Skocz do zawartości

Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady


tadek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowię pytanie z innego wątku, które utonęło w dyskusji o butach.

Co sądzicie o takich butach (chodzi o jakość).

http://www.amazon.com/Florsheim-Mens-Ki ... ef=lh_ni_t

Floresheim to nie top ale tez nie cos zlego. W tej cenie to calkiem przyzwoita opcja. Wszystko zalezy od tego, ile na to chcesz przeznaczyc pieniedzy. Cena jest z reguly adekwatna do tego, co za nia dostajesz (nie zawsze .. ale z reguly tak) Jezeli kupisz te buty i bedziesz je uzywal do smokingu (raz na miesiac) i wlozysz do nich prawidla, nie bedziesz chodzil w nich po deszczu sniegu, blocie etc. ... to moga Ci doskonale sluzyc lata cale. Pytanie tylko, czy bedziesz z nich zadowolony? Owo pytanie zas dotyczy Twych preferencji i nikt na nie nie odpowie z wyjatkiem Ciebie samego. Czy wolisz miec smoking juz teraz wraz z butami sredniej jakosci ... czy tez wolisz poczekac i za jakis czas zafundowac sobie super buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia tego, kiedy chcę mieć, tylko tego, że potrzebuję na czerwiec. może w przyszłym roku zmienię te buty. w tym momencie po prostu jestem ograniczony pod względem portfelowym ;) jak nie będę, to wymienię lakierki na sidżeje chatham.

jeśli ich jakość jest ok, nie są kiepsko zrobione, to je kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

to nie jest kwestia tego, kiedy chcę mieć, tylko tego, że potrzebuję na czerwiec. może w przyszłym roku zmienię te buty. w tym momencie po prostu jestem ograniczony pod względem portfelowym ;) jak nie będę, to wymienię lakierki na sidżeje chatham.

jeśli ich jakość jest ok, nie są kiepsko zrobione, to je kupię.

Juz rozumiem. Jezeli musisz je miec juz i dysponujesz kwota w granicach 400 zlotych, to chyba nic lepszego nie dostaniesz. Nie moge powiedziec jakie sa to buty, bo ich nie mialem ani nawet nie widzialem w realu. Ale firma je produkujaca nie jest najgorsza... wrec przeciwnie .. Ja bym sie nie bal ich kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uszyć smoking niedrogo i dobrze u Pana Bronisława Morawskiego w Kaliszu /frma WeltMex/Jeśli potrafisz sie dobrze zmierzyć ,to możesz zamówić online.Mam wiele rzeczy szytych u tego Pana.Ostatnio szyłem tweedowy halfnorfolk.Polecam.Tu masz link:http://www.ekrawiec.pl/odziezmeska.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uszyć smoking niedrogo i dobrze u Pana Bronisława Morawskiego w Kaliszu /frma WeltMex/Jeśli potrafisz sie dobrze zmierzyć ,to możesz zamówić online.Mam wiele rzeczy szytych u tego Pana.Ostatnio szyłem tweedowy halfnorfolk.Polecam.Tu masz link:http://www.ekrawiec.pl/odziezmeska.htm

Jak to wygląda cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Weltmexu.Szyłem tam różne rzeczy,ale przyznam ,że nie online.Miara była zdjęta "na żywo".Pan Morawski ma później te wymiary w swojej bazie i natępne rzeczy można już szyć "na odległość,bez większego ryzyka.Materiały są różne ,w tym angielskie.Mam z angielskiej wełny niezłą dwurzędówkę,stroller ,czy raczej streseman ze sztuczkowymi spodniami,ale już np.bardzo udany half-norfolk był z mojego Harrison tweedu,bo jest też możliwość szycia z materiału powierzonego.Weltmex szyje też na rynek angielski,stąd niezłe materiały i dodatki.

Można też,bez problemu ustalać detale wykonania,np.rozpinane guziki u rękawów marynarki itp.

Tutaj link do ciekawego artykułu o p.Morawskim.http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... source=rss

Reasumując ;jest to ciekawa oferta dla osób,które chcą wyglądać nieźle,a muszą liczyć się z pieniędzmi.Oczywiście,kiedy ktoś ma ich nadmiar może szyć w zakładzie śp.Pana J.Turbasy ,w Krakowie,ale to już nie te ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artykuł prezentuje firmę znacznie lepiej niż własna strona... to i tak jest mtm, poza tym wszystko zależy od jakości tych produktów. ale rzeczywiście z ubraniami w tej cenie są niewiarygodni. wrzuć zdjęcia, tylko może już nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wewnętrznego guzika, to nie jestem pewien, bo nie miałem nigdy czegoś takiego w rękach, ale jeżeli chodzi o łańcuszek, to te dwa guziki wkłada się w otwory po przeciwległych stronach marynarki, jak guziki. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokowirus

Gdzie mogę uszyć pożądany smoking na ślub?? Rozważałem już firmy takie jak Twins Wiśniewski i Weltmex - tyle przynajmniej wyczytałem z tego tematu. Twins jest strasznie drogi (4500 w górę) natomiast o tych następnych nic nie wiem. Znacie jeszcze jakieś dobrych krawców ??

(Buty które stanowią połowę postów w temacie smoking ;-) też mnie interesują jak byście polecili parę dobrych firm gdzie można dostać buty w rozmiarze 47-48)

Domyślam się że najlepszym pomysłem było by szycie w twins ale 4500 zł to sporo. Nie mam specjalnych limitów ale wydaje mi się ze smoking nie powinien cenowo przekraczać skunii ślubnej mojej miłej ;p czyli 2500-3000 zł. Gdzie można za tyle dobrze uszyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszkasz? to jest podstawowa kwestia. Ja z mojej strony mogę polecić w Krakowie p. Tadeusza Górkę. Ma temat w Przewodniku Miejskim na drugiej chyba obecnie stronie.

Buty zamawiam z USA, Florsheimy Kingston, ale zapewne masz większy budżet, to kup coś angielskiego ;) gccg polecał sidżeje czatam (Crocett & Jones Chatam).

Smoking to wydatek ok. 2000 zł, buty od 300 wzwyż, do tego dolicz dodatki - mucha, pas/kamizelka, bielizna (w tym szelki + ew. suspendery do skartepków). No i oczywiście koszula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Nie, nie nie. podwiązka to jest coś takiego, jak insygnium Orderu Podwiązki. Miał na nodze król Jerzy na jednym ze zdjęć na forum. zupełnie inaczej wyglądało.

Suspenders (American English) or braces (British English) are fabric or leather straps worn over the shoulders to hold up trousers. Straps may be elasticated, either entirely or only at attachment ends and most straps are of woven cloth forming an X or Y shape at the back. Braces are typically attached to trousers with buttons using leather tabs at the ends or with clips. In British English the term suspenders or suspender belt refers to a garter belt, used to hold up stockings.

Garters are articles of clothing: narrow bands of fabric fastened about the leg, used to keep stockings up

Garter ... to po polskiemu najzwyczajniejsza podwiazka.

Z tego wynikaloby, ze suspender to "pasek" za pomoca ktorego skarpeta "przytwierdzona jest"do podwiazki (garter)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.