Skocz do zawartości

Projekt Zaremba - finał


David

Rekomendowane odpowiedzi

@macaroni

przecież nie to zdjęcie było wzorem do naśladowania. Flanela najszybicej się odkształca w użytkowaniu, a Agnelli nie trwonił czasu na modowe sesje z upinaniem garnituru na plecach, aby się lepiej pokazać. Przy takiej postaci ciuszki to trzeci plan i to widać na zdjęciach. W przypadku Stacha, to jakiś teatrzyk a'la krawiecki Mediolan i wnętrzem udającym Paryż nad Wisłą. No i gdzie wywiało ludzi z bistro?? Oczywiście, nie mam nic przeciwko tego typu zabawą konwencją. Ogląda się to przyjemniej od lordowskich klimatów. Podobają mi się dodatki, brązowe monki itd. Jest dobrze!

post-387-13658924311642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy jest, moim zdaniem, bardzo dobry. Marynarka ma piękne proporcje, jest harmonijna, a jednocześnie "ma charakter" - uwypuklona talia, śmiałe con rolino, wysoka kozerka i rozchodzące się na zewnątrz pionowe rzędy guzików. Spodnie podobają mi się jeszcze bardziej, ale to może być kwestia tego, jak się na zdjęciach wyszło drapowanie materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech kiedy idziemy do konkretnego krawca otrzymujemy konkretny produkt - krawiec szyje po swojemu i już, jeśli chcemy inaczej trzeba poszukać innego rzemieślnika. W Polsce szyje się tak jak chce klient.

Czym innym jest wypuszczenie klienta w niedopasowanym garniturze, a czym innym w garniturze który, czyimś zdaniem, "źle wygląda".

Krawiec to mimo wszystko bardziej rzemieślnik niż stylista, stąd należy rozróżnić ocenę "garnitur jest dobrze wykonany" od "podoba mi się".

Na tym forum chcemy dyskutować o tym co jest dobrze, a co źle, co można by poprawić, a co zostało zrobione dobrze, a nie o tym kto ma jaki gust. Dyskusje o tym co się komu podoba są bezprzedmiotowe i nigdy się nie kończą. Nie możemy sobie pozwolić na opinie typu "jest źle, nie podoba mi się".

Pracownia Krawiecka "Zaremba" jako jedna z niewielu w Polsce prezentuje publicznie swoje produkty i tym samym wystawia się na krytykę, oczywiście jej produkty nie są idealne, ale w materiale porównawczym wypadają bardzo dobrze. Idealne dopasowanie i idealny garnitur to niestety pobożne życzenie.

Posty wykraczające poza określone powyżej ramy dyskusji umieszczone w dziale Bespoke, a w szczególności odnoszące się do sfery gustu, mogą być usuwane, jeśli moderator uzna je za niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny, duże oczekiwania z uwagi na czas jego trwania, ale efekt sprostał w moim mniemaniu tym oczekiwaniom.

Garnitur Stacha to taka trawestacja Agnelliego, spodnie super, na marynarkę jednak zalecałbym materiał nieco cięższy. Taki jednak był wybór klienta i otrzymał to co chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny, duże oczekiwania z uwagi na czas jego trwania, ale efekt sprostał w moim mniemaniu tym oczekiwaniom.

Garnitur Stacha to taka trawestacja Agnelliego, spodnie super, na marynarkę jednak zalecałbym materiał nieco cięższy. Taki jednak był wybór klienta i otrzymał to co chciał.

To nie do końca jest kwestia "ciężkości", lecz samego "układania" się tkaniny. Operując całkowicie innym przykładem: jedwabna, lub lniana poszetka oraz kartka papieru - przy tej samej gramaturze każde z nich będą się inaczej układać w kieszonce zwanej brustaszą.

Natomiast marynarka Agnelliego.... Patrząc na fotkę z wyprostowana postacią mam nieodparte wrażenie, że dolny zapięty guzik oraz szersze wyłożenie klap marynarki wynikają z pragmatycznego zabiegu stylistycznego. Po prostu przy tym dopasowaniu marynarki (widać na dole) brzuszek stał się trochę zbyt wydatny (tak bywa) i stąd ten sposób zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.