Skocz do zawartości

Bespoke na ślub


WIliams

Rekomendowane odpowiedzi

WItam szanowni Panowie,

 

po wytrwałej wielodniowej i wielogodzinnej drodze w poszukiwaniu wiedzy i odpowiedniego miejsca gdzie mógłbym zasięgnąć języka w mojej sprawie natrafiłem na to forum.

 

Za nim odważyłem się napisać starałem się przestudiować tutaj wiele tematów i wpisów pokrewnych z moim. Jestem pewien, że jest to niewystarczająca wiedza i dlatego chciałbym państwa prosić o szczere podpowiedzi. 

 

Jestem młodym człowiekiem, który od zawsze chciał mieć uszyty na miarę garnitur, gdyż jak mawiał mój własny ojciec prawdziwy mężczyzna powinien mieć tylko takie w szafie.

 

Uznałem, że jeżeli do tej pory nie miałem takiej okazji, a przede wszystkim miałem ograniczony budżet, własny ślub będzie odpowiednim momentem, aby w końcu dopiąć swego i rozpocząć przygodę z szyciem miarowym.

 

Od jakiegoś czasu szukałem śledząc trendy swojego garnituru, który odpowiadałby moim wyobrażeniom. Posiadam kilka zdjęć tego odpowiadającego moim gustom, ale czytając państwa wpisy i wiele artykułów wiem, że jest to długa i indywidualna droga poparta doświadczeniem, aby trafić w swoje wyobrażenia.

 

Chciałbym tego dnia wyglądać i czuć się bardzo dobrze, a przede wszystkim wyróżniać się. Dlatego zdecydowałem się właśnie na ten krok.

 

Ślub odbędzie się w lipcu przyszłego roku, dlatego daje sobie jeszcze dwa miesiąca na naukę, aby na początku przyszłego roku przy spotkaniu z krawcem zarówno on wiedział, czego oczekuje, a ja rozumiał będę jego podpowiedzi.

 

W styczniu mam zamiar wybrać się do kilku krawców, dlatego proszę o pomoc w tej kwestii. Napiszcie proszę czy to odpowiedni czas przed ślubem czy może powinienem już umawiać spotkania?

Gdzie powinienem się udać w Warszawie kogo polecacie w moim przypadku? Wytypowałem kilka miejsc ale chciałbym usłyszeć opinię znawców tematu.

 

Mój budżet oscyluje od 5 do 6 tys. Lipiec jest miesiącem ciepłym, ślub będzie odbywał się w miejscu, w którym jest są akweny wodne w lato. Wiem, że to oczywiście będzię rzutowało na moją decyzję i będzie miało niebagtelne znaczenie przy wyborze rodzaju tkaniny i gramatury. Czy w tej kwestii już powinienem się przygotowywać, czy samemu szukać odpowiedniej tkaniny czy zdać się na krawca?

 

Chciałbym wyróżniać się detalami i mieć nowocześnie dopasowany garnitur - myślałem o garniturze smokingowym gdyż widziałem go w ofertach i myślę, że ku takemu bym się skłaniał.

 

Co o tym sądzicie Panowie proszę o wasze sugestie i pomoc. Przepraszam za zbyt przydługi wywód lecz ,raczkuje w tym temacie, a chciałbym być dobrze przygotowany.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus!
 
pochwal się zdjęciami, które Cię inspirują - będzie nam wszystkim łatwiej. Będziemy wiedzieli czy jest to kierunek zbieżny z szeroko rozumianą "klasyczną męską elegancją" czy też nie. Być może wystarczy zabawa dodatkami, a być może... trzeba będzie odbyć krucjatę by wyrwać Cię z rąk demona mody ślubnej. Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia o współczesnym oficjalnym stroju. Stąd zacznijmy od tego co Ty byś chciał.
 
Nazwiska krawców warszawskich jakie się przewijają w tego typu wątkach to (w kolejności alfabetycznej): Błoński, Kamiński, Kierepka, Żukowski - o każdym znajdziesz coś w Przewodniku. Każdy, jeśli będziesz potrafił precyzyjnie określić swoje oczekiwania, zrobi swoje. A z praktycznych porad jak będziesz szedł do wybranego krawca, jak rozumiem jest to Twój pierwszy garnitur, to dobrze jest mieć kogoś ze sobą, ktoś do pomocy Ci się przyda. Uwierz na słowo.

 

 

 

WItam szanowni Panowie,

 

po wytrwałej wielodniowej i wielogodzinnej drodze w poszukiwaniu wiedzy i odpowiedniego miejsca gdzie mógłbym zasięgnąć języka w mojej sprawie natrafiłem na to forum.

 

Za nim odważyłem się napisać starałem się przestudiować tutaj wiele tematów i wpisów pokrewnych z moim. Jestem pewien, że jest to niewystarczająca wiedza i dlatego chciałbym państwa prosić o szczere podpowiedzi. 

 

Jestem młodym człowiekiem, który od zawsze chciał mieć uszyty na miarę garnitur, gdyż jak mawiał mój własny ojciec prawdziwy mężczyzna powinien mieć tylko takie w szafie.

 

Uznałem, że jeżeli do tej pory nie miałem takiej okazji, a przede wszystkim miałem ograniczony budżet, własny ślub będzie odpowiednim momentem, aby w końcu dopiąć swego i rozpocząć przygodę z szyciem miarowym.

 

Od jakiegoś czasu szukałem śledząc trendy swojego garnituru, który odpowiadałby moim wyobrażeniom. Posiadam kilka zdjęć tego odpowiadającego moim gustom, ale czytając państwa wpisy i wiele artykułów wiem, że jest to długa i indywidualna droga poparta doświadczeniem, aby trafić w swoje wyobrażenia.

 

Chciałbym tego dnia wyglądać i czuć się bardzo dobrze, a przede wszystkim wyróżniać się. Dlatego zdecydowałem się właśnie na ten krok.

 

Ślub odbędzie się w lipcu przyszłego roku, dlatego daje sobie jeszcze dwa miesiąca na naukę, aby na początku przyszłego roku przy spotkaniu z krawcem zarówno on wiedział, czego oczekuje, a ja rozumiał będę jego podpowiedzi.

 

W styczniu mam zamiar wybrać się do kilku krawców, dlatego proszę o pomoc w tej kwestii. Napiszcie proszę czy to odpowiedni czas przed ślubem czy może powinienem już umawiać spotkania?

Gdzie powinienem się udać w Warszawie kogo polecacie w moim przypadku? Wytypowałem kilka miejsc ale chciałbym usłyszeć opinię znawców tematu.

 

Mój budżet oscyluje od 5 do 6 tys. Lipiec jest miesiącem ciepłym, ślub będzie odbywał się w miejscu, w którym jest są akweny wodne w lato. Wiem, że to oczywiście będzię rzutowało na moją decyzję i będzie miało niebagtelne znaczenie przy wyborze rodzaju tkaniny i gramatury. Czy w tej kwestii już powinienem się przygotowywać, czy samemu szukać odpowiedniej tkaniny czy zdać się na krawca?

 

Chciałbym wyróżniać się detalami i mieć nowocześnie dopasowany garnitur - myślałem o garniturze smokingowym gdyż widziałem go w ofertach i myślę, że ku takemu bym się skłaniał.

 

Co o tym sądzicie Panowie proszę o wasze sugestie i pomoc. Przepraszam za zbyt przydługi wywód lecz ,raczkuje w tym temacie, a chciałbym być dobrze przygotowany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serwus!
 
pochwal się zdjęciami, które Cię inspirują - będzie nam wszystkim łatwiej. Będziemy wiedzieli czy jest to kierunek zbieżny z szeroko rozumianą "klasyczną męską elegancją" czy też nie. Być może wystarczy zabawa dodatkami, a być może... trzeba będzie odbyć krucjatę by wyrwać Cię z rąk demona mody ślubnej. Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia o współczesnym oficjalnym stroju. Stąd zacznijmy od tego co Ty byś chciał.
 
Nazwiska krawców warszawskich jakie się przewijają w tego typu wątkach to (w kolejności alfabetycznej): Błoński, Kamiński, Kierepka, Żukowski - o każdym znajdziesz coś w Przewodniku. Każdy, jeśli będziesz potrafił precyzyjnie określić swoje oczekiwania, zrobi swoje. A z praktycznych porad jak będziesz szedł do wybranego krawca, jak rozumiem jest to Twój pierwszy garnitur, to dobrze jest mieć kogoś ze sobą, ktoś do pomocy Ci się przyda. Uwierz na słowo.

 

 

Dokładnie zainspirowałem się jednym modelem Salvatore-Ferragamo i chciałbym pójść w tym kierunku, a nawet bardzo zbliżonym.  

 

 

 

post-4679-0-88930600-1382983758_thumb.jp

post-4679-0-99372000-1382983775_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten strój na zdjęciu jest jak świnka morska...

Zadaj sobie pytanie czy strój który zamówisz na ślub będzie miał Ci służyć później? Jeśli chciałbyś mieć oficjalny garnitur, który wykorzystasz przy innych okazjach, mniej lub bardziej oficjalnych to, to co jest na zdjęciach nie jest dobrym pomysłem. Jeśli natomiast chcesz mieć modne wdzianko (potem już niemodne), które założysz sobie do dżinsów, a co, na imprezkę w obleganym klubie z selekcją, to kto wie może jest to dobry wybór. Jeśli nie chcesz tego później zakładać tylko powiesić w szafie/wrzucić_do_kontenera/czy_coś_jeszcze_innego_z_tym_zrobić, to można to zrobić za mniejsze pieniądze. Ale rozumiem że to ślub i powinno być na bogato :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten strój na zdjęciu jest jak świnka morska...

Zadaj sobie pytanie czy strój który zamówisz na ślub będzie miał Ci służyć później? Jeśli chciałbyś mieć oficjalny garnitur, który wykorzystasz przy innych okazjach, mniej lub bardziej oficjalnych to, to co jest na zdjęciach nie jest dobrym pomysłem. Jeśli natomiast chcesz mieć modne wdzianko (potem już niemodne), które założysz sobie do dżinsów, a co, na imprezkę w obleganym klubie z selekcją, to kto wie może jest to dobry wybór. Jeśli nie chcesz tego później zakładać tylko powiesić w szafie/wrzucić_do_kontenera/czy_coś_jeszcze_innego_z_tym_zrobić, to można to zrobić za mniejsze pieniądze. Ale rozumiem że to ślub i powinno być na bogato :D

 

Ten strój na zdjęciu jest jak świnka morska...

Zadaj sobie pytanie czy strój który zamówisz na ślub będzie miał Ci służyć później? Jeśli chciałbyś mieć oficjalny garnitur, który wykorzystasz przy innych okazjach, mniej lub bardziej oficjalnych to, to co jest na zdjęciach nie jest dobrym pomysłem. Jeśli natomiast chcesz mieć modne wdzianko (potem już niemodne), które założysz sobie do dżinsów, a co, na imprezkę w obleganym klubie z selekcją, to kto wie może jest to dobry wybór. Jeśli nie chcesz tego później zakładać tylko powiesić w szafie/wrzucić_do_kontenera/czy_coś_jeszcze_innego_z_tym_zrobić, to można to zrobić za mniejsze pieniądze. Ale rozumiem że to ślub i powinno być na bogato :D

Z jednej strony chciałbym mieć coś modnego nowoczesnego z drugiej strony uświadamiacie mnie, że klasyka zawsze się odnajdzie i będzie mi służyć. Dlatego zadając wam w poście pytanie chciałem waszych podpowiedzi czy udało by się coś połączyć w tym stylu nie tracąc przy okazji tej ofijcalnej podnadczasowości na tą konkretną okazję? Cytując siebie "Chciałbym wyróżniać się detalami i mieć nowocześnie dopasowany garnitur - myślałem o garniturze smokingowym gdyż widziałem go w ofertach i myślę, że ku takemu bym się skłaniał." Może być na bogato ale jestem tutaj też po to żeby się czegoś przekonać i zostać uświadomionym jak to w moim przypadku połączyć, bo taki wydatek fajen gdyby się zwracał w tym przypadku korzystając w przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej bo chyba się nie do końca rozumiemy: gdzie jeszcze mógłbyś wykorzystać ten zestaw który nazywasz garniturem smokingowym?

 

To może inaczej bo chyba się nie do końca rozumiemy: gdzie jeszcze mógłbyś wykorzystać ten zestaw który nazywasz garniturem smokingowym?

Masz rację, że tych okazji nie ma zbyt wiele po za tymi, które wymieniłeś i oczywiście ślub. Dlatego jestem w rozterce czy szyjąc oficjalny garnitur uda mi sie uzyskać fajny indywidulany efekt z detalami zaczerpniętymi z tego bądź innego przykładu( czy to wogóle możliwe)? Czy za mniejsze pieniądze tak jak to napisałeś wykonać coś podobnego i mieć to na jedną okazję i będzie wyisieć w szafie jak suknia panny młodej, a piniążki wydać na lepsze buty, dodatki itp. ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu uszyj sobie porządny granatowy garnitur. Naprawdę.

A jak trzeba "ubogacić" detalami, to: krawat ze srbrnej grenadyny, kamizelka szara w kratkę PoW, kwiatek w butonierce, ładne spinki do mankietów, dobre buty też zrobią swoje.

Jeżeli chcesz element nowocześci, to pamietaj o takich rzeczach jak nieprzesadnie wypełnione ramiona, dość wysoko umieszczona kozerka. Hybrydy garniturowo-smokingowe to nie nowoczesność, tylko pseudo-moda. Poptrz na wątek o kszmarach stylistycznych, czy wpisy na Szarmancie - ilu chciało wyglądać "modnie i godnie" a efekt żałosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej rozjaśnia mi się umysł dzięki wam i tak naprawdę musze podjąć decyzję czy chce porządnie uszyty garnitur na własny ślub czy smoking, który trochę już rozumiem mnie zgubił.  Chyba moje wyobrażenie było złudne i pewne staromodne przesłanki, którymi się kierowałem, że na własny ślub chce się wyglądać inaczej, dostojniej, a ten efekt można uzyskać zakładajać smoking, który jest bardzo oficjalny. Miałem pewne wyobrażenia, które w zderzeniu z fachową pomocą zmieniają się za co dziękuje.

 

W takim razie gdzie się udać aby krawiec mógł mi pomóc przy tym garniturze ślubnym, aby odnaleźć jego właściwy charakter?  Chciałbym uszyć koszulę, również marzyła mi się mucha i inne dodatki o których wzmianka jest wyżej, oczywiście w moim budżecie.

 

Myślałem o Mercer Fashion, Buczyńskim ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej rozjaśnia mi się umysł dzięki wam i tak naprawdę musze podjąć decyzję czy chce porządnie uszyty garnitur na własny ślub czy smoking, który trochę już rozumiem mnie zgubił.  Chyba moje wyobrażenie było złudne i pewne staromodne przesłanki, którymi się kierowałem, że na własny ślub chce się wyglądać inaczej, dostojniej, a ten efekt można uzyskać zakładajać smoking, który jest bardzo oficjalny. Miałem pewne wyobrażenia, które w zderzeniu z fachową pomocą zmieniają się za co dziękuje.

W takim razie gdzie się udać aby krawiec mógł mi pomóc przy tym garniturze ślubnym, aby odnaleźć jego właściwy charakter?  Chciałbym uszyć koszulę, również marzyła mi się mucha i inne dodatki o których wzmianka jest wyżej, oczywiście w moim budżecie.

 

Myślałem o Mercer Fashion, Buczyńskim ...?

To co pokazałes to nie jest smoking. Powiedzmy delikatnie, to wariacja na jego temat. Smoking na ślub jest ok.

Jesli chodzi o propozycje pracowni wartych odwiedzenia to odpowiedź masz powyżej, na samym początku wątku. U niektórych krawców możesz zamówić również koszule. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że to krawiec, a nie przeszkolony sprzedawca zdejmuje miarę. Ważne również by było zrobione to dokładnie.

Zacznij od garnituru, przemyśl co byś chciał, jakbyś chciał. W porównaniu z garniturem to koszula to no-brainer i jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że oprócz fachowca do aspektu wykonawczego potrzebujesz jeszcze doradcy stylistycznego. Może być tak, że krawiec nie doradzi na satysfakcjonującym poziomie, tzn. pewnie doradzi np. jaki stopień taliowania będzie adekwatny czy wypełnienia ramion, i o ile choćby długości rękawa możesz dopilnować sam, to łatwo o czymś zapomnieć, dajmy na to po fakcie zorientujesz się, że chciałeś klapy zamknięte, a krawiec default'owo zrobi otwarte - albo na odwrót. Rozwiązaniem może być: http://garniturukrawca.pl/ , pewnie dobrze doradzi też Macaroni (pod oboma adresami załatwisz też kwestię koszuli) albo jak pisze pirat przemyśl sam dokładnie, co byś chciał (uprzednio poczytawszy szczegółowo odpowiednie wątki na forum), skonsultuj jeszcze tutaj swoje wybory i dopiero idź do krawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałes to nie jest smoking. Powiedzmy delikatnie, to wariacja na jego temat. Smoking na ślub jest ok.

Jesli chodzi o propozycje pracowni wartych odwiedzenia to odpowiedź masz powyżej, na samym początku wątku. U niektórych krawców możesz zamówić również koszule. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że to krawiec, a nie przeszkolony sprzedawca zdejmuje miarę. Ważne również by było zrobione to dokładnie.

Zacznij od garnituru, przemyśl co byś chciał, jakbyś chciał. W porównaniu z garniturem to koszula to no-brainer i je

To co pokazałes to nie jest smoking. Powiedzmy delikatnie, to wariacja na jego temat. Smoking na ślub jest ok.

Jesli chodzi o propozycje pracowni wartych odwiedzenia to odpowiedź masz powyżej, na samym początku wątku. U niektórych krawców możesz zamówić również koszule. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że to krawiec, a nie przeszkolony sprzedawca zdejmuje miarę. Ważne również by było zrobione to dokładnie.

Zacznij od garnituru, przemyśl co byś chciał, jakbyś chciał. W porównaniu z garniturem to koszula to no-brainer i jest szybciej

Z dotychczasowych wpisów i analiz moje wyobrażenie zmieniło się na pewno. Chciałem iść w kierunku tego co pokazałem ale już wiem, że tego nie zrobię. Ślub jest w środku lata zapewne będzie to albo 17 albo 18 godzina. Będzie dużo słońca ( mam nadzieję :) ) dlatego myślałem o ciemniejszym odcieniu tego co pokazałem na załączonym obrazku lub granacie. Będzie ciepło, a więc myślałem o jaśniejszych kolorach jednak nie wiem jak to będzie sie miało do dalszego użytkowania garnituru, mógłby być bardziej letnim. A mam nadzieję, że to nię będzie mój ostatni garnitur szyty na miarę. Wiem tak jak już Masters napisałeś wyżej, że będę kogoś potrzebował ze sobą do pomocy. Nie potrafię jeszcze sprcyzować dokładnych szczegułów, bo nie mam tak dokładnej wiedzy  jak i z czym" nieprzesadnie wypełnione ramiona, dość wysoko umieszczona kozerka"

bo musze się z tym wszystkim zapoznać i od was dostaje cenne rady i nauki żeby przedstawić to krawcowi i licze też na jego zrozumienie i doractwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiem tak jak już Masters napisałeś wyżej, że będę kogoś potrzebował ze sobą do pomocy. Nie potrafię jeszcze sprcyzować dokładnych szczegułów, bo nie mam tak dokładnej wiedzy  jak i z czym" nieprzesadnie wypełnione ramiona, dość wysoko umieszczona kozerka"

bo musze się z tym wszystkim zapoznać i od was dostaje cenne rady i nauki żeby przedstawić to krawcowi i licze też na jego zrozumienie i doractwo."

 

 

 

Jeśli tak, to proponuję iść drogą zaproponowaną przez Kyle'a, tzn. Macaroni lub garniturukrawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okazja powinna definiować styl (także kolorystykę), nie pora roku - granat będzie najlepszym rozwiązaniem. Możesz także poszukać zdjęć ślubnych użytkownika tomek - jego garnitur był nieco jaśniejszy.

Masters to ranga na forum, nick jest na szarym pasku nad postem.

Nie przeceń zrozumienia/ekspertyzy ze strony krawca, takich jest obawiam się max 10 w skali kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pozwolę sobie odradzić smoking lub ciemny garnitur. W słońcu twarz będzie wyglądać jak "doklejona" przy ciemnym garniturze.

 

Dlatego pozwolę sobie odradzić smoking lub ciemny garnitur. W słońcu twarz będzie wyglądać jak "doklejona" przy ciemnym garniturze.

Mysłałem właśnie o granacie ale jaśniejszym czy kolor z zamieszczonych zdjęć przezemnie powyżej trochę ciemniejszy jest dobrym wyborem? Wiem też, że musze się dobrze przygotować, żebym mógł na odpowiednim poziomie rozmawiać z krawcem i nie zostać wprowadzonym w zupełnie coś innego niż bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur na ślub może też być szary nie musi być granatowy (choć jest to mój ulubiony wybór).

me%20and%20claire.jpg

 

Szary może być, w pewnym sensie (poprzez kolor), nawiązaniem do formalnego stroju dziennego.

 

Jeśli tak, to proponuję iść drogą zaproponowaną przez Kyle'a, tzn. Macaroni lub garniturukrawca.

 

Ta rada jest... hm, jakby to powiedzieć, taka sobie... Przy całym szacunku dla Kolegów to każdy z nich ma własny styl i własne podejście do tematu, a tutaj dobrze by było pozostawić koledze WIliamsowi, odrobinę indywidualności. Obserwując ten wątek można dojść do wniosku że zależy mu na tym. ;) Moim skromnym zdaniem, na podstawie tego co widziałem na zdjęciach jak i na żywo, najlepiej radzi sobie w tym temacie (doradztwo) Tomek Miller ale on jest z Poznania nie z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj robić reklamy, bo nie mam w tym żadnego interesu, ale sam przyznasz, że pierwsze beespoke to bardzo grząski grunt tym bardziej dla kogoś kto dopiero raczkuje i w związku z tym efekt końcowy może (nie musi) być daleki od oczekiwanego. Oczywiście wybór należy do kolegi WIliamsa i świetnie, że zdecydował się na beespoke, ale warto żeby miał gdzieś w głowie, że istnieje coś takiego jak asystent beespoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.