Skocz do zawartości

Mankiety/manszety w spodniach


trybek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do manszetów to przyznaję, że przez długi czas byłem ich przeciwnikiem. Ostatnio jednak postanowiłem w ramach eksperymentu sprawić sobie podwinięte spodnie. Nabyłem chinosy z dość grubej bawełny i oddałem do przeróbki. Spodnie przy okazji zostały skrócone i zwężone. Z efektu jestem bardzo zadowolony.

Spodnie są dość krótkie, ale manszet skutecznie powstrzymuje nogawkę przed lataniem podczas chodzenia. Tak przytrzymane dobrze układają się na butach. Ze spodni podobnej długości i szerokości ale bez manszetów nie byłem zadowolony i musiałem je dodatkowo zwężać. Co więcej uważam, że przy moim wzroście (ponad 190) taki detal jest jak najbardziej wskazany.

Kolejne spodnie też będą miały manszet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Z mody lat 40. manszety zostały wycięte administracyjne wskutek regulacji ograniczających zużycie materiału.

"Wełna jest bronią! WPB [War Production Board - przyp. bigbadwoof] mówi: Bez manszetów, bez zaszewek, bez nakładanych kieszeni... aby nasi chłopcy tam mogli wciąż wyglądać schludnie w walce" - to jeden ze sposobów informowania klientów o nowych ograniczeniach jaki proponował magazyn Apparel Arts sprzedawcom.

post-175-13658921448345_thumb.jpg

Na ilustracji poniżej jedna z propozycji oszczędnościowych. Co ciekawe nie zakazano dwurzędowych marynarek, a jedynie zabroniono dołączać do nich kamizelki.

post-175-13658921448678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Parisian Gentleman (Hugo Jacomet) opublikował wyczerpujący artykuł o mankietach (przestarzałe manszet - manszeta) w spodniach. Generalna zasada: przy długich nogach mankiety nie szkodzą (niedopuszczalne w spodniach do żakietu, smokingu i fraka, a niezalecane ogólnie do spodni sztuczkowych), a przy krótkich kończynach dolnych lepiej tego pomysłu Edwarda VII z końca XIX w. nie stosować.

 

http://parisiangentleman.co.uk/2013/07/24/a-second-look-at-trouser-turnups-cuffs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.