Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chciałbym na wstępie serdecznie podziękować Użytkownikom za ogrom przydatnych informacji zgromadzony w tym wątku - przeczytałem go w całości. Zamierzam zamówić mój pierwszy porządny garnitur w Suit Supply. Co do moich wymagań, są dość standardowe - gładki wzór, czysta wełna, granatowy kolor, prosta forma, budżet z górną granicą ok. 300 euro. Zastanawiam się nad modelami:

  1. http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-navy-plain/P4869.html
  2. http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-blue-plain/P3753.html
  3. http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-navy-plain/P2778.html

Na zdjęciach najbardziej podoba mi się ostatni Napoli (#3), ale według rozmiarówki marynarka jest w tym kroju wyraźnie szersza w ramionach i w klatce, niż w Lazio przy zachowaniu tych samych wymiarów spodni. Wydaje mi się, że z uwagi na dość wąski tułów pozostaje mi do wyboru tylko Lazio (#1). Poniżej zamieszczam moje aktualne wymiary:

  • wzrost: 193cm
  • obwód klatki: 100cm
  • obwód talii: 88cm, w punkcie parę centymetrów wyżej niż zakładana przez SuSu wysokość pępka
  • "Upper waist" wg SuSu: 92cm
  • "Lower waist" wg SuSu: 96cm
  • obwód uda: 60cm
  • szerokość ramion (mierzona pionowo w górę od linii pachy): 48cm
  • długość ramienia (mierzona od linii pachy do początku dłoni): 62cm

Dodam, że idealna dla mnie długość rękawa koszuli, licząc od środka pleców, wynosi 86cm (48/2 + 62). Koszula mająca 104cm w klatce jest na mnie naprężona i nie mogę się w niej poruszać, ale mająca 110cm w najszerszym miejscu pasuje dobrze. Proszę Was o radę w następujących kwestiach:
1. Który z wymienionych modeli byłby Waszym zdaniem najlepszy przy moich gabarytach i kryteriach?
2. Jaki rozmiar powinienem spróbować najpierw? Myślę, że przy moim wzroście konieczna jest dłuższa marynarka i tym samym zakres rozmiarów "Long", np. 102. Obawiam się jednak długości rękawa - według tabelki jest to 67,3cm przy 47cm w ramionach. Wielokrotnie czytałem w tym wątku, że w marynarkach SuSu rękaw może zostać skrócony od dołu o co najwyżej 2cm. Próbując znaleźć w miarę dobrze dopasowany garnitur w salonach rodzimych marek zawsze miałem problem z dużo za długim rękawem marynarki, sięgającym nawet do połowy kciuka oraz mocnym fałdowaniem materiału na plecach, związanym z lekką wklęsłością pleców.

 

To mój pierwszy post, zatem proszę o wyrozumiałość i w razie potrzeby konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Twoimi kryteriami Lazio będzie  lepszym wyborem, w stosunku do Napoli... ale z rozmiarem możesz mieć ruletkę - szczególnie w obwodzie uda (w rozmiarze 102 - obwód jest podany poniżej 60cm, a tu specjalnie nie ma z czego poszerzyć oraz w pasie - Twoje 96 vs. 92 SuSu). 

 

Rozważ ewentualnie modele "separates" - choć tu tylko Havana i Napoli do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Twoimi kryteriami Lazio będzie  lepszym wyborem, w stosunku do Napoli... ale z rozmiarem możesz mieć ruletkę - szczególnie w obwodzie uda (w rozmiarze 102 - obwód jest podany poniżej 60cm, a tu specjalnie nie ma z czego poszerzyć oraz w pasie - Twoje 96 vs. 92 SuSu). 

 

Rozważ ewentualnie modele "separates" - choć tu tylko Havana i Napoli do wyboru.

 

Dzięki za szybką odpowiedź! Myślę, że jak już pojawi się z powrotem podlinkowany Lazio w rozmiarze 102, zaryzykuję.

Z opcji, jakie widzę w "separates" najbliżej jest Havana. Gdyby nie nakładane kieszenie, byłby to najlepszy z dostępnych wariantów wybór. Zostaje jeszcze opcja "Design your own suit", ale to już 400 euro i znacznie dłuższe oczekiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam prośbę o udzielenie porady w sprawie wyboru garnituru uniwersalnego w kolorze granatowym.

Moje wymiary wpisane do SuSU: klatka 102, talia: 85, pas: 85.

 

Wytypowałem takie propozycje:

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-g%C5%82adki/P4119.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Niebieski&prefn2=lineID&prefv2=Blue%20Line&prefn3=styleFit&prefv3=Klasyczne-Napoli

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-g%C5%82adki/P2529A.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=collection&prefv2=Wiosna%2flato&prefn3=color&prefv3=Niebieski&prefn4=lineID&prefv4=Purple%20Line&prefn5=material&prefv5=We%C5%82na

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-g%C5%82adki/P3753.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=lineID&prefv3=Blue%20Line

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-g%C5%82adki/P4271.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Niebieski&prefn2=styleFit&prefv2=Klasyczne-Napoli

 

Chciałbym zamówić 2 modele dla porównania i jeden zwrócić. Nie wiem,czy wziąć jeden większy i mniejszy rozmiar np. Napoli, czy porównać np. Napoli z Athleticiem.

Z marynarek innych firm przyzwoicie leży na mnie Massimo Dutti 50.

Zastanawia mnie kwestia również kwestia spodni. Mój obwód uda w najszerszym miejscu to około 58 cm, a z tego co widzę Napoli 50 ma  58,2 cm.

Mam jedne spodnie z SusSu rozmiar  50 i o ile były za szerokie w pasie, to w udzie są blisko granicy leginsowatości.

 Będę wdzięczny za pomoc.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochrzanione wymiary w kolekcji SS2016 ... generalnie rozmiarówka jest zawyżona obecnie, a SuSu nie chce się przyznać ... napisz do supportu, zobaczymy co odpowiedzą ... zagroź publicznym wrzuceniem do tego samego wora, co James BUtton przez opiniotwórczą spolecznonść BwB. Przez bloga J.Adamskiego trudno im będzie utrzymać sprzedaż do PL :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pochrzaniona, pochrzaniona. Kamizelka rozmiar 50 (rzekomo 105 w klatce) sporo za szeroka, podczas gdy koszula extra slim fit (rzekomo 110 w klatce) w sam raz. Co prawda wiadomo, że kamizelka powinna być bardzo dopasowana, ale mimo wszystko coś tu śmierdzi ;) Tak jak i w garniturze, w którym byłem przygotowany na skracanie spodni o dobre 5 cm, a okazały się idealne.

 

Odpisują bardzo szybko, ale oczywiście dzwonić też nikt nie zabrania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opakowaniu była koperta z etykietą zwrotną.

 

1. Dzwonisz do UPS, zamawiasz kuriera podając numer etykiety zwrotnej.

2. Pakujesz wszystko tak jak było, przyklejasz etykietę zwrotną zamiast tej starej.

3. Oddajesz paczkę kurierowi.

4. Rejestrujesz zwrot lub wymianę na swoim koncie w sklepie.

 

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opakowaniu była koperta z etykietą zwrotną.

 

1. Dzwonisz do UPS, zamawiasz kuriera podając numer etykiety zwrotnej.

2. Pakujesz wszystko tak jak było, przyklejasz etykietę zwrotną zamiast tej starej.

3. Oddajesz paczkę kurierowi.

4. Rejestrujesz zwrot lub wymianę na swoim koncie w sklepie.

 

Tyle.

Hmm... to po co dostałem takie małe opakowanie? Myślałem, że nie pakuje już do tej wielkiej paki a wciskam do tego małego i naklejam etykietę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to małe czasami pakują koszule lub inne mniejsze produkty, a pewnie jest stałą częścią dużego, więc czasami przychodzi puste. Jak chciałbyś włożyć marynarkę do małego opakowania, chciałbyś dostać taką wygniecioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.