Skocz do zawartości

Albert Slippers


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://www.tridentinum.com/index.php?pa ... 77〈=en dotyczacej przedsoborowych szat liturgicznych znalazlem buty uzywane dawniej podczas liturgii przez papieza i biskupow. Obecnie nie kojarza sie juz nikomu chyba z niczym. Pomyslalem, ze moznaby je uzywac jako slippers do letniego stroju. Biala koszula, biale krotkie spodnie, zolta skorzana torba i takie butki jak ponizej. Dla mnie "odlot w bialy dzien"!

Zastanawialem sie czy ich nie kupic ...z tym, ze musialbym napisac do nich maila odnosnie rozmiarowki i ceny ...A sa drogie ...chyba ok 300/400 euro. Co o nich sadzicie?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lekko odjechane, ale fajne - myślę, że mogą być dobrym zakupem (pomijam kwestię wysokiej ceny).

Cena mnie troche deprymuje, jako ze sa to buty niejako "dla zabawy" ....ale ich "odjazdowosc" mnie wielce pociaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowe slippers? Już samo zastosowanie tego obuwia poza domem jest na tyle fancy, że proponuję ograniczyć się do bezpiecznego zestawu i do tego tartanowe/z monogramem/monochromatyczne slippers. Trzeba uważać, bo prowokacja zamienia się często w śmieszność - widać to na przykładzie wielu celebrytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowe slippers? Już samo zastosowanie tego obuwia poza domem jest na tyle fancy, że proponuję ograniczyć się do bezpiecznego zestawu i do tego tartanowe/z monogramem/monochromatyczne slippers. Trzeba uważać, bo prowokacja zamienia się często w śmieszność - widać to na przykładzie wielu celebrytów.

To prawda ... ale nie zapominaj o okolicznosciach w ktorych dany ubior sie pojawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papieskie Albert Slippers robione na miate przez niejakiego Adriano Stefanelli - "papieskiego szewca"

Oto jego strona http://www.adriano-stefanelli.it/en/papa.php

Dołączona grafika

Slippers zrobione przez Stefanellego dla Jana Pawla II

Dołączona grafika

Czerwone Albert Slippers od Stefanellego

Dołączona grafika

Czasem sa jednak sytuacje, gdzie moje zamilowanie do butow (nawet czerwonych) potrafie doskonale relatywizowac :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga historyczna, czerwony kolor papieskich butów wynika ze średniowiecznej tradycji, z okresu walki o inwestyturę. Papieże w ramach tzw. donacji Konstantyna (w rzeczywistości falsyfikat) forsowali swoje zwierzchnictwo, również polityczne, nad światem chrześcijańskim i zwierzchność nad cesarzem. Jednym z wyrazów symbolicznych tego były papieskie purpurowe buty. Pojawiają się one już na miniaturach w tzw. Zwierciadle Saskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gccg, powinieneś byś zachwycony bo to bynajmniej Twój ulubiony dom obuwniczy. ;)

Akurat te bardzo mi się podobają, bo są delikatne i z klasą. Zdjęcia pochodzą jeszcze z linii produkcyjnej.

Podobaja mi sie ... a jaka to firma ... przeze mnie ulubiona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to miał być A. Sargent to bynajmniej źle trafiłem. Te zdjęcia pochodzą z fabryki G&G. ;) Może pomyliłem to z Twoim największym marzeniem. 8-)

Ooooooooooo ... to G&G robi Albers Slippers? Ciekawe ile za nie kaza sobie placic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G&G bardzo mi sie podobaja ...baaaaaaaaardzo ...lecz zastanawialbym sie, kupujac buty w tej kategorii cenowej, czy nie lepiej wziasc cos zrobionego przez Edward Green. Najchetniej zas wzialbym i jedno i drugie :D

Ale dlaczego te buty sa tak szalenie drogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Firma specjalizująca się tylko w slippersach: http://www.sartorialfootwear.com/collections/all

 

sartorial_shoe_ladies_front13_large.jpg? sartorial_shoe_front1_large.jpg?2579shoe17_large.jpg?2579

 

Niestety ceny trochę zbójeckie jak na obuwie do chodzenia po domu lub biurze

 

Firmę znalazł nasz guru i władca butów Shoe Snob: http://www.theshoesnobblog.com/2013/07/sartorial-footwear-new-slipper-company.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.