Skocz do zawartości

[RADOM]Szycie garnituru 3-częściowego


capslo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy szył ktoś z Was ostatnio garnitur w Radomiu. Czy w Radomiu uszyję dobry garnitur ? Wiem o dwóch miejscach gdzie mogę uszyć.

Pracownia Krawiecka Jan Opiłowski Radom, Traugutta 13 . Ma na forum słabe opinie z 2011.

ARTIS OPUS pracownia mody Stefana Żeromskiego 64, 26-600 Radom . Nie znalazłem opinii na temat garniturów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, capslo napisał:

Cześć czy szył ktoś z Was ostatnio garnitur w Radomiu. Czy w Radomiu uszyję dobry garnitur ? Wiem o dwóch miejscach gdzie mogę uszyć.

Pracownia Krawiecka Jan Opiłowski Radom, Traugutta 13 . Ma na forum słabe opinie z 2011.

ARTIS OPUS pracownia mody Stefana Żeromskiego 64, 26-600 Radom . Nie znalazłem opinii na temat garniturów.

Pamiętam ten garnitur Opiłowskiego (bo zdjęć już nie ma na forum) - tragedia. Serio myślisz, że się poprawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Velahrn napisał:

Pamiętam ten garnitur Opiłowskiego (bo zdjęć już nie ma na forum) - tragedia. Serio myślisz, że się poprawił?

No trochę się cykam, bo to ma być na mój ślub. Kupiłem sobie materiał, bo te jego stare są strasznie ciemne i sztywne. Wciąż się zastanawiam, bo ta opinia z forum mnie przeraziła. Tak to byłem zdecydowany. Niby ciągle ktoś tam szyje. Na wieszaku była marynarka czekająca na klienta miała być o wartości 5 000 zł. Byłem już na miejscu i rozmawiałem. Mocno proponowano swój materiał ale zgodził się żebym przyszedł ze swoim. Był też syn straszna gaduła. Sprawa wygląda tak, jeżeli szyjesz z ich materiału, to obiecują 10 lat gwarancji w tym poprawki i prasowanie co podkreślali 7kg żelazkami (Koszt 3 000 zł). Opowiadano mi też,ze skupują stare materiały nawet po 2 000 zł/mb. Jak zapytałem o proces, to pobierana będzie miara i czekam na garnitur. Zapytałem co z poprawkami na kilka dni przed ślubem ? Odpowiedziano, że nie ma takiej potrzeby bo to garnitur ma czekać na mnie, a nie ja na garnitur. Ogólnie ja nie mam wiedzy i nic więcej nei jestem w stanie Wam powiedzieć. Przydałoby się, żeby ktoś z doświadczeniem odwiedził tego krawca.Zastanawiam się jeszcze nad Sebastian Żukowski w Warszawie bo jego MTM mieści się moim budżecie.

Materiał jaki kupiłem to Lanificio Di Vittorio Veneto – Wełna z kaszmirem

 

 

IMG_0418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Materiał, który kupiłeś, bardzo ładny zresztą, nie nadaje się na ślub. Ślub jest okazją szczególnie uroczystą, wieczorową, wymaga ciemnego, gładkiego garnituru (niekoniecznie sztywnego), tzn. bez wzoru.

2. Dlaczego chcesz szyć na miarę? Nie możesz dopasować garnituru RTW? Masz nietypowe wymiary czy chcesz uszyć nietypowy garnitur?

3. Krawca nie znam, jednak nie zaryzykowałbym kasy bez rekomendacji. Na forum są udane projekty kilku krawców z Warszawy i Trójmiasta, niektórzy zresztą dojeżdżają, tutaj nie powinno być wtopy.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie chciałem typowego garnituru czarnego lub granatowego. Świadoma decyzja.Chciałem iść w bardziej karmelowy kolor ale zrezygnowałem na rzecz tego materiału bo bardzo mi się spodobał.

2.Stwierdziłem,że skoro jest okazja to fajnie by było mieć dobry,wygodny garnitur na lata. Poza tym mam zazwyczaj problem ze spodniami grube łydki i uda.

3.Ok dzięki popatrzę jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadał dodatkowe kilka pytań

1) Czy podałbyś przybliżony budżet na garnitur - będzie łatwiej ustalić co będzie dla ciebie lepsze mtm, hybrydowy, bespoke?

2) Czy masz czas jeździć do Warszawy/Krakowa na zebranie miary i przymiarki.

3) Czy ślub jest za miesiąc, czy za pół roku? (Za ile uroczystość).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, capslo napisał:

1.Nie chciałem typowego garnituru czarnego lub granatowego. Świadoma decyzja.Chciałem iść w bardziej karmelowy kolor ale zrezygnowałem na rzecz tego materiału bo bardzo mi się spodobał.

2.Stwierdziłem,że skoro jest okazja to fajnie by było mieć dobry,wygodny garnitur na lata. Poza tym mam zazwyczaj problem ze spodniami grube łydki i uda.

3.Ok dzięki popatrzę jeszcze.

Ad.2. Jak ma być dobry, skoro tego krawca zjechano równo na Forum? Poza tym on w ogóle nie pokazuje nigdzie w sieci swoich realizacji. 
Wygodne, szerokie spodnie dostaniesz u Macaroniego w RTW.  A w razie czego, jeśli chcesz coś bardziej dopasować, możesz iść w MTM u nich. Sprawdź też Zack Roman dla porównania. 
Wąskie kalesony to domena sieciówek. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakub84 napisał:

Ad.2. Jak ma być dobry, skoro tego krawca zjechano równo na Forum? Poza tym on w ogóle nie pokazuje nigdzie w sieci swoich realizacji. 
Wygodne, szerokie spodnie dostaniesz u Macaroniego w RTW.  A w razie czego, jeśli chcesz coś bardziej dopasować, możesz iść w MTM u nich. Sprawdź też Zack Roman dla porównania. 
Wąskie kalesony to domena sieciówek. 
 

 

Godzinę temu, Stormont napisał:

Jestem człowiekiem łatwowiernym, ale w skupywanie vintage tkanin przez złego krawca w Radomiu nie uwierzę.

Materiał kupiony to będę szył ale pójdę do kogoś w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, capslo napisał:

jest skłonny dać za szycie jeszcze 2500

 

1 godzinę temu, capslo napisał:

Materiał kupiony to będę szył ale pójdę do kogoś w Warszawie.

Daj proszę znać, kto w Warszawie podjął się szycia za 2,5K i co z tego wyniknęło.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na siłę tego materiału nie wykorzystywał. Pójdziesz do jakiegoś partacza i tylko go zmarnujesz, a dodatkowo jeszcze mu zapłacisz za igłę. No i nie wiadomo czy zdążysz na ślub.
2,5k to raczej koszt porządnego rtw i w tym kierunku radzę Ci iść. Macaroni i Zack w Warszawie, Poszetka w Krakowie, bo podobno w Warszawie dopiero się rozkręcają (też nie masz daleko). Jeśli nie chcesz klasycznego granatu to zwłaszcza Ci ostatni mają ciekawy wybór.
Z materiałem pobaw się później, jak będziesz chciał potestować krawców to może najpierw niech Ci zrobią kamizelkę, ewentualnie samą marynarkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5k jest to relatywnie niedużo zwłaszcza w Warszawie/Krakowie/Trójmieście a i czas raczej nie rozpieszcza (biorąc pod uwagę że mtm to tak około 5-10 tygodni gdzie bardziej realna to górna granica czasowa to może się okazać, że nie ma czasu na poprawki).

Biorąc pod uwagę, te dwa aspekty i to że ślub jest uroczystością mega formalną - zwłaszcza własny ślub - to bym poszedł w RTW u jednego z wymienionych w temacie sklepów (Zack, Macaroni oraz Poszetka - gdzie poszetka bardziej w Krakowie) a i tak raczej skończyłoby się na przekroczeniu budżetu - więc za 3 częściowe RTW + kamizelka to tak bardziej 3-3,5k (np jakiś ładny granatowy garnitur I zrobienie do niego  kamizelki z twojego materiału) - da się znaleźć krawca, który przy twoim materiale by mógł się zmieścić w cenie 2,5 za igłę za 2 częściowy (bardziej realne 3,2-3,5 przy 3 częściowym), ale czas nie rozpieszcza, wykonanie może być średnie, a możliwe że odległości przy krawcu przyzwoitym ale nie z Warszawy/Krakowa/Trójmiasta, były by dość spore do przejechania - np: poświęcić 8-10 godzin by dojechać i wrócić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszycie porządnego garnituru bespoke to nakład pracy około 80h. Jeżeli oczekujesz, że poza materiałem zapłacisz 2.5k PLN, oznacza to że za 80 godzin pracy krawca zapłaciłbyś około 2 tysiące złotych (bo dochodzi jeszcze podszewka, płótno, guziki itp.), czyli 25PLN za godzinę. To nierealne, szczególnie w Warszawie. Dla porównania pensja minimalna to 20PLN za godzinę.

W tej cenie nie kupisz nawet MTM, a co dopiero bespoke. Jeżeli zwiększysz budżet do około 4 tysięcy złotych to spokojnie zamówisz porządny garnitur MTM, jest tego w Warszawie pełno (np. Cafardini, Buczyński, Zabłotny). 

Jeżeli nie możesz tyle wydać, to zamiast płacić za usługi wątpliwej jakości krawca z Radomia kup porządny garnitur z wieszaka i wydaj u dobrego krawca 300-500 złotych na poprawki i porządne dopasowanie. Jeżeli krawiec twierdzi że przy zamówieniu garnituru bespoke nie są potrzebne przymiarki, to oznacza że nie ma pojęcia o szyciu i dobrym dopasowaniu.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.