniać odprowadzanie wilgoci działała w drugą stronę i wręcz utrzymywała całą wilgoć przy stopie. Może coś ktoś pomylił w fabryce.

Ad1. Po 20 minutach pływac w butach można jak się założy tekstylną skarpetkę.

Ad2. Możesz usunać wkładkę i sprawdzić czy się poprawiło, ale w rozmowe ze sklepem Ci to nie pomoże, prędzej UOKIK i opinia rzeczoznawcy.

Ad3. Spray Sholla.

No, żesz, 15 lat temu ecco robiło niezniszczalne, wygodne buty, 5 lat temu w miarę porządne, teraz robią gumiaki.

KJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.