Skocz do zawartości

Florencja, Pitti Uomo 85


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Targi skończyły się w piątek.

 

Cztery trendy:

- częste występowanie krat w garniturach, zestawach koordynowanych i płaszczach

- preferowane obuwie: double-monks

- dużo golfów, niektórzy dodatkowo zakładali koszule pod golf

- chusty noszone zamiast szali

 

Jak by nie patrzeć to Styleman najlepiej wyczuł te trendy zanim objawiły się na PU 85, no może bez jednoczesnego ubierania koszuli i golfa. ;)

 

Wojtek aka Macaroni Tomato i Tomek Miler aka 4inHand byli na miejscu i podzielą się zapewne spostrzeżeniami naocznych świadków PU 85. :)

 

post-202-0-94919200-1389518150_thumb.jpg

 

post-202-0-23849600-1389518161_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć to Styleman najlepiej wyczuł te trendy zanim objawiły się na PU 85, no może bez jednoczesnego ubierania koszuli i golfa. ;)

 

Milo mi . Z tymi golfami to nie takie proste, normalny golf ciężko zdaje egzamin w takim zestawieniu. Juź jako pełna papuga Leice rowniez mam na stanie,bez napadania na krawców.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styleman, dnia 12 Sty 2014 - 11:09, napisał:Styleman, dnia 12 Sty 2014 - 11:09, napisał:

Jak by nie patrzeć to Styleman najlepiej wyczuł te trendy zanim objawiły się na PU 85, no może bez jednoczesnego ubierania koszuli i golfa. ;)

 

Milo mi . Z tymi golfami to nie takie proste, normalny golf ciężko zdaje egzamin w takim zestawieniu. Juź jako pełna papuga Leice rowniez mam na stanie,bez napadania na krawców.

 

"Papugi" poubierały się w casentino, Ciebie widzę w trendsetterach. ;)

 

Leica nie wychodzi z mody. Na zdjęciu poniżej autoportret Stanleya Kubricka, datowany na lata 1945-1950, wykonany Leicą. ;)

 

post-202-0-38721000-1389524662_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr. V

 

wypadły płaszcze z casentino (epigonem pozostał Zaremba), a do łask powróciły golfy (Styleman prezentował się w nich już jesienią 2013 r.). Trudno w klasyce wymieniać wszystko co roku. Poza tym marketingowo lepiej promować wybrane produkty, które mogą uzupełnić garderobę, niż pokazać klientom, że ich zeszłoroczne zestawy są już w całości niemodne, bo mogliby poczuć się oszukani. W końcu Włosi są mistrzami marketingu.  :)  

 

post-202-0-83651500-1389525846_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Papugi" poubierały się w casentino, Ciebie widzę w trendsetterach. ;)

 

Leica nie wychodzi z mody. Na zdjęciu poniżej autoportret Stanleya Kubricka, datowany na lata 1945-1950, wykonany Leicą. ;)

 

attachicon.gifStanley_Kubrick.jpg

 

Nie tylko Leica, właściwie to Rubinacci niczego nie wymyślił. Tutaj ultra-sprezzatura w filmie Pies Andaluzyjski - 3 guziki u rękawa z czego 2 odpięte!

 

post-150-0-58210200-1389557640_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że ze strojeniem (a taki termin wg mnie w pasuje do kreacji) się ogolnie i szczegolnie na pitti jest jak z kulturystyka.

Kiedys to bylo dbanie o proporcje, o schludny, naturalny wyglad, a teraz wszystko jest jakies wypaczone, do maksimum przesadzone i wykrecone.

Moda na zbyt krotkie spodnie juz nawet do tego doprowadzila, ze krotkie spodenki sie pojawiaja, przymiot raczej mlodziencow ;)

 

P.S. go on, flame :D

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza:

zawsze ciezko wskazac punkt krytyczny, ale zestawiajac kulturystyke z czasow mlodosci Conerego i obecnych mistrzow, widac, ze gdzies po drodze cos poszlo nie tak.

Tak samo wydaje sie jest z przebraniami ogolnie w dzisiejszych czasach (za krotkie spodnie, za krotkie marynarki, coraz krotsze rekawy, coraz ciasniejsze, w zasadzie za male marynarki i inne elementy garderoby [pan kominiarz]). Pitti jest chyba tylko jakims takim miejscem w ktorym wszystkie te wypaczenia zbiegaja sie w jednym miejscu ze wzgledu na zageszczenie 'modeli'., podkreslone dziwnymi fakturami, kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza:

zawsze ciezko wskazac punkt krytyczny, ale zestawiajac kulturystyke z czasow mlodosci Conerego i obecnych mistrzow, widac, ze gdzies po drodze cos poszlo nie tak.

Tak samo wydaje sie jest z przebraniami ogolnie w dzisiejszych czasach (za krotkie spodnie, za krotkie marynarki, coraz krotsze rekawy, coraz ciasniejsze, w zasadzie za male marynarki i inne elementy garderoby [pan kominiarz]). Pitti jest chyba tylko jakims takim miejscem w ktorym wszystkie te wypaczenia zbiegaja sie w jednym miejscu ze wzgledu na zageszczenie 'modeli'., podkreslone dziwnymi fakturami, kolorami.

 

Pitti jest takim miejscem gdzie z uwagi na ilość zwiedzających szansa na bycie sfotografowanym jest nieduża. Aby zostać sfotografowanym warto zrobić coś nietypowego - dziwny zestaw, jaskrawe kolory, coś szokującego. Weterani pomagają sobie wielogodzinnym czatowaniem na zdjęcie.

 

Trochę tak jak z wiadomościami w TV, które nie przekazują informacji o tym, że miliony polaków bezpiecznie dotarły do domów po świętach, ale puszczają zdjęcia z kilkudziesięciu wypadków drogowych. Czy na tej podstawie możemy wnioskować że wszyscy mieli wypadek? Wątpliwe.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie znowu porównanie samochodowe - mówienie o tym, co dzieje/co będzie działo się w męskiej modzie na podstawie próbki z Pitti, to tak, jakby wierzyć, że producenci będą produkować concept cary pokazane na targach motoryzacyjnych np. w Genewie, Paryżu, itd. 

Porównanie dobre, ale chyba nie do końca. Concept cary rzeczywiście będą produkowane, lub co najmniej inspirowane nowinkami i trendami pokazywanymi na tego typu targach, pytanie raczej czy to coś zmieni w szeroko pojętej mentalności klientów i spowoduje, że zaczną się tak nosić. Trudno negować wpływ zarówno haute couture, jak i high street fashion na kolekcje naszych domorosłych butików odzieżowych czy globalnych sieci konfekcyjnych. Problem w tym, że aby taki wpływ "uchwycić" należy śledzić zmiany na rynku w ujęciu długofalowym, często wieloletnim.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Muszę też dodać, że wielkie wrażenie zrobili na mnie Azjaci, u których perfekcja i niezwykła precyzja wyglądają tak samo naturalnie jak niedbale zawiązane krawaty na Włochach".

 

Busola się już przesunęła i w tej chwili to Azjaci ze wskazaniem na Japończyków dzierżą palmę pierwszeństwa  najlepiej ubranej nacji.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę przyjemność uczestniczyć w tych targach próżności ;-) po raz pierwszy.Przyznaje byłem oczarowany łączeniami kolorów i strukturami materiałów oraz tym jak fascynująco normalne może być to że wygląda się po prostu dobrze.

 

post-2963-0-09567700-1389722844.jpg

 

Mam nadzieję że mój post nie będzie z czarnej serii do wycięcia - na zdjęciu kolejny pomysł do tematu "co do brustaszy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie to bardzo subiektywna ocena ale samo wydarzenie Pitti Uomo kojarzy mi się coraz bardziej z okresem karnawału.

Generalnie na florenckiej ulicy spotkanie kogoś, kto ubiera się klasycznie graniczy z cudem.Przez ostatnie kilka dni udało mi się spotkać ,łał ,2 osoby,które spełniały powyższe kryteria.Mam wrażenie ,że pomimo ,że jest to miasto bardzo multikulti to jest tu znacznie mniej osób przywiązujących uwagę do swojej garderoby niż w dwukrotnie mniejszej Parmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.