Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak wygląda kwestia materiału tych koszul? Wszystkie wykonane są z takiej samej bawełny? Bo nie zauważyłem tam opisu dotyczącego materiału, tzn jakiegoś bardziej szczegółowego opisu. Po prostu zastanawiam się na ile wybór firmy CT będzie lepszym od np Lamberta i czy faktycznie przed wyprzedażą te koszule kosztowały ok 80 funtów, czy jest to klasyczne oddziaływanie na naszą podświadomość że kupujemy drogi i ekskluzywny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia materiału tych koszul? Wszystkie wykonane są z takiej samej bawełny? Bo nie zauważyłem tam opisu dotyczącego materiału, tzn jakiegoś bardziej szczegółowego opisu. Po prostu zastanawiam się na ile wybór firmy CT będzie lepszym od np Lamberta i czy faktycznie przed wyprzedażą te koszule kosztowały ok 80 funtów, czy jest to klasyczne oddziaływanie na naszą podświadomość że kupujemy drogi i ekskluzywny produkt.

Kupno koszul CT za 80gbp to wcale nie takie łatwe wyzwanie :)

Nie, nie są wykonane z takiej samej bawełny. Masz podany skład i splot, co jeszcze chciałbyś wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia materiału tych koszul? Wszystkie wykonane są z takiej samej bawełny? Bo nie zauważyłem tam opisu dotyczącego materiału, tzn jakiegoś bardziej szczegółowego opisu. Po prostu zastanawiam się na ile wybór firmy CT będzie lepszym od np Lamberta i czy faktycznie przed wyprzedażą te koszule kosztowały ok 80 funtów, czy jest to klasyczne oddziaływanie na naszą podświadomość że kupujemy drogi i ekskluzywny produkt.

Jakość to swoją drogą ale ja miałem na myśli wzory i kolory tych koszul, chciałem kupić koszulę w paski (bengal stripe) w jakimś stonowanym navy/blue to w ofercie polskich marek tego nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio koszulę w niebieskie paski w E. Bergu (mniej więcej taką: http://www.ctshirts.co.uk/Wolfson-sky-a ... ||||||||||) w cenie wyprzedażowej. Wzorując się na pewnej postaci historycznej mogę powiedzieć: pomacałem, przymierzyłem, kupiłem.

Co do jakości CT to rozważania czy jakość jest adekwatna do 80gbp skoro można kupić za ćwiartkę tego są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420PLN kurcze i nie jesteś zadowolony. To rzeczywiście kiepsko, a chciałem kiedyś się do nich wybrać, ale sobie odpuszczę. Do mojej żony przychodzi jutro Pan z http://bernheim.pl/koszule-blog/ z próbnikami tkanin. Zobaczymy czy po rozmowie żona się na coś zdecyduje, ale ja go trochę pomęczę. Może będzie to dobra budżetowa alternatywa dla Orchidei.

Ja ze swojej z Orchidei z materiału o widocznie wyższej skrętności jestem bardzo zadowolony (te szaro-białe paski), noszę regularnie, prasuje się jak marzenie. Za to jeżeli chodzi o koszulę z tego tańszego materiału z popelniny mam podobne wrażenia jak White Haven. Realnie wymiary są w obu identyczne prawie, a jedna leży jak koszula na miarę, druga już trochę jak niedorobiona.

Mając już spore doświadczenie z koszulami z modern tailor, praktycznie odrzucam zawsze materiały poniżej 80s. Realnie najlepsze to około 110-120g, 80s-100s (powyżej tej wartości materiał szybciej się mechaci, a różnicy nie ma zbyt widocznej). Szkoda, że producenci praktycznie nigdy nie podają takich parametrów tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mało delikatnego obchodzenia się z guzikami 8-)

Który to materiał z próbnika orchidei?

niebieska bawełna egipska http://www.orchidea-studio.com/s-1908-t ... welna.html

Druga jest z białej bawełny egipskiej http://www.orchidea-studio.com/s-1900-t ... welna.html

Wrażenia z użytkowania obu materiałów identyczne - nie polecam. Jakbym dał za nie ich normalną cenę to bym się dopiero wkurzył. Kupiłem dwa grupony za 320 zł i dopłaciłem 100 zł za "lepsze" materiały. Żeby było śmieszniej wybierałem je sam i miałem okazję pomacać także nie idzie zwalić winy na zakład. To moje pierwsze MTM i za bardzo mnie poniosło :roll:

Caporegime - mógłbyś podać który materiał z próbnika brałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mało delikatnego obchodzenia się z guzikami 8-)

Z tego co wiem guziki z masy perlowej sa wykonane z kawalka muszli, a jej tak latwo wygiac sie nie da. Posiadam kilka koszul z takimi guzikami i kazdy z nich rozni sie od nastepnego, poniewaz jest to produkt naturalny i nie moze zostac skopiowany. Takie "wygiecie" jest spowodowane wypukloscia muszli, ale na pewno nie zrobione palcami. Moze wczesniej nie zauwazyles drobnych roznic miedzy guzikami? Jezeli chcemy miec wszystkie guziki jednakowe - de´cydujemy sie na plastik. Jeszcze nie slyszalem, zeby ktos wygial muszle - najwyzej polamal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w koszuli TM Levin zastosowałem ten patent i dorobiłem dodatkową, 2x węższą dziurkę po wewnętrznej stronie. Dzięki czemu skróciłem lekko rękaw i jednocześnie zmniejszyłem wewnętrzny obwód mankietu, dzięki czemu przestał się zsuwać na dłoń. Nie wiem dlaczego wszyscy producenci koszul robią tak szerokie mankiety.

Robiłeś to w koszulach z mankietem francuskim? Mógłbyś pokazać na zdjęciu? Mam za szeroki mankiet i nie wiem jak to ugryźć, przeciskam całą dłoń przez zapięty na spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w koszuli TM Levin zastosowałem ten patent i dorobiłem dodatkową, 2x węższą dziurkę po wewnętrznej stronie. Dzięki czemu skróciłem lekko rękaw i jednocześnie zmniejszyłem wewnętrzny obwód mankietu, dzięki czemu przestał się zsuwać na dłoń. Nie wiem dlaczego wszyscy producenci koszul robią tak szerokie mankiety.

Robiłeś to w koszulach z mankietem francuskim? Mógłbyś pokazać na zdjęciu? Mam za szeroki mankiet i nie wiem jak to ugryźć, przeciskam całą dłoń przez zapięty na spinkę.

Również jestem ciekaw efektów. Moje dwie koszule z CT mają bardzo szerokie mankiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uczymy się wymiarów i podstaw wyobraźni przestrzennej. Aby nie było za trudno z n>=3 wymiarami, tutaj zrzutowanie całości na 2 wymiary przy środku spinki dążącej zawsze do zewnętrznej krawędzi (póki co pomijamy aspekty fizyczne tego zjawiska).

Innym ciekawym aspektem tego rozwiązania jest fakt, że również skraca długość rękawa

post-164-13658922578884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.