Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Markowski


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nikt nie jest w stanie mi pomóc? U Markowskiego od poniedziałku nikt nie odpowiada na moje maile. Z ich strony wynika że stopa około 24 cm ma rozmiar 4, ale mokasyny mają wybór rozmiarów w zakresie 36 i wyżej i nie wiem jaki zastosować przelicznik. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nikt nie jest w stanie mi pomóc? U Markowskiego od poniedziałku nikt nie odpowiada na moje maile. Z ich strony wynika że stopa około 24 cm ma rozmiar 4, ale mokasyny mają wybór rozmiarów w zakresie 36 i wyżej i nie wiem jaki zastosować przelicznik. Pomóżcie.

 

Poszukaj adresów email, innych sklepów Markowskiego, może tam szybciej odpowiedzą.

Oczywiście najlepiej napisać po fancusku.

 

Kupowałem buty Markowskiego, ale przypadek zupełnie inny- balmorale, wąskie kopyto.

Ich rozmiarówka nie pokrywała się zupełnie z tym co jest na stronie:

http://www.markowski-chausseur.fr/manufacturing-w475-en.html

Wyszło, że do długości mojej stopy powinienem dodać 1cm aby wyszło prawidłowo.zgadzało się z tym co na stronie.

Rozmiar pokrywał się mniej więcej z butami innych marek zagranicznych, które noszę, a ze względu na kopyto okazał się prawie za mały.

 

Ciężko cokolwiek doradzać.

Szczególnie że w przypadku mokasynów dobór musi być idealny.

Nie wiem jak by wyszły koszty wysyłki w 3 strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny butów, a nie chce im sie odpisać na maila.... Dla mnie to dyskredytuje firmę. Bexley i KlasyczneButy.pl odpisały mi błyskawicznie na moje zapytania, tak samo duży moloch Zalando, kolega Daniel z Saphire jest też dostępny prawie online... To jest obsługa, którą doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na miejscu. Polskie 44 odpowiadało 10 E. Sprzedawca też raczej mówi tylko po francusku.

 

Chyba miałem szczęście, bo trafiłem na sprzedawcę dobrze i bez niechęci mówiącego po angielsku. Niemniej nosząc polskie 44 musiałem nabyć rozmiar 11 (być może 10,5 po rozchodzeniu dałoby radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny butów, a nie chce im sie odpisać na maila.... Dla mnie to dyskredytuje firmę. Bexley i KlasyczneButy.pl odpisały mi błyskawicznie na moje zapytania, tak samo duży moloch Zalando, kolega Daniel z Saphire jest też dostępny prawie online... To jest obsługa, którą doceniam.

 

A z jakiej domeny wysyłałeś maila? Moje doświadczenia ze sklepami poza Polską pokazują, że często jest problem z mailami ze skrzynek pocztowych typu onet.pl, op.pl etc. - ze względu na spamowanie tych serwisów sklepy mają często ustawione filtry antyspamowe na te właśnie domeny.

Francuskie sklepy - Markowski, Septieme czy Emling nie odpisują na maile z tych domen, nie ma natomiast problemu ze skrzynką firmową.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

FYI, Markowski właśnie kilka tygodni temu dodał do oferty na stronie internetowej nową, droższą linię Prince Jorge. Pomijając, że nazwa jest moim zdaniem ohydna, buty mają mieć lepszą konstrukcję od głównej linii Markowskiego (skóra anilinowa w miejsce box calf - czy to faktycznie robi różnicę?) i wydłużone noski. Zdjęcia mi się nie podobają, ale w tym tygodniu przejdę się na rue de Paradis i obejrzę - chętnie podzielę się wrażeniami i przekażę obsłudze wszelkie pytania, jeśli ktoś chce jakieś zadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

FYI, Markowski właśnie kilka tygodni temu dodał do oferty na stronie internetowej nową, droższą linię Prince Jorge. Pomijając, że nazwa jest moim zdaniem ohydna, buty mają mieć lepszą konstrukcję od głównej linii Markowskiego (skóra anilinowa w miejsce box calf - czy to faktycznie robi różnicę?) i wydłużone noski. Zdjęcia mi się nie podobają, ale w tym tygodniu przejdę się na rue de Paradis i obejrzę - chętnie podzielę się wrażeniami i przekażę obsłudze wszelkie pytania, jeśli ktoś chce jakieś zadać...

I jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra wygląda lepiej (nie jestem specjalistą i nie umiem wytłumaczyć jak) niż linia standardowa, są też bardzo wygodne (bardzo miękkie w środku). Nie kupiłem (kupiłem standardowe Marko) z jednej przyczyny - kopyta mają zbytnio wydłużone noski, są IMO po prostu brzydkie (a stopę mam wąską, sam sprzedawca mi powiedział, że nieczęsto widuje tak wąskie stopy - chciałem najszersze, najbardziej okrągłe kopyto, ale mi stanowczo odradził twierdząc, że będzie zbyt luźne).

 

Sprzedawca nie mógł się nachwalić nowych modeli Prince Jorge, które mają wejść do sklepu we wrześniu/październiku - ma być super, mają być klasyczne kopyta i wszyscy mają być zadowoleni. Gdy zdecydowałem, że kupię standardowe Marko (za 225 euro) wręcz mi odradzał, mówił, że lepiej przyjść we wrześniu i wydać 300 na PJ. I ja mu w zupełności wierzę - ale dosyć pilnie potrzebowałem butów. Następnym razem kupię PJ, jeśli faktycznie wejdą te klasyczne kopyta. Komfortem na pewno dorównywały Carminie, CJ i Westonom, które też przymierzyłem w ciągu tygodnia.

 

Koniec końców kupiłem standardowe Marko na "średnim" kopycie. Rozbijam je powoli w domu, jestem zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra wygląda lepiej (nie jestem specjalistą i nie umiem wytłumaczyć jak) niż linia standardowa, są też bardzo wygodne (bardzo miękkie w środku). Nie kupiłem (kupiłem standardowe Marko) z jednej przyczyny - kopyta mają zbytnio wydłużone noski, są IMO po prostu brzydkie (a stopę mam wąską, sam sprzedawca mi powiedział, że nieczęsto widuje tak wąskie stopy - chciałem najszersze, najbardziej okrągłe kopyto, ale mi stanowczo odradził twierdząc, że będzie zbyt luźne).

 

Sprzedawca nie mógł się nachwalić nowych modeli Prince Jorge, które mają wejść do sklepu we wrześniu/październiku - ma być super, mają być klasyczne kopyta i wszyscy mają być zadowoleni. Gdy zdecydowałem, że kupię standardowe Marko (za 225 euro) wręcz mi odradzał, mówił, że lepiej przyjść we wrześniu i wydać 300 na PJ. I ja mu w zupełności wierzę - ale dosyć pilnie potrzebowałem butów. Następnym razem kupię PJ, jeśli faktycznie wejdą te klasyczne kopyta. Komfortem na pewno dorównywały Carminie, CJ i Westonom, które też przymierzyłem w ciągu tygodnia.

 

Koniec końców kupiłem standardowe Marko na "średnim" kopycie. Rozbijam je powoli w domu, jestem zadowolony.

Dziękuję za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zgodnie z obietnicą pana z salonu ("showroomu") znacznie poszerzyła się oferta linii Prince Jorge - dodano sporo modeli na klasycznym kopycie (z początku dostępne były tylko kopyta nowoczesne - bardzo wąskie z wydłużonymi noskami, moim zdaniem brzydkie, choć same buty jakością zdawały się dorównywać Carminie, a nawet ją przewyższać pod względem wygody). Wzrosły też ceny - z 275 (od początku w sklepie internetowym wyraźnie podkreślano, ze to "prix de lancement") do 295 euro. Cenowo jesteśmy zatem dość wysoko jak na nowy produkt, ale nadal niżej niż Carmina, o wyższej półce nie wspominając. 

 

Osobiście jestem zawiedziony, że nadal nie ma w ofercie modeli z ażurami, a właśnie takich teraz potrzebuję (moje brązowe full broguesy są następne w kolejne do wymiany).

 

W wolnej chwili wybiorę się przymierzyć kilka nowych modeli Prince Jorge i dopytam, czy pojawią się w przyszłości broguesy, albo chociaż ażurowane cap-toe oxfords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W przypadku Markowskiego i zapewne jego "droższych braci" trzeba zwracać uwagę na kopyta. Te wysmukłe nie są za bardzo wygodne.

Mam balmorale Markowskiego i choć moje stopy są dość wąskie i niskie to but nie jest wygodny.

Ja nie widzę nic specjalnego w tych butach porównując do standardowych Markowskiego czy ciut droższych wydań czyli Septieme Larguer (czy jak się to pisze).

SL ma za to urocze triple monki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.