Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tym kolorem Cuero ? Mamy dwa różne odcienia buta w dwóch różnych modelach  a dedykowana jest ten sam np krem ? Jak mam to rozumieć ? Porównanie trzewików  http://patine.pl/yanko-653y-yes-cuero.html

 

 

 

http://patine.pl/yanko-style-653-trzewiki-cuero.html

 

Co się stanie po nałożeniu kremu np na te pierwsze ? Będą jak drugie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się kolorami butów na zdjęciach studyjnych. Najlepiej kolor oddają zdjęcia w dolnej części strony lub na blogu Patine. Te 2 modele, które wskazałeś, wykonane są z dwóch różnych skór Yes Cuero i Cambridge Cuero. Kiedyś o to pytałem i odpowiedź była taka, że pochodzą z innych garbarni, stąd niewielkie różnice w odcieniach (http://blog.patine.pl/wp-content/uploads/2014/03/skory_yanko.jpg).

 

Sklep sprzedaje zarówno buty jak i kosmetyki do pielęgnacji, więc możesz zaufać sugestii w wyborze koloru. Inna sprawa, że rzadko udaje się idealnie dobrać kolor kosmetyków do koloru butów. Jeden z tych modeli i tak nie jest dostepny od ręki, więc masz ułatwiony wybór. :) Zawsze po nałożeniu kosmetyków kolor zostanie lekko przyciemniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem standardowy rozmiar. Kopyto 915 (tęgość F) miałem 7UK, i trzewiki na kopycie 960 (tęgość G) też wybrałem 7UK. Skąd masz taki pomysł? Dobór rozmiaru raczej zależy od dopasowania kopyta do kształtu i wymiarów stopy, a nie od rodzaju butów.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyta 961 i 962 są w tęgości G, podobnie jak 960 (trzewiki). Wszystkie te kopyta w danym rozmiarze mają taką samą szerokość/obwód. W związku z tym, jeżeli jesteś w stanie założyć buty na kopytach 961 i 962 na grubszą skarpetę, to przy 960 będzie prawdopodobnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam prośbę o podpowiedz odnośnie szerokości kopyta w butach Yanko .

Najbardziej interesuje mnie oczywiście kopyto 915 .

Porównanie mam tylko do Loake z kopytem Capital F . Nosze rozmiar 6,5 chociaż na dlugosc stopy spokojnie moge wziąć 6 , ten rozmiar był delikatnie przyciasny na szerokość ( mierzyłem full brogsy z zamknięta przyszwa ) . Przy rozmiarze 6,5 przyszwa schodzi sie idealnie , ale na dlugosc mam naprawdę sporo luzu ( stopa 24,9 cm ) .

Czy waszym zdaniem moge myślec o tym kopycie , czy raczej iść w kierunku 948 lub 961 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkowym okresie noszenia butów, kopyto 915 jest węższe niż Capital. Gdy buty się rozchodzą to jest porównywalnie. W przypadku monków wydaje mi się, że jest trochę luźniej, ale to pewnie wynika z innej konstrukcji buta. Mimo wszystko jeżeli Capital sprawia Ci problemy to lepiej sprawdź kopyta Yanko w tęgości G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weź lepiej schowaj te buty bo mi wypłaty braknie :)))))

 

Kiedy pierwsze ze zdjęcia w rozmiarze 8 będą :) ?

:)

Wydaje mi się, że w ciągu tygodnia będzie uzupełnienie, ale jeżeli jesteś zainteresowany to napisz proszę na adres sklepowy i jak się potwierdzi to najlepiej zarezerwuj, bo akurat te często wyprzedają się w preorderach :)

 

 

 

Mam pytanko . Czy te buty zostały jakoś specjalnie przygotowane do zdjeć , np byly pastowane czy polerowane bo wyglądają o wiele korzystniej aniżeli na stronie sklepu 

Dlatego staramy się wspierać fotki studyjne fotografiami w naturalnym oświetleniu. Wtedy buty prezentują się bardziej naturalnie, łapią przestrzeń nawet bez środków :)

 

Czasami dla złapania lekkiego połysku Pommadier Cream Saphir (1/2 cienkie warstwy) + Wosk Saphir (1/2 cienkie warstwy). Tak też było przy tej realizacji. Podpatrzone w pewnym zaprzyjaźnionym sklepie obuwniczym, w którym buty na wystawie prezentują się lepiej niż w innych, a ludzie cały czas zastanawiają się czy to kwestia specjalnego doświetlenia, geniuszu pracowników, czy też ktoś czaruje ... a to zwyczajnie - SAPHIR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ze chyba je troszkę "podrasowaliscie" bo wyglądają rewelacyjnie na tych fotkach. Nie zmienia to oczywiście fakty, ze sa świetne .

 

Podrasowanie byłoby, gdyby ktoś dłubał w fotoszopie. A na zdjęciach mamy wypastowane buty, które możnaby jeszcze bardziej wypolerować.

Zastanawiam się, czemu niektóre sklepy w necie nie pokazują zdjęć z mirror shinem. Podczas ostatniej wizytu u Pana Kielmana, zauważyłem, że sporo par na półkach było po prostu zakurzonych. Na jego miejscu dałbym ogłoszenie - polerowanie Kielmanów dla chętnych za darmo, pewnie kilka osób by się zgłosiło;)

 

PS - jako posiadacz kordowanów 525, mam kilka uwag i spostrzeżeń:

 

buty są ładne;) to po primo

Secundo - wrzucam zdjęcie z numerkami spraw:

post-7517-0-23034000-1447923037_thumb.pn

 

1- miejsce wszycia języka w przyszwę. Szew kończy się wcześniej i pozostaje "otwarte" miejsce między warstwami skór (nie mam teraz możliwości zrobienia zdjęcia). 

2 i 5 - mam wrażenie, że rozmieszczenie przyszwy mogłoby być lepsze, tzn - przy dolnej części, po maksymalnym ściągnięciu sznurówkami zostaje spora przerwa (co akurat dla modelu "derbowego" jest ok). Przy górnej części z kolei obłożyny schodzą się całkowicie, a i tak pozostaje sporo miejsca - bez problemu mogę wsadzić palce, chociaż mam pokaźne łydki. Uważam, że obwód w tym miejscu mógłby być mniejszy - jeśli ktoś lubi luz na górze buta, będzie mógł wiązać lżej, a jeśli ktoś lubi przyleganie (tak jak ja), wtedy może zawiązać mocniej.

3 - podeszwa - bardzo fajnie się trzyma, trochę bym ją pogrubił ( ja akurat lubię "mocarne" buty a'la stary Vass i Kielman Senior, skrzywienie od dziecka - dziadek w takich popylał nawet w domu, skrzypiąc po parkiecie, ale to temat na inny temat;))

4 - mam model bezhaczykowy - chyba jednak lepiej wypadają haczyki.

6- pięta dość luźna.

 

Uwagi proszę traktować ze spokojem, to po prostu moja opinia nt bardzo dobrych butów;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że u Kielmana pracują osoby, które zajmują się wyłącznie polerowaniem butów.

 

Potwierdzam, jest taka osoba, ale widocznie czasu jej starcza jedynie na nowe buty, bo buty z gabloty faktycznie są czasem zakurzone. Inna sprawa, że sam nie kupiłbym butów z lustrem - wolę mieć możliwość oceny jakości skóry, np. gładkości jej powierzchni, potencjalnych uszkodzeń, itp, niż zdolności kogoś, kto robi lustro. Moje buty są polerowane dopiero po odbiorze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.