Skocz do zawartości

Koktajle bespoke


TomHagen

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie korzystałem, w telefonie znalazłem aplikację "Cocktail Flow", która tak działa. Jak chwilę poklikałem, to ma ona parę wad i przewija się jakieś konto premium, więc niekoniecznie ją polecam, ale jest to jakiś początek. Można pewnie znaleźć więcej tego typu, domyślam się, że różnią się listą przepisów, możliwych kombinacji, składników itp.

 

Tak z głowy to bym polecił różne wersje sour, o ile masz jakieś cytryny. Trzeba by do tego zrobić syrop cukrowy (znaczy rozpuścić cukier w gotującej się wodzie w proporcjach 1:1 i przelać do jakiejś butelki). Ogólnie sour to mocny alkohol (najczęściej wódka/whisky, ale można próbować innych) z syropem cukrowym i sok z cytryny (limonka też zagra). Wstrząśnięte z lodem. Proporcje mogą być różne, 2:1:1, 3:1:1, ja robiłem sobie 1:1:1, ale dodawałem odrobinę surowego białka i było świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Koval napisał:

I co zapodasz? 🤨

Negroni Sbagliato brzmi dobrze (negroni z prosecco zamiast ginu), Americano, Milano-Torino, Campari Spritz. 

Kolega kiedyś częstował mnie Ginem na lodzie z utartą bazylią i imbirem - powinno fajnie działać na apetyt.

Tradycyjny Whisky Sour próbowałem, ale jakoś obrzydziło mnie to białko w środku - z resztą akurat whisky mam dość dymne, więc to chyba by nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tanin napisał:

Napisz proszę jak on to robił. Brzmi ciekawie a mam przypadkowo wszystkie składniki ;)

Mowi, że nie pamięta...dziwna sprawa ;)

Na moje to tak: bierzemy ze trzy listki bazylii i dwa-trzy plasterki imbiru, może szczyptę brązowego cukru, ucieramy podobnie do bazy na modżajto, dodajemy ulubiony gin i dużą kostkę lodu. I dewolaj - gotowe.

EDIT - spróbuję i dam znać co wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tanin napisał:

Ciekawe, właśnie już bez wspomnienia o cukrze mi to nie leżało. Pytanie, czy bazylię należy wstępnie jakoś porwać a imbir pokroić żeby miało to głębszy sens?

Imbir i bazylię gniotę z odrobiną cukru brązowego, dolewam gin i kostkę lodu, mieszam około minutę i przelewam przez sitko do czystej szklanki z nową kostką lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.