Skocz do zawartości

[Tadeusz Chłopek, Lublin] Trzyczęściowy garnitur


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

świetna realizacja Arkadyjczyku, dająca wiarę, że na wschodzie Polski można jednak odnaleźć krawca miarowego potrafiącego podołać zleceniu wymagającego klienta.

Świetne dopasowanie a cena - skandalicznie niska .... pierwsze pytanie mojej żony "jak jemu się to opłaca" :)

Nie pomylę się prawdopodobnie ... a nawet mógłbym iść o zakład, że ta realizacja jest forumowym liderem wszech czasów w kategorii cena/ jakość

Gratuluję, przed kolejnym zamówieniem możesz zając się już tylko dogrywaniem niuansów!

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy powinien korygować. Ja mam w jednej marynarce właśnie skorygowane. Tzn. do długości ręki, ale za koszule które mam są RTW. Jestem praworęczny więc na lewej ręce mam większy mankiet przez to. Już chyba wolę żeby trochę inna była długość rękawa względem dłoni na obu rękach niż właśnie różny mankiet, który rzuca się w oczy o wiele bardziej.

Ale moim zdaniem to właśnie korekta rękawa marynarki ma za zadanie i może pomóc uniknąć sytuacji, kiedy mankiet koszuli, który rzeczywiście rzuca się w oczy najbardziej, wystaje nierówno. W przypadku osoby praworęcznej odpowiednio dłuższy prawy rękaw marynarki powoduje, że mankiety koszuli, które znajdują w obu rękach oparcie "na dłoniach", wystają równo z lewej i prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-) Bardzo się cieszę, że moje pierwsze zamówienie zostało tak mile ocenione, nie byłoby to możliwe bez wiedzy uzyskanej dzięki lekturze forum.

wełna to wysokoskrętna super 120’s w gramaturze 280 g wyprodukowana przez firmę J. & J. Minnis. http://www.szarmant.pl/garnitur-petrol-blue, którą nabyłem (jak również włosiankę i kamelę) dzięki pomocy Zakiego, któremu tutaj jeszcze raz dziękuję.

Zdjęcia będą jutro wieczorem, max we wtorek.

Co do ceny. Pan Chłopek pracownię ma we własnym domu, więc odpadają mu koszty wynajmu. Jest natomiast, w porównaniu z resztą krawców lubelskich, osobą dość młodą i niewątpliwie jest ambitny i otwarty na propozycje - uważnie słucha klienta -potrafiąc mu jednak jak trzeba dobrze doradzić. Tu nie było sytuacji w stylu zrobię jak pan sobie życzy a potem i tak robi się po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to ten sam material, co tutaj - http://www.szarmant.pl/garnitur-petrol- ... bior-lazar

to przydaly by sie kiedys jeszcze zdjecia w swietle dziennym, bo delikatna jodelke widac tylko na ostatnim zdjeciu, a kolor bylem przekonany ze to grafit.

Garnitur lezy fajnie, d[pdnie sie troche w kroku ukladaja dziwnie, ale moze kwestia za mocnego podciagniecia. Jak wszyte sa rekawy? na wysokosci pachy wyglada jakby bylo troszke duzo materialu.

Przy takiej cenie za igle, to mysle ze Pan Chłopek moze w najblizszych miesiacach doswiadczyc mocno wzmozonego ruchu w pracowni, bo za taka cene obstalowac fajny garnitur to ciezko bedzie chyba gdziwkolwiek indziej w polsce, co moze bardzo zainteresowac osoby, ktorych nie stac na wydanie 4k+ na garnitur ;)

Raz jeszcze gratuluje zamowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, sam to zauważyłem teraz, że mam lekki przechył na zawietrznej, ale mam nadzieję, że da się to skorygować odpowiednik balastem, najlepiej chyba whisky (wino też się nada ) :D (pracuję nad wyprostowaniem kręgosłupa - pływanie dwa razy w tygodniu -niestety praca w bibliotece ma swoje wady w postaci wad postawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz drugiego planu się speszył i uciekł z kadru :)

Zastanawiam się, patrząc na te zdjęcia, czy jeszcze ewentualnie jest szansa że garnitur "ułoży się" do sylwetki. Miałem go na razie dwa razy na sobie a materiał jest w sumie dość delikatny - taki trochę "lejący się".

Co do guzików sprawdziłem są w jednej linii - musiało się coś przy zdjęciu przesunąć - fotografowałem marynarkę na wieszaku. Obszycie - cóż mogło by być na pewno lepsze - gęściejsze, niemniej jest bardzo nocne i solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszycie - cóż mogło by być na pewno lepsze - gęściejsze, niemniej jest bardzo nocne i solidne.

Tak w ogóle rozpinane guziki na mankiecie miałeś standardowo, czy musiałeś specjalnie o to poprosić? (budżetowi krawcy mają zwyczaj traktować to jako niezrozumiałą fanaberię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.