-
Postów
370 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Mateusz Papiernik
-
Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na łukasz temat w Męska elegancja
Czy ze skracaniem krawatów poradzi sobie dobry zakład krawiecki, czy to wyższa magia? Macaroni pisze o zakładzie w Warszawie - wolałbym jednak coś we własnym mieście, jeśli to możliwe Jestem dość niski (167cm) i większość krawatów które udaje mi się kupić, czyli okolice 150cm, przy węźle 4inH jest wyraźnie za długa i cienka końcówka jest dłuższa niż przód, lub w najlepszym wypadku tej samej długości. Biorę pod uwagę, że to częściowo moja niewprawa w wiązaniu tego węzła, ale prawdopodobnie poprawka przy niektórych krawatach bardzo by im pomogła. -
Miał wyjść półwindsor, wyszedł małoudany (wcale nieudany?) półwindsor — ale i tak bardziej udany niż wcześniejszy totalnie nieudany 4inhand. Tutaj długa droga przede mną, wiem. Dotychczas krawat miałem na sobie pewnie mniej niż 10 razy w życiu. Czy poza tym, że z profilu wyraźnie źle układa się krawat (jest "bulwa" pod węzłem, a przez to po prawej stronie zdjęcia nieładne niesymetryczne wybrzuszenie) coś jeszcze rzuca się w oczy? Po kilku poprawkach w ciągu dnia patrząc od frontu trójkąt węzła wydaje mi się ładnie symetryczny, ale z profilu nie wygląda dobrze.
-
Wiem, wiem. To tymczasowe rozwiązanie - i tak, IMHO, wygląda dużo korzystniej niż czarny gruby, nieco znoszony sztruks na plecach. Drastycznie przewietrzyłem garderobę (która składała się w 99% z czarnych rzeczy zarówno poniżej i powyżej pasa) i ją rozbudowuję. Dziś odebrałem od krawca torbę spodni po poprawkach. Dziś - jakby to absurdalnie nie brzmiało - nie miałem ani jaśniejszej marynarki do czarnych spodni, ani jaśniejszych spodni do granatowej marynarki w szafie W ogóle jestem cały czas trochę zablokowany wybrakowaną selekcją w szafie - jaśniejsze spodnie z kolei prosiłyby się o brązowe buty, a też (jeszcze) nic poza czernią nie mam Od czegoś trzeba zacząć. Ze swoich zestawów - również tego - dumny na razie nie jestem Pokazuję, bo krytyka użytkowników forum bardzo pomaga w zrozumieniu własnych błędów. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej i taki mam cel.
-
Jestem (jednym z) szefem, to mogę! A co!
-
Eksperyment w biurze, w efekcie jedyny bez t-shirta
-
Tak, fakt, zapomniałem w ogóle o istnieniu nausznych-nausznych, i wszystko, co się do ucha nie mieści, nazywam tym określeniem Z własnych doświadczeń do PX100 przychylam się nawet bardziej niż Porta Pro, ale wiele czasu w nich nie spędziłem - lubię jednak duże słuchawki.
-
Przy tym budżecie, jeżeli do siedzenia w domu i nauszne, też skłaniam się ku Superluxom. Grają lepiej niż kosztują. Żeby było zauważalnie lepiej to moim zdaniem wchodzimy już w półkę AKGów K240, czyli 400 i więcej.
-
Pisałem już na blogu, ale mnie się bardzo podoba!
-
No dobra, zero więcej plus całość razy dwa
-
Ja na pewno będę skracał rękawy i robił drobne korekty na plecach (robi się dziwna poduszka z powietrza, jakby z tyłu było za dużo materiału). Ale nadal uważam, że niecałe 400zł to za ten płaszcz dobra cena i lepiej bym nie kupił. Burberry się kłania, ale zero więcej również. Szczególnie, że parę innych płaszczy już odesłałem ze względu na złe dopasowanie, a na miejscu równiez miałem kłopot ze znalezieniem czegoś, w czym nie wyglądam jak kaczka dziwaczka. Mam nadzieję, że Tobie również wielkiego zawodu ten trencz nie sprawi
-
Dzisiaj trencze przyszły. Jestem zadowolony bardziej niż się spodziewałem, bo S leży na mnie całkiem dobrze (z reguły mam problem, bo 46 jest dobre w ramionach, ale opina się wszedzie indziej, a 48 jest w miarę ok, ale jest zbyt szerokie w ramionach). Do wymiany na pewno jest klamra na solidniejszą (tandetny plastik) i będę musiał skrócić rękawy, ale poza tym budzi pozytywne wrażenia, zwłaszcza w kontekście niskiej ceny. Faktycznie nie ma podszewki. Przy moim wzroście (167cm) nie jest też wcale krótki - sięga nieco nad kolano, ale niżej niz do połowy uda. Jutro zrobię zdjęcia. Czy interesują Cię konkretne szczegóły?
-
[Poznań] - Miler Bespoke Tailoring - pracownia krawiecka
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na Czapla temat w Przewodnik miejski
Powodzenia i wielu sukcesów! NIe sądzę, że szybko wyjdę poza "lokalne" podboje krawieckie, ale... może? Super! Edit: ale nawet jak bespoke w planach nie będzie, to kiedyś na whisky zajrzę! -
Ja bym się pokusił i nie uważał tego za faux pas, latem w szczególności. Na szybko w Googlu znalazłem kilka zdjęć jasnoszarych garniturów na weselach rodziny królewskiej. To również kolor, który świetnie wygląda w komplecie z ciemną jaskółką, lub wręcz szarą jako morning suit. Choć to stroje z natury bardziej formalne, w ładną pogodę, jeśli uroczystość nie jest wieczorem, założenie szarego garnituru nie wydaje mi się nadużyciem. Swoje dwa grosze opieram jednak głównie na domysłach, a nie na dobrej znajomości kanonu ubioru
-
...i to chyba jest uniwersalna prawda dla dużej większości z nas
-
W Łodzi na żywo w Esprit nie udało mi się go zobaczyć (to zastanawiające, ale w ogóle w Łodzi mało co z bardziej klasycznych ciuchów w sieciówkach udaje mi się zobaczyć ), a na zdjęciach (w Zalando też jest) wydał mi się nazbyt krótki i parę innych szczegółow w kroju też nie do końca do mnie trafiło. Przy niemal dwukrotnie wyższej cenie od tego co linkowałem i domieszkach w tkaninie odpuściłem temat i nie rozważałem go bliżej. Wracając jeszcze do HΜ - obsługa w Manufakturze w Łodzi się zdziwiła, że mają coś takiego w ofercie i stwierdziła, że na sklepie nie było, a na płaszcze jakiekolwiek to już w ogóle za późno, bo zima się skończyła. Ręce mi opadły i poszedłem szukać dalej, ot i tyle.
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
O, to to to! Czasy studenckie mi bliskie, bo niedawno się dla mnie skończyły, a siedzenie w biurze nocami jeszcze niedawno było normą Teraz już powroty do rodziny wieczorem bezdyskusyjnie wygrywają, a co za tym idzie, dostęp do garderoby. -
Z tego samego powodu odrzuciłem RI, a po klikaniu w obrazki to byłby mój pierwszy wybór. Nie dopłaciłem do ekspresowej dostawy, więc na pewno nie dostanę zamówienia jutro - ale jak tylko przyjedzie, to się podzielę spostrzeżeniami i spróbuję zrobić możliwie dobrą dokumentację zdjęciową.
-
W H&M, sugerowanym mi w innym wątku, nic już niestety nie znalazłem, więc skusiłem się dziś na Zalando. Lecą do mnie dwa rozmiary tego trenczu: https://www.zalando.pl/pier-one-prochowiec-beige-pi922g01b-b11.html skusił mnie krój, kolor i fakt, że spośród 4 innych ten jako jedyny nie miał poliestru w składzie. Inne miały poliester albo w materiale wierzchnim, albo w podszewce - ten, wnioskuję z komentarzy kupujących, podszewki po prostu nie ma. Jestem dość niski, wiec są nawet szanse, że nie będzie taki krótki. Jeżeli to komuś pomoże, jak tylko otrzymam paczkę, mogę zrobić zdjęcia, jak to wygląda na żywo. W najgorszym wypadku po prostu odeslę, na szczęście procedury zwrotu mają bardzo wygodne.
-
Faktycznie, nie kojarzyłem tego modelu. Dołączam się do gratulacji!
-
Czy te pierwsze to Belgravia i światło jest dziwne, czy to zupełnie inny but?
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
Ja też się czuję nieswojo i w znacznej większości przypadków tego nie czynię - aczkolwiek jeśli z jakiegokolwiek powodu sytuacja przymusi nie uważam tego za grzech ciężki i nie czuję się nieświeżo. A nad bycie dobrze (wizualnie) ubranym zawsze w pierwszej kolejności cenię sobie bycie schludnie i czysto ubranym. Nie chcę prowokować dyskusji na ten temat, nie taki jest mój cel. Jedynie zwracam uwagę, że choć większość przyjaciół musi zmieniać koszulę codziennie, by nie mogła na ich czystość zwrócić uwagi osoba stojąca obok, o tyle niektórzy mają w tym temacie łatwiej. Co absolutnie nie znaczy, że zachęcam do wielokrotnego noszenia koszuli, bądź sam uważam to za stosowne. -
Herring ma Churchilla w tęgości G i 7.5, ale budżet nie zgadza się z założeniami.
-
Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na wx1440 temat w Męska elegancja
Jakkolwiek kontrowersyjne by to nie było, ja swoje koszule zmieniam codziennie ze względu na pomięcie i lokalne zabrudzenia (np. mankietów od biurka) niż z jakiegokolwiek innego powodu*. Mam tak niską (wręcz zerową) potliwość, że koszula w ciągu dnia (raczej siedzącego) ani przez moment nie jest wilgotna niezależnie od miejsca (ani na plecach, ani pod pachami, ani tym bardziej gdziekolwiek indziej), ani tym bardziej nie przejmuje zapachów. Jestem ultrawrażliwy na zapachy i mój próg czucia ludzi, którzy noszą drugi raz to samo lub się nie domyli jest wyższy niż u 99% mojego otoczenia, a mimo to ciuchy inne niż koszule niejednokrotnie zakładam więcej niż jeden dzień pod rząd. Jednocześnie nie uważam, by było to w jakikolwiek sposób nieświeże. Jeżeli jakikolwiek ciuch, w wyniku np. bardziej aktywnego dnia, nosi chociaż odrobinę śladu zużycia lub zapachu, natychmiast ląduje w pralce. Walory estetyczne (noszenie dwukrotnie tego samego) to inny temat, ale higiena jest sprawą mocno osobistą i rzeczy oczywiste czasem są mniej oczywiste. Koszula to bielizna, ale mimo wszystko zużywa się inaczej niż te bliższe ciału części garderoby. Bez problemu umiem sobie wyobrazić, że nie jestem jedynym na świecie z wyjątkowo korzystnymi predyspozycjami w kontekście poliwości i zapachu, a tym samym noszeniu ciucha dłużej niż dzień. * nie bez znaczenia może być fakt, że do pracy dojeżdżam późno, wracam wcześnie, a w domu się przebieram -
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
Czyli jednak nie ma co się obawiać? Jedną czerwoną do granatowego lnu już mam, nie chciałbym non-stop powielać tego samego. Absolutnie nie jestem przeciwnikiem i chętnie zrobię coś nieco bardziej agresywnego. Zwłaszca, że wydaje mi się, że będzie świetnie wyglądać w tańcu - jedną z niewielu okazji, gdzie na weselu poszewka będzie widoczna. Gdzie można zobaczyć fajne poszewki i kupić je w Polsce? Obejrzałem wzorniki Linings i Linings II od Romana, bo ma je mój krawiec (o ile pamiętam, wzorniki są z Huddersfield Fine Worsteds) - ale nic mnie nie porwało. Jednolite są nieco nijakie, a wzorzyste wszystkie są ciut blade. Te z czerwieniami są bardzo "zgaszone". Mam parę pomysłów z internetu, ale - jeszcze - trochę boję się zamawiać tkaninę w ciemno na podstawie zdjęć. Wzór, który pokazałeś, bardzo mi się podoba - lubię takie rzeczy Gdybym miał brać podszewkę jednolitą, bardzo podobają mi się soczyste karmazynowe czerwienie: Niestety, próbnik, z którego wybierałem, był bardziej "blady". -
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
Coś dużo mnie w tym wątku ostatnio... Jeszcze jedno pytanie, jeśli pozwolicie. Kupon granatowego Frontiera (67602) leży i czeka na zaniesienie do krawca. Zastanawiam się jednak ciągle nad podszewką. Z reguły dryfuję w stronę mocnych kontrastów i przy granatach czerwienie to mój pierwszy wybór - ale to jednak garnitur najpierw ślubny, a potem formalny wizytowy. Wypadałoby, tak sądzę, jakoś to stonować i nie krzyczeć mocnymi kontrastami. Jakie kolory podszewek sprawdzają się najlepiej przy ciemnych, ale nie bliskoczarnych granatach? Zastanawiam się nad połączeniem tego z dopasowanym granatem/niebieskim, ale boję się, że będzie albo nudno, albo niebieski będzie zbyt jasny i wyjdzie równie krzykliwie co z czerwienią. Myślę też o szarościach... ale to ten element marynarki z którym mam największy problem, żeby sobie wyobrazić końcowy efekt. Jakie podszewki do granatu się u Was dobrze sprawdziły? Dzięki!
